Ljetovanje u hrvatskoj / prelazak granice bih građana u HR

Ljetovanje u hrvatskoj / prelazak granice bih građana u HR

BHT Ovisnik
isto sve brate kao i prije,samo palacinke vise nisu 10 kuna nego 15 kuna,al sve ostalo isto:D ja sam uvijek u Baskoj Vodi, preko granice cak nije bilo nikoga,ja prvi oko 8-9, nisu ni gledali nista,samo vozi,a vikend.. isto sve ti je kao prije,samo eto imaj putovnicu, a ja sam ovisnik o slatku i eto to je razlika,ostala hrana sve isto...
 
Administrator
kavaz je napisao(la):
Gledam danas preporucuju umjesto Doljana da se ide na Bijacu da se izbjegnu guzve, a i ono sto su pokazali bolja je cesta. I jos kao vozi se dijelom autoputa a jos nije pocela naplata. Provjeri i to da ne bi gubio sat-dva cekajuci na granici.

Inace cijene smjestaja su nize nego prethodnih godina, a hrane normalne cijene. Imas u Makarskoj Lidl, oni su bas povoljni, na onom kruznom toku kad ulazis u Makarsku imas tablu lijevo Lidl, pa pokupujes sto ti treba ;)

Hajde ako neko ima više informacija o ovom graničnom prelazu, neka napiše. Dakle gdje se skrene, izađe i slično, kao i također ima li gužvi i kakav je put od Mostara do Ljubuškog?
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
George je napisao(la):
Moze se s osobnom do 1.8 produzili su rok koliko ja znam... A cijene su ti iste nista se nije mjenjalo sto se tice smjestaja cak se i mozes cjenkat jer nema cuke hehe znam jer imam stan na m.rivijeri bio neki dan par ceha i ostalo mjestani nema bosnohercegovca za lijeka odbile im se od glavu guzve na granicnim prelazima i price ,a malu djecu o tome koliko moras para imati i tako to. Evo jedan podatak otok hvar biljezi 1700 manje nocenja nego prosle godine u ova doba :icon_smile:

Gdje si cuo da su produzili prelazak samo sa osobnom do 1.8?

Na granici al sam zaboravio rec da trebas po ijet barem kopiju domovnice ako nemas jos putovnicu... Mislim na hrvatsku
 
Član
Franki je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
isto tako nesto pricaju da nedaju nista prenijet preko granice osim odjece,
sokovi, alkohol, hrana ?

Sta ces nositi ista kad je dole hrana i pice jeftinije nego kod nas. Jedino su cigare skuplje. Svaki dan citam u 24 sata katalog Lidl i sl, jeftinije je nego u Robotu(mislim da je robot od jeftiniji) a kvaliteta veca sto posto ;)

OK a gdje ti je Lidl, Konzum od Graca do Makarske ??? kad nas 90% idu na te destinacije sumljami da na Peljescu ima tih trgovina.
 
Član
Imas lidl u svakom vecem mjestu u hrvatskoj... Najblizi je u plocama a otoci su druga prica pola ih nema nikakvu trgovinu al i to daje svoju draz hehe ulovi pa jedi pasa
 
BHT Ovisnik
pioneer_09 je napisao(la):
Hajde ako neko ima više informacija o ovom graničnom prelazu, neka napiše. Dakle gdje se skrene, izađe i slično, kao i također ima li gužvi i kakav je put od Mostara do Ljubuškog?

ja uvijek idem Mostar-Ljubuski pa na granicni prijelaz Orah,ne Crveni Grm, put ti je dobar, ja idem na profilu 40 bez problema:D jedino ako ides dalje prema Makarskoj put se radi od Vrgorca prema Makarskoj pa ima na dosta mjesta izrezan put, al nisu jame da se nemoze preci,samo lagano...
sto se tice to je po meni najbolji granicni prijelaz,najmanje peglaju, barem od Mostara pa do mora
 
Član
U narednih 7 dana bi trebali postaviti table sa putokazima od Mostara do granicnog prelaza Bijaca. Bar tako su juce naveli al ne mogu nikako da se sjetim gdje sam to gledao.
 
Administrator
Taman bi bilo kad bi postavili da ne lutam džaba ako se odlučim ići tom rutom. Sigurno je puno manje gužve nego na Doljanima.
 
Administrator
CoL3 je napisao(la):
pioneer_09 je napisao(la):
Hajde ako neko ima više informacija o ovom graničnom prelazu, neka napiše. Dakle gdje se skrene, izađe i slično, kao i također ima li gužvi i kakav je put od Mostara do Ljubuškog?

ja uvijek idem Mostar-Ljubuski pa na granicni prijelaz Orah,ne Crveni Grm, put ti je dobar, ja idem na profilu 40 bez problema:D jedino ako ides dalje prema Makarskoj put se radi od Vrgorca prema Makarskoj pa ima na dosta mjesta izrezan put, al nisu jame da se nemoze preci,samo lagano...
sto se tice to je po meni najbolji granicni prijelaz,najmanje peglaju, barem od Mostara pa do mora

Gdje se skrene za taj granicni prelaz, a gdje za Bijacu?
 
BHT Ovisnik
za Bijaču ti neznam,ne idem tamo magistralom jer su guzve nenormalne kroz mjesta kad se prolazi,tucepi i ostale pizdarije,ja uvijek picim ovamo gore i samo se spustim u Bašku Vodu ili neko drugo mjesto koje zelim,onako dole tona auta...
a sto se tice ovog granicnog prijelaza,ides normalno prema Ljubuskom od Mostara i onda kada dođes u ljubuskom na onaj kruzni tok izađes na prvi izlaz desno (tj. dođe ti u biti pravo cim uđes u kruzni) i samo pičiš pravo,doći će ti mjesto Radišići pa Vitina (u vitini ti ima kamera), te na izlazu iz Vitine ti ima tabla i skretanje za Vrgorac lijevo, dođe ti skretanje i blago se spusta put,pa samo pripazi da ga ne profulis,uglavnom biti ce ti na izlazu iz Vitine tabla, dok se tamo za Crveni grm ide na drugom izlazu (gledano na ulasku u kruzni tok lijevo)... Ja uvijek vec par godina uvijek picim na Orah;)
 
Član
Ja idem na crveni grm uvijek to ti je u ljubuskom kruzni tok zadnja lijevo i picis nemozes pogrijesit samo u popodnevnim satima gi je manja guzva ili zkroz rano ujutro
 
Administrator
Planiram u Zaostrog, tako da gdje je bolje ići, tj. da se ne moram vraćati do Zaostroga? A planiram biti dole oko 7 sati. Je li dovoljno rano?
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Planiram u Zaostrog, tako da gdje je bolje ići, tj. da se ne moram vraćati do Zaostroga? A planiram biti dole oko 7 sati. Je li dovoljno rano?

E onda ti je najbolje na crveni grm ja uvijek idem tuda, izadjes kod ploca blizu ti je lidl i picis magistralom lagano i za cas si u zaostrogu.
Ps. Ja sam ti u zaostrogu od 21-28.7 ;)
 
Član
ja se ipak odlucio za budvu :cool: hvala na pomoci svima, tema nek sluzi drugima za pitanja oko tog ljetovanja ;)
 
Top