Ljubav prema automobilima - vase opredeljenje??

Ljubav prema automobilima - vase opredeljenje??

Član
Ni ja takodjer nemam neki brend koji favoriziram, medjutim ima vise njemackih modela koji su bi dragi nego ostalih tipa talijana i japanaca, ali imam i njih dosta na spisku auta koje bih volio posjedovati. Americki muscle je jedan od snova, ali to je vec nerealno zeljeti na nasim prostorima.

Sto se trenutne situacije tice, vozim golfa mk3 jer to je prvo auto koje sam samostalno vozio, to je bilo neke 98-e a tad je ovaj golf bio "novi" :icon_biggrin: Tad se rodila zelja da jednog dana posjedujem jednog od njih a i dizajnom mi je najljepsi od svih golfova(mogucnost sredjivanja)... onoliko koliko golf moze biti lijep :D
U porodici je bilo i bice mnogo boljih auta od golfa mk3 ali ja ne odustajem od svog "sna". Ne planiram ga prodavati ni za koje pare i aBd, bude li takve srece, ostat ce u mom vlasnistvu dok je god to moguce. Dok sam momak vozit cu njega, kad bude vrijeme da se skrasim, tu dolazi u obzir Insignia karavan ili A6 karavan, nista trece. :D a golf ide u garazu u penziju, da ga mazim i pazim tokom zivota.

EDIT: zaboravih napomenuti da cinjenica da sam ga otplatio u potpunosti sa 19godina svojim parama ga cini jos posebnijim. :)
 
Volim Mercedes, jednostavno sam zaluđen tom markom automobila. I u obitelji mi je tako, obadva djeda su vozala Mercedese, otac mi promjeno bruku auta, ali ispred kuce je uvijek bio najmanje jedan Mercedes, obadva strica voze Mecku plus dosta rodbine.
Odrastao sam uz Mercedes i jednostavno mi to postivamo i strasno volimo. Mozda zato sto smo Hercegovci hheh, cak i svi mi dobri prijatelji obozavaju Mecku.
Ja volim i neka druga auta, npr. Opeli do 80.-e godine to su meni strasno draga auta i volio bi ih imati nekad, od BMW-a mi je najdraza popularna kocka i sedmica e38, a od VW-a kao svaki Balkanac tu je Golf heh. Naravno supersportska auta su tu bez obzira na marku :icon_biggrin:
 
Vecinom je ovdje sve receno, s nekima se slazem, s nekima ne i tako to ide. Nemam ni ja neke favorizacije, volim auta koja su pravljena za vozaca, bar dok sam mlad, a posebno one ikone za koje vecina i ne zna sta je u pitanju, e ta su mi auta jos draza. Skupljaju se pare pa da se uzme jedna takva, a malo ih je u Bosni na cestama :icon_biggrin: , volim auta i masine, motore i sta sve nec sto se moze voziti... Samo ne volim ova kineska g, da se hoce prestati siriti i zadrzati kopije na svom trzistu :icon_mad:

Naravno, mislim da VW volim najvise. Posebno modele Golfa, a i ostale podjednako. Toliko volim VW da svaki dan pisem memoare o njemu, i sta osjecam, pa se nadam kada se skrasim, da cu to moci djeci dati na citanje, a onda ce oni prenositi s koljenja na koljeno dalje. Na kraju memoara cu napisati i adresu foruma, mislim da ce se htjeti registrovati nakon sto im procitano bude ispralo mozak :D
 
Vidim da su neki spomenuli i proslost i nostalgiju za autima koje su imali.
E pa meni je tu na prvom mjestu Renault 4 TL, stari ga je kupio novog '76. i vozio do '93., najljepse uspomene iz djetinjstva vezane su mi upravo za ovo auto. 2. Opel Ascona - isto kao i za R4 s tim da mi je zbog nje Opel kao kompletna marka prirastao srcu, to je nastavljeno i sa Astrom koju danas osobno imam.
Ali generalno, svaki proizvodjac ima neki model koji mi se svidja i ne bih imao nista protiv da ga vozim, pri ovome mislim na realno dostupne obicne aute.

