LED TV ili LCD TV

LED TV ili LCD TV

Član
Plazmu necu, samo lcd i to 32", e sad vidjet cu, stari je zagrijan za grundig, mada vidim po forumima da ljudi kukaju na njega pa sad..
 
Član
Ev par stvari iz prve ruke, full hd ima smisla na 37 i većim rez, kad ima smisla kad spojite sa nekim filmom sa hd pleyera i to hdmi kablom sve ostalo je hd redy i niže, što znači zaboravi na full hd, gledaj kako će ti se pokazati na digitalnoj sat, pleyeru i sl jel to gledaš 95%

Te sitnice usb, jpg i sl su toliko nebitne i nefunkcionalne i provjeri da li rade, za većinu modela nerade ako rade onda nema titl i jbg

Lg laže ono što piše nije tačno znači pix ovo ono sa pix ovo ono samsung,pani,soni nije to to ali nije ni cijenom

Panasonic pravi jedne od njaboljih plazmi ako možeš naći preporuka
Samsung lcd preporuka jako dobri ja imam od 42" iz serije 6 i svaka preporuka, ovi novi trenutno preskupi
Soni lično ne prepferiam al isto dobar
 
Član
Ja sam uzeo grundig prije skoro 2 god.Platio oko 1400KM i prezadovoljan sam.Drug mi je isto kupio posle mene al je slika katastrofa. Jest da je platio jeftinije i to na akciji al su mu losije karakteristike dosta (rezolucija, osvjetljaj, odziv...).Njegov grundig je bio pod Bekovom licencom a moj nije...Tako da moras voditi racuna o svemu....
 
Član
Ja sam kupio Philips set prije 2 godine,kućno kino i 32" HD ready.Ima usb ulaze,HDMI itd,itd,itd...sve u svemu slika je odlična ako je prijem odličan,samo što vćinom nije:)

Sve u svemu,ja prezadovoljan,a komplet je bio oko 1600,sa popustom oko 1400.

Grundig ti je sada BEKO,stim da ni beko nije više taraba,kao što neko misli.

Meni se lično slika najviše svidja na JVC televozorima,na Soniju je dobra,ali kad se kešira za to,a Samsung je najbolji za uloženo.Philips je odličan,al ne kupovati startne modele.
 
Član
@AmmaR84
iz iskustva, a i u tim sam "vodama"... uzmi hd ready i full hd na 32" slicne modele, stavi jedan pored drugog pusti hd i vidjet ces da razlike nema... jednostavno, za ljudsko oko vidljive nema, tek se na 46,52" i vecim razlika primjecuje ;) onda za ovu rezoluciju, u krivu si, imas lcd sa 1024x768, uglavnom stariji modeli, koji su kao pravljeni za analogiju, zemaljske programe i 4:3 format, jer vecina tv kanala je 4:3.... potom plazma je ipak ispred lcd(posebno starijih/jeftinijih modela) kada je u pitanju kablovska i analogija...

usb na tv i gledanje preko istog, zavisi od modela do modela, ali cesto ili ce ti titlovi biti problem, ili upscaling, itd... a za male pare se moze uzeti sasvim solidan player koji ce bez problema citati vecinu formata....

mada 90% ljudi i vise kod nas na plazmama, lcd-u, uopste ne gledaju hd materijal, preko bl playera ili recimo mkv preko racunara, vec uglavnom ide kablovska i divxi te dvd iz videoteka... imas slucajeva, uzme lola tv, dolazi sutradan kaze ne valja mu slika, nije ko u radnji... gdje se vrtio neki promo hd, i onda ocekuje da dm, tv behar gleda u istoj kvalieti ili bolje nego na starom crtu :icon_rolleyes:

opet najveci problem je sto mi nemamo ponudu pravih digitalnih paketa, neke kablovske kao nude, mada nije to to, ali opet slika je bolja nego na "obicnoj", jer nema distorzije signala...

sad ako ces bas lcd 32, do milje, vidi ovo: http://www.mobilmedia.ba/webshop/product_info.php?cPath=22_27_30&products_id=315
trazi u radnji da ti skopcaju kablovsku i sl, pa vidis hocel ti odgovarat ;)
 
Član
Možda će nekome biti interesantno i od koristi za budući izbor setupa znači tv je sasmung Le42a6.. tak neš spojen preko hdmi kabala na htpc (ima par tera raznog materijala, hd-a,dixixa, mp3, dvd bla bla) uštimavanja skoro mjesec dana ko je vidio kako slika izgleda bilo je:icon_eek: normalno sve dostupno preko daljinca iz fotelje:icon_smile:







