Ler gas....

Ler gas....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član

Prije par dana mi je auto pocela da radi na ovim obrtajima u leru i pocne da trese kada se krece,tj. treba vise gasa nego prije,jer padaju obrtaji! Do cega to moze biti? Rijec je o Bravu 1.6 16v!
 
Član
Bravo 16v je napisao(la):

Prije par dana mi je auto pocela da radi na ovim obrtajima u leru i pocne da trese kada se krece,tj. treba vise gasa nego prije,jer padaju obrtaji! Do cega to moze biti? Rijec je o Bravu 1.6 16v!

Predpostavljam da je u pitanju automtski saug, pa je vjerovatno do njega, ili je otišao regulator ler gasa, moje mišljenje.
 
Član
Ili su svijećice,odnosno kablovi probijaju,a meni se to isto dešavalo na Tipu i u pitanju je bila benzinska pumpa...samo što je još kod mene i trokirao:icon_evil:
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Ili su svijećice,odnosno kablovi probijaju,a meni se to isto dešavalo na Tipu i u pitanju je bila benzinska pumpa...samo što je još kod mene i trokirao:icon_evil:
A izgleda da ce morati na dijagnostiku! Kablovi i svijecice su sigurno ok,jedino jos ostaje motoric ler gasa... Neki predlazu ciscenje pa cemo da vidimo sta ce biti! Ljudi hvala vam!!!
 
Član
probaj sam fino skinuti i ocisti da bude ko ogledalo al prije tog izvadi kljuc iz brave jer priikom raskopcavanja se pojavi greska uzmi benzina i kaku malu cetkicu i laganini i vrti sve dje je bilo npr kod fabije ima jedna masa pod sarafom i ako je zaboravis staviti problem ;)
 
Član
Ja sto bi prvo utradio je da odem na diagnostiku, nek ti uradi resetovanje samoadaptivnih parametara rada motora(otidji kod nekoga ko zna sta radi to ti je uvijek jeftinije nego ceprkanje laika), a i nek ti pogleda motor na greske. U slucaju da motor nebude imo gresaka a nebude siguran sta je, 99% je aktuator ler gasa, ili "curenje/falsiranje" zraka na usisu zraka. Aktuator ler gasa na starom modelu motora 66kw(ako se radi o 1.6ccm)je isti kao u golf 2 nova tipa negdje nadjes polovan ali da znas da je ispravan pa probaj ako nebude rezultata onda trazi gdje curi/falsira zrak, obicno to bude na crijevu povrata toplog zraka gdje se veze na usisnu granu, izmedu glave motora i akomulatora to crijevo dodje. Uglavno javi kako si zavrsio i sta si zavrsio.

Pozz
 
Član
ako ne ocisti daba dijagnostika kad klapne nemoze da odradi stelovanje
ma ja ba naj bolje ti je da nisi nista ni pito nego da si odma tiso na dijagnostiku :lol:
al ko neradi sa dijagnostikom svaki dan nezna sta je to ;)
 
Član
Ja sam na drugovom golfu 4 1.4 benzin neki dan to cistio, a imao sam i diagnostiku kod druga dzaba da se igram, i recimo kad to sve fino ocistim i sredim opet nece da prodje adaptacija iz vagcoma i kad probam obrisati gresku i sta god da probam, taj "motoric" ili "senzor gasa" ili throtlr acutator ili kako god da ga zovu za ovog golfa kosta na otpadu 200 markica, nov u ovlastenom servisu 700 markica, neki kinez u prodavnici auto dijelova isto oko 200.

Tako da prvo probaj sve da ocistis, popravis, resetujes, iscackas sta god :)

Drug je zavrsio sa zategnutom sajlom i ici ce tako dok ne skontamo nesto :) al eto i tako radi za sad, to nije trajno rjesenje i vjerovatno trosi malo vise al ....

Sve sam to rastavljao i proucio i nije mi jasno sta tu moze da se pokvari osim grafitnih kontakata po kojima klize cetkice a oni su uredu, motoric ispravan sve je ispravno ali diagnostika kaze nevalja i ne moze da se izvrsi adaptacija, tako da cemo opet da ga rastavimo i probamo jos jednom ocistiti i ispitati sve.

Ako ti ovo sta pomaze, problem je ako imas klimu, cim je upalis na leru ili pustis gas auto se ugasi.

Pa ako mi napravimo sta, pisacu :)
 
Član
menjic je napisao(la):
Ja sam na drugovom golfu 4 1.4 benzin neki dan to cistio, a imao sam i diagnostiku kod druga dzaba da se igram, i recimo kad to sve fino ocistim i sredim opet nece da prodje adaptacija iz vagcoma i kad probam obrisati gresku i sta god da probam, taj "motoric" ili "senzor gasa" ili throtlr acutator ili kako god da ga zovu za ovog golfa kosta na otpadu 200 markica, nov u ovlastenom servisu 700 markica, neki kinez u prodavnici auto dijelova isto oko 200.