A snovi, slatki snovi : na prvom mjestu, vjerovali ili ne Porsche 911, zato sto je jedinstvenog izgleda i koncepcije, i zato sto je uvijek mjerilo po kome drugi prave sportsko auto :D

Na drugom mjestu svi sportski auti koji imaju rucni mjenjac :D
 

MTR

Član
Volim Alfe zato sto su karizmaticne od 75-ice , 33-ke , 155/156 i njihovog dizajna , trapa i motora
Volim BMW zbog mehanicke preciznosti i jer je pravi vozacki auto bez obzira na model
Volim Mercedesa zato sto su bolesni na detaljima,najudobnije auto na svijetu,longruner do kosti
Volim Volvo zbog pritajenog luksuza , sigurnog osjecaja u voznji , pravi Sved - ima sve a ne kurci se
Volim Citroen zbog odvaznosti i blesavog dizajna

Ne volim grupacije VW/Peugeot/Fiat , sve isto ko da se za vojsku radi , konfekcija za sve ljude na planeti bez obzira na cijenu
 
Član
Od automobila sam vozao sve i svasta ali u svom vlasnistvu imam uvijek BMW i Golfa. Sto se mene tice da mogu financijski golfa nikad nebi kupio niti bi pozelio da se vozam u tom autu ali eto nemoze se imati noviji BMW onda daj Golfa.
A dok jos nisam imao vozacku vozala se honda (prelude i crx) pa malo peugeot ( 405Mi16) A dok nisam kupio BMW lozio sam se na opela tj. kadet gsi ali to me hvala bogu brzo proslo kad sam uvidio da to auto samo motor ima kvalitetan ostalo je svjetlosnim godinama zaostalo.
Opcenito AWD i FWD aute nevolim jer mi ne pruzaju onaj osjecaj u voznji koji volim .
BMW i Mercedes su za mene broj 1 u svakom pogledu ( pogotovo volim dizajn starijih modela prije 90' godista) kad je vecina auta licila na sepet mercedes i bmw su imali limuzine u kojima se i dan danas vozis ko gospodin covjek, znaci njemacka jednostavnost i kvaliteta i naravno KARDAN :D
 
svaka cast za temu :cool:
volim sva auta,Nijemce najvise,a ako moram izabrat jednu marku onda je to VW...
svidjaju mi se zato sto su jednostavnog dizajna za svaki dan,a imaju i jace i agresivnijeg izgleda sportske modele ;)
dosta ljudi na forumu preferira ostre linije auta i kritikuju vw sto ne ide tim stopama,a meni se bas zato svidjaju,jer scirocco mk3 i corrado su npr.pokazali da mogu izgledati spotrski i bez toga :123:

volim sve marke auta,a ne volim sve vlasnike auta :icon_twisted:
 
Član
Ne volim nijednu marku , volim modele, ja prvenstveno gledam kakav je auto unutra, kakav mi "osjecaj" pruza kad sam za volanom, a onda exterijer itd. Volim ove "starije" alfe prvenstveno sto sam zbog tog "otvorenog" uma vidio/osjetio taj osjecaj u voznji, da ta auta bukvalno imaju dusu, imaju taj neki smek. Mimo toga veliki sam fan RWDa i benzinaca s mnogo kubika (zato i ne mirisem ove novije alfe nikako) , BMW M5 E34, 3.8 je ono sto bi me zadovoljilo na duze staze :)
 
