Ljetovanje u hrvatskoj / prelazak granice bih građana u HR

Ljetovanje u hrvatskoj / prelazak granice bih građana u HR

Član
znam da nema neke veze sa tuningom :icon_smile: al ova ce tema vecini ovdje dobro doci...

mene dakle zanimaju informacije o ljetovanju u hr ove godine ( od kako je hr u EU ušla )
- sta traže prilikom prelaska granice
- cijene da li su iste ili poskupile
- i zanimaju me sve ostale promjene u odnosu na proslu godinu

( konkretno me zanima Makarska )

volio bi da se javi neko ko je bio na ljetovanju ovih zadnjih dana,pa da nam da informacije iz prve ruke ;)
 
Legend
Eno svako jutro oko pola 8 na pink ti batko reklamira bonacu tamo onaj hotel pa pogledaj sutra i raspitaj se. Plus evo svi portali ukljucujuci i avaz.ba ima pricu o plazama pa malo eto procitaj sta govore. ;) ;)
 
Član
hvala daki
evo nasao sam i ovo

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/hrvatski-turisticki-radnici-definitivno-fale-nam-bh-gradjani
 
Član
Moze se s osobnom do 1.8 produzili su rok koliko ja znam... A cijene su ti iste nista se nije mjenjalo sto se tice smjestaja cak se i mozes cjenkat jer nema cuke hehe znam jer imam stan na m.rivijeri bio neki dan par ceha i ostalo mjestani nema bosnohercegovca za lijeka odbile im se od glavu guzve na granicnim prelazima i price ,a malu djecu o tome koliko moras para imati i tako to. Evo jedan podatak otok hvar biljezi 1700 manje nocenja nego prosle godine u ova doba :icon_smile:
 
Član
Ma eto vidjeti ce se poslje ramazana ? ja sam prosle godine bio za ramazan u Podacama nije bilo guzve poslje bajrama vec su poceli dolaziti e kako ce sad biti vidjeti ce mo no generalno su usrali sve ovo vidjeti ce kako ce se odraziti na sezonu.
 
Član
isto tako nesto pricaju da nedaju nista prenijet preko granice osim odjece,
sokovi, alkohol, hrana ?
 
Član
Ma mozes jaro prenijet dosta toga... Steku cigara, dvi boce ljutog, povrca voca itd da ne nabrajam. Nedaju samo mlijecne proizvode,meso i ograniceno s lijekovima
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
isto tako nesto pricaju da nedaju nista prenijet preko granice osim odjece,
sokovi, alkohol, hrana ?

Sta ces nositi ista kad je dole hrana i pice jeftinije nego kod nas. Jedino su cigare skuplje. Svaki dan citam u 24 sata katalog Lidl i sl, jeftinije je nego u Robotu(mislim da je robot od jeftiniji) a kvaliteta veca sto posto ;)
 
ja sam bio prosli tjedan 7 dana u makarskoj na granici jest malo veca guzva bila je i prije papire su mi pogledali ostalo nista vise nisam imao problema bio sam ja zena i djete sto se tice cjena u hr hrana mi je povoljnija nego u bih nisam htio rizikovat da me peglaju dole sam sve uzimo i izaslo me povoljno ako ne i jeftinije osim kafica lukzus se placa naravno pica su uvjek bila na cjeni i bit ce uglavnom meni osobno nema neke razlike u odosnu na proslu godinu lp
 
Ja sam išao 28. u Makarsku, niko nas nije pregledao niti je bilo gužve na granici. Kad smo se vraćali 4. ista situacija. Što se tiče cijena, mi smo kupovali u Maxi Konzumu i recimo šta je jeftino kao kod nas, jeftinije je a šta je skupo skuplje je 3 puta nego u BiH. Prvi dan se zeznemo kupimo Karlovačke 2l 24 kune i onda kupimo u supermarketu Studenac neku pivu 12 - 13 kuna 2l, tri puta bolja od Karlovačke. Što se tiče cigara, duplo su skuplje. Ja i žena pušili Benston 18 kuna, Marlboro 24-25 kuna. Kažu da su u Metkoviću u Lidlu cijene kao kod nas, pa bih ti preporučio da tu kupiš. Ako te još šta zanima pitaj ;)
 
Član
Duke_Of_Harlem je napisao(la):

Kad se oženi Dino :D

Što se tiče cigara i ljutog pića ono je uvijek bilo masno skuplje nego u nas... Ali piva barem i nije puno, tako oko 12-13KN bambuća... Prošlo ljeto pucale izjave u HR novinama (časopisima) kako BiH građani dođu na plažu i jedu ARGETU I PARADAJZ, a sad im fale BH građani, smiješno...
 
George je napisao(la):
Moze se s osobnom do 1.8 produzili su rok koliko ja znam... A cijene su ti iste nista se nije mjenjalo sto se tice smjestaja cak se i mozes cjenkat jer nema cuke hehe znam jer imam stan na m.rivijeri bio neki dan par ceha i ostalo mjestani nema bosnohercegovca za lijeka odbile im se od glavu guzve na granicnim prelazima i price ,a malu djecu o tome koliko moras para imati i tako to. Evo jedan podatak otok hvar biljezi 1700 manje nocenja nego prosle godine u ova doba :icon_smile:

Gdje si cuo da su produzili prelazak samo sa osobnom do 1.8?
 
Član
Gledam danas preporucuju umjesto Doljana da se ide na Bijacu da se izbjegnu guzve, a i ono sto su pokazali bolja je cesta. I jos kao vozi se dijelom autoputa a jos nije pocela naplata. Provjeri i to da ne bi gubio sat-dva cekajuci na granici.

Inace cijene smjestaja su nize nego prethodnih godina, a hrane normalne cijene. Imas u Makarskoj Lidl, oni su bas povoljni, na onom kruznom toku kad ulazis u Makarsku imas tablu lijevo Lidl, pa pokupujes sto ti treba ;)
 
Top