Tako da prvo probaj sve da ocistis, popravis, resetujes, iscackas sta god :)

Drug je zavrsio sa zategnutom sajlom i ici ce tako dok ne skontamo nesto :) al eto i tako radi za sad, to nije trajno rjesenje i vjerovatno trosi malo vise al ....

Sve sam to rastavljao i proucio i nije mi jasno sta tu moze da se pokvari osim grafitnih kontakata po kojima klize cetkice a oni su uredu, motoric ispravan sve je ispravno ali diagnostika kaze nevalja i ne moze da se izvrsi adaptacija, tako da cemo opet da ga rastavimo i probamo jos jednom ocistiti i ispitati sve.

Ako ti ovo sta pomaze, problem je ako imas klimu, cim je upalis na leru ili pustis gas auto se ugasi.

Pa ako mi napravimo sta, pisacu :)



;)upravo tako
 
Član
Ciscenje motorica ler gasa-akutora ler gasa je kratkotrajno rijesenje! Kod tog tvog golfa je skor druga prica jer je kod njega stelovanje klapne stvarno zeznuta stvar, uglavnom pogledaj povrat toplog zraka u usis ako nevaljuju tefloni onda normalno zrak je mastan i zeza ga, mada uglavnom problem se rijesi zamjenom. BTW ja nisam uspio napraviti do sad ni jednog ako imas viska vremena probaj mozda i skontas ja ga nisam imo.BTW2 kad mjenjam taj motoric obavezno operem klapnu sprejom za ciscenje karburatora.

Pozz
 
Član
Jos uvijek nista nije zavrseno,auto nekad radi normalno ,a nekad mu opet padnu obrtaji! Ovih dana cu kod majstora pa cemo da vidimo! I da novi je motor sa 76kw tako da kod njega cim skines kleme na pola h sam resetuje parametre!
 
Član
Mozda ali i posle resetovanja kazu da treba ne znam koliko vremena da se nesto voza pali gasi ovo on da bi se kao to uradila adaptacija sto ne vjerujem da ce tako samo bez racunara da se uradi al ajd i ja to nisam probao.
Jos uvjek :):):)

Ne znam, samo mi nije bas najjasnije sta tu ustvari nevalja-crkne ??? da ima neke elektronike u PM uredu al nema nista, mislim toliko je jednostavan sklop da ne kontam uopste sta moze da crkne ?

Na netu sam nasao poredjenje parametara adaptacije i mjerenja uopste hoda klapne i jos po neceg koji se na prljavom i na cistom razlikuju u par procenata oko 3% ako se ne varam sto nije malo i pre svega adaptacija uopste nece da se zavrsi kad je prljavo.

Ali eto ja sam cistio, doduse ne tako temeljno kao ovi na netu i postigao sam da radi auto normalno prva dva tri dana i onda opet isto ali adaptacija i dalje ne prolazi.

Tako da nastavljam cim uhvatim vremena.

Za ovu trojku golfa nov orginalan akutator gasa sa kucistem kosta 700 markica tako da se isplati cackati :)
 

MTR

Član
Za ovu trojku golfa nov orginalan akutator gasa sa kucistem kosta 700 markica tako da se isplati cackati

Sto ne trazis u ASA auto da ti daju iz austah programa ( das svoj - daju ti reparirani u po cijene )

Bravo 16v je napisao(la):

Prije par dana mi je auto pocela da radi na ovim obrtajima u leru i pocne da trese kada se krece,tj. treba vise gasa nego prije,jer padaju obrtaji! Do cega to moze biti? Rijec je o Bravu 1.6 16v!

De pregledaj crijeva od vakuma da nisu puknuta ili napukla

MTR je napisao(la):
Za ovu trojku golfa nov orginalan akutator gasa sa kucistem kosta 700 markica tako da se isplati cackati

Sto ne trazis u ASA auto da ti daju iz austah programa ( das svoj - daju ti reparirani u po cijene )

Bravo 16v je napisao(la):

Prije par dana mi je auto pocela da radi na ovim obrtajima u leru i pocne da trese kada se krece,tj. treba vise gasa nego prije,jer padaju obrtaji! Do cega to moze biti? Rijec je o Bravu 1.6 16v!

De pregledaj crijeva od vakuma da nisu puknuta ili napukla



Ili Lambda sondu , MAP senzor , nesto ti ne daje dobar signal da ga ECU iskalkulise , a isto tako ako je neko prcko oko kilometraze zna jebavat i ne idi kod tih sto imaju metar kabla pa fol dijagnostika , nego u servis brate nek ljudi vide sta je stvarno roknulo.
 
Član
Kakva bolan adaptacija nakon skidanja klema, mora auto da dostigne radnu temperaturu da bi ga mogo diagnostikom nastelovat. Tako ce ti samo jednom swapovati kod transpondera u imobilajzeru, Otidji nekom majstoru, skup je to sport za izucavanje osim ako nemislis se baviti time.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top