Član
za mene je audi No1, po dizajnu, kvaliteti materijala, detaljima i mnogo cemu jos
nisam nesto puno izbirljiv, svaki auto ima nesto svoje, nesto sto ga krasi
neki od detalja koje ja ne volim su digitalna tabla, konkretno recimo kod citroena C4, po meni extra auto, ali taj detalj sa tablom mi se prosto gadi, ovi zadnji modeli su vrh prosto
jos jedna stvar koju ne volim jeste materijal u unutrasnjosti fiat vozila, konkretno punto 1 i 2, stilo. Nije da sad nesto pametujem, ili omalovazavam ta auta, ali mi se jednostavno materijal u unutrasnjosti ne svidja i to je to
Probao sam mnogo auta, vise marki i kao sto sam napisao svaki auto ima nesto svoje, nesto sto ga krasi, sad da imam nekih 10 000- 15 000km prosto ne bih znao sta kupiti
vozim VW ali za mene VW nije top marka koju bih striktno vozao, da moram da se odlucim samo za jednu
 
Honda naravno, mada da sam neki dobrostojeci u mojoj garazi bi uvijek bilo bar 5-6 razlicitih modela i marki.
Volim prvenstveno stara auta, nova su mi skroz odbojna, gust ih vozit samo kad treba od tacke a do tacke b, znaci bukvalno, kad se samo trebam negdje prevest onda dobro dodje 14526 zracnih, zvucna izolacija, esp, asr, navigacija i sl
al pravo, istinsko gustanje samo u staroj jurilica.
Privlacne su mi sve stare linije, od klasika bezvremenskog dizajna, do kutijastih hot heceva iz 80ih.

trenutno me samo Honda zanima jer sam evo vec 2 godine samo u tim vodama, poznajem vecinu obliznjih Hondasa, poznajem sve (malo ih) majstore, na svim sam H forumima, samo auto sam upozno "od do", imam bruku dijelova od dva raspakovana Civica i CRX-a itd itd. Inace sam ih zavolio negdje od vremena kad polozio preko CRX, stari je obozavao, al Hondine motore, na kraju mu je jedna dosla i glave, pa i zbog toga osjecam neku privrzenost tom brendu.
Same prednosti su sportski imidz, pedigre, kad god se spomene Honda pomisli se na briju, niska silueta, niski polozaj sjedenja, genijalni visokoturazni motori, odlicni mjenjaci, vrhunsko vjesanje itd.
Mane, hm, manjak momenta, potrebno ih je gazit da idu.
 
Član
raymo je napisao(la):
Alfa ima dizaj ferrari ljepotu audi zvuk kad ga cujes znas da je audi
Mala opaska ;) Spomenuti Ferarija u istoj recenici gdje se spominje zvuk a istaknuti nekog drugog aduta je smijesno.Ferari je simbol dobrog zvuka.Kakav Audi :icon_biggrin:
 
Član
u mojoj se kući oduvijek vozio mercedes i sad su ih 3 u kući! nemam tu šta objašnjavati zašto baš mercedes to se zna :icon_smile: a to što vozim passata je druga priča jer sam odlučio da kupim novo auto a bio sam ograničen s novcem, gledao sam C clasu novu i audija 4 ali su bili preskupi i baš u to vrijeme je potrefila akcija novog passata punac ga je već kupio, probam ga svidi mi se i uzmem... od tada sam se nekako počeo zaljubljivati u vw koncern ali MB je i dalje u srcu ;)
 
Član
ja sam sektaski OPELDZIJA:icon_biggrin:
a od drugih marki auta samo bi mogao hondu(civic,crx) i BMW-a (e30,e34)da vozim
ova novija vozila ne gotivim al nikako,,mozda kad se ozenim pa punac donira:lol:
 
Početnik
Nemam posebnu marku koju gotivim,igrom slucaja kao u 99% bosanaca u avliji se uvijek nalazio VW/Audi.U mom slucaju 2 pasata,1 golf 4 i Audi A4.Sve ijedna marka ima nesto posebno i nesto svoje tako da za mene nepostoji najbolja marka automobila.OD modela koje bi izdvojio da bi ih volio imati je Honda CRX vtec,VW golf mk1 gti,Renault 5 turbo i Pasat cc prve generacije.
Ali zauvijek moj dream car ce biti audi rs 6 2002-03 jer jednostavno za mene oslikava luxuz i sport,a i dizajn je po mom ukusu.


Uploaded with ImageShack.us
 
Top