LER GAS PROBLEM

LER GAS PROBLEM

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
na golfu 4 gti mi se dešava da prvo paljenje- dok je motor
hladan ,motor nepravilno radi tj, kazaljka od obrtomjera
se sa 1100 spušta na 500 pa vraća, pa opet spušta
kao da hoće da se ugasi. kad je motor ugrijan radi normalno
na 900 i nema nikakvih problema tipa trzanja ili vuče.
ako neko zna šta bi moglo biti ili je imao sličan problem
molio bih ga da napiše o čemu se radi, da vidim kako to
riješiti. unaprijed zahvalan
 
Član
Provjeri indikatore koji pale saug i provjeri (ocisti) ler ventil. Ako mozes ne mjenjaj ga jer je preskup.
 
Početnik
Maf senzor, lambda sonda, senzor temperature....oko toga se sve vrti..dijagnostika,brate,bar je to lahko..
 
Član
očitat će ti problem na računaru, najbolje ti je to riješenje,
budeš siguran šta je problem.
 
Član
I ja imam slican problem i diagnostika kaze da je throttle position sensor ili ti throttle body iliti senzor gasa kako ga nasi zovu i jos nisam rijesio jer novo to kosta 700 markica, jednom sam skinuo sve i ocistio i jedno vreme posle toga je radilo kako treba al me mrzi sad opet skidat sve da to malo rastavim i detaljnije ocistim i pregledam sta ima :)
 
menjic je napisao(la):
I ja imam slican problem i diagnostika kaze da je throttle position sensor ili ti throttle body iliti senzor gasa kako ga nasi zovu i jos nisam rijesio jer novo to kosta 700 markica, jednom sam skinuo sve i ocistio i jedno vreme posle toga je radilo kako treba al me mrzi sad opet skidat sve da to malo rastavim i detaljnije ocistim i pregledam sta ima :)

meni se ovaj problem prvi put desio prije 3-4 mjeseca, ali se poslije nekoliko dana smirilo i sve je normalno radilo. ako je regulator gasa
jedino da skinem i očistim, ne bi mi trebalo to da mijenjam poslije
velikog servisa, lamele korpe i sl, pokušaću to malo ispitati i pročistit
pa ću napisat šta je u pitanju ako neko bbude imao sličan problem da zna
šta je u pitanju.
hvala na prijedlogu
 
Član
Ja sam ih par cistio, skines i lagano ga operes u nafti. Malo brises krpom i opet zaronis u naftu i tako ponavljas dok se ne rastvori prljavstina i ne skines sve to do sjaja, nakon toga posusi i namontiraj i ima da radi...
 
Član
odes ko clana Zerr covjek ti uradi dijagnostiku... i to je to... iz Sarajeva si kao i on... i rijesis se svih muka... ovako kad prenosis problem preko tastature ima hiljadu rijesenja... najbolje ti je dijagnostika... brate.. nije skupa... a znas 100% sta je
 
bulex je napisao(la):
odes ko clana Zerr covjek ti uradi dijagnostiku... i to je to... iz Sarajeva si kao i on... i rijesis se svih muka... ovako kad prenosis problem preko tastature ima hiljadu rijesenja... najbolje ti je dijagnostika... brate.. nije skupa... a znas 100% sta je

to ću i uradit, a gdje se tačno zerr nalazi i
trebo bi mi njegov broj telefona na PM
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
bulex je napisao(la):
odes ko clana Zerr covjek ti uradi dijagnostiku... i to je to... iz Sarajeva si kao i on... i rijesis se svih muka... ovako kad prenosis problem preko tastature ima hiljadu rijesenja... najbolje ti je dijagnostika... brate.. nije skupa... a znas 100% sta je

to ću i uradit, a gdje se tačno zerr nalazi i
trebo bi mi njegov broj telefona na PM

posalji mu PM
 
Član
nakon ciscenja na vw je potrebno izvrsiti "Adaptaciju"

Ima uputstvo u vagcom-u ako se koristi vagcom, ako se ne uradi adaptacija neces mnogo sta napravit, e kod mene je problem sto nece da prodje ta adaptacija, pocne pa stane :)

Ali definitivno ti treba diagnostika i da provjeris sta je i ako je ovo da uradis adaptaciju kad ga ocistis, a ocistiti ga nije lose cak i ako nije do ovoga, recimo svakih 20-30 hiljada gledajuci na nasa domaca ulja i gorivo, a i stanje motora.
 
Član
upravo to mora se izvrsiti adaptacija al pobrisat greske prvo i viditi jesuli sporadicne ili stalne ako su stalne onda se dio mora zamijeniti pa se tek onda skine doze klape steler i ocisti i izvrsi adaptacija i to je to ako dio je uredu ako se nemoze provesti adaptacija onda se mora zamijeniti doza
al et
tu sam 061 271 021
elvir
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top