limar/lakirer

limar/lakirer

Fap

Član
Ovako treba mi savjet radi se o golf mk2
obišao sam limare/lakirere po Brezi(mom gradu)
Hoću da mjesta koja su zahrdjala da se to odradi mali dio koji je udaren pozadi ispravi i da kopletno auto prefarba lakira i to. Svi hvale jednog majstora on radi za servis opela i citroena u Sarajeva tj ima svoju radionu u brezi a dobija auto od njih. Odem kod njega pogleda on kaze 1200 samo ruke i farbanje ako kaze moradne neki dio jos kupit to ide + , ajd reko masala odem kod drugog majstora usput svi ostali nisu neki strucnjaci kaze 800 oko 10 dana da zvrsi, odem kod treceg kaze 1000 isto oko 10 dana. Mada mi je ovaj treci majstor i pitao da li hocu sa bezbojnim lakom ili ne a u to se nista nerazumijem pa eto ako moze i to objasnjenje a i zanima me ima li u tom djelu Sarajevo-ilijaš- vogošča -visoko nekog majstora da mi to uradi i ako ko ima iskustva sa njim



unaprijed zahvalan
 
Član
Imas lakove sa bezbojnim lakom i obicne bez, sa bezbojnim je dosta kvalitetniji dok ovaj bez se hoce matirati od sunca... Lakiranje ti dodje samo oko 800km sve bez ikakvih popravljanja hrdje, znaci popraviti par udubljenja malo gita i to je to, ako hoces da se kvalitetno uradi ne stedi jer ces ustediti par stotina maraka a izbice ti hrdja opet na istom mjestu za godinu dvije. Gdje god se hrdja radi mora se iznutra isto cistiti i dobro zastititi sto vecina ne uradi,.. Pa ti vidi jel se isplati ustediti 200 km pa da radis opet za godinu dvije... A svi se majstori hoce cjenkati kad je tako nesto u pitanju...
 

Fap

Član
RS TURBO je napisao(la):
Imas lakove sa bezbojnim lakom i obicne bez, sa bezbojnim je dosta kvalitetniji dok ovaj bez se hoce matirati od sunca... Lakiranje ti dodje samo oko 800km sve bez ikakvih popravljanja hrdje, znaci popraviti par udubljenja malo gita i to je to, ako hoces da se kvalitetno uradi ne stedi jer ces ustediti par stotina maraka a izbice ti hrdja opet na istom mjestu za godinu dvije. Gdje god se hrdja radi mora se iznutra isto cistiti i dobro zastititi sto vecina ne uradi,.. Pa ti vidi jel se isplati ustediti 200 km pa da radis opet za godinu dvije... A svi se majstori hoce cjenkati kad je tako nesto u pitanju...

aha e nek si mi to objasnio je rnisam imao prestave kako i sta :)


onda mi je bolje da kod ovog okmsije izganjam sto radi auta iz opelovog i citrenovovog servisa :)
 
Top