 
Član
hvala vam na komentarima, ja znam da su slike vecinom smece radi nasih kablovskih,sat i sl, ali ja stvarno ne ganjam nikakvu perfekciju niti mi je bitno jel mi tv najbolji u selu.. Nekako mi je za oko zapao ovaj Lg 32ld465 pa komsija aServis ako mozes malo da mi pojasnis sta si mislio pod tim da Lg laze sto pise..
hvala i pozz
 
Član
Upravo nei dan kupio LG 42LE5300 full HD led lcd tv.
Slika na analognim kanalima je skoro ista kao na starom tv-u, a slika na hd materijalima je skoro savrsena. Da bi bila savrsena, crna bi trebalo da je malo bolja, ali s' obzirom na cijenu (oko 1.300 KM) ne moze se ocekivati savrsenstvo
Sa USB-a video ide bez problema, cita sve poznatije video formate. Uglavnom u ovo par dana sam svasta nesto ispitivao i dosad sam prezadovoljan. Korisnicki meni je pregledan i lako shvatljiv, te se lako prolazi kroz podmenije i opcije.

Iz iste serije imas i 32" ... lg 32le5300, pa proguglaj malo, a mozes ga kupiti za cca 1100 KM

I da ... ne izgleda mi bas da laze na rezoluciji.
 
Član
Limpi je napisao(la):
nesobrzi je napisao(la):
samo malo za mene je bolji dosta led jer led ima 3d definitivno ako biras uzmes led

3d televizor moze biti plazma ili lcd, naravno i da ima 3d certifikat... a za 3d ti treba: 3d cvike kompatibilne sa telkom, 3d bluray player ili 3d satelitski riser ili pc sa grafom koja podrzava stereoskopski 3D, npr nvidia 3d vision.. te na kraju 3d mediji, igre, filmovi... kad sve to saberes, izadje te cifra od koje bi vecina "sjela" na stolicu :lol:

hehe druze znam sta treba imam vec u stanu 3D pa tako da netrebas meni objasnjavat o tom ali nisam vidio plazmu koja ima 3D a svaki led treba da ima 3D slazem se ja da to sve treba cvike itd... ali nakon godinu dana kad se bude koristio vise 3D sta on treba onda uzeti onaj baciti i kupiti 3D gdje se to isplati i dosta je gotivnija slika leda neko i plasme i lcd
 
Početnik
u mene panasonic plazma...uparen sa mojom tv,kucnim kinom i povezan sa racunarom...sve u svemu 42" ciste ludosti,,,moja preporuka 42",i nemoj se zalijetat,najbolje ti je da skontas plateznu moc i namjenu,jer ako ce ti roditelji to "divanit" onda njima netrebaju sve one gluposti uzmi malo jeftiniji i to je to,moze i 32",ali ako ces ti dosta vremena provodit pred ekranom ganjaj si nesto extra radije skupi jos para i uzmi 42" sa zilion opcija i uzivaj...moje misljenje
 
Član
nesobrzi je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
nesobrzi je napisao(la):
samo malo za mene je bolji dosta led jer led ima 3d definitivno ako biras uzmes led

3d televizor moze biti plazma ili lcd, naravno i da ima 3d certifikat... a za 3d ti treba: 3d cvike kompatibilne sa telkom, 3d bluray player ili 3d satelitski riser ili pc sa grafom koja podrzava stereoskopski 3D, npr nvidia 3d vision.. te na kraju 3d mediji, igre, filmovi... kad sve to saberes, izadje te cifra od koje bi vecina "sjela" na stolicu :lol:

hehe druze znam sta treba imam vec u stanu 3D pa tako da netrebas meni objasnjavat o tom ali nisam vidio plazmu koja ima 3D a svaki led treba da ima 3D slazem se ja da to sve treba cvike itd... ali nakon godinu dana kad se bude koristio vise 3D sta on treba onda uzeti onaj baciti i kupiti 3D gdje se to isplati i dosta je gotivnija slika leda neko i plasme i lcd

nema svaki led 3d, a imas plazmi 3d, panasonic, samsung itd... slika opet zavisi od modela do modela, normalno da ce biti barem malo bolja na tri puta skupljem tvu...
a vidi, limit je ovdje do 1000km... stavi koliko kosta najeftiniji 3d televizor, pa gdje tu onda bluray 3d player i sl, pa 3d filmovi...

onda 3d je tek krenuo, dali ce postati trend ili buducnost, pogotovo u kucama, ne moze se sigurno bas reci... ipak mnogi 3d filmovi su animirani, 3d igre tek krecu, tek se ocekuje prava navala 3d sadrzaja od filmova, prijenosa uzivo...

naravno ne mozes poredit nase trziste sa zapadnim, koliki ce procenat ljudi u bih uzeti 3d telku u kompletu za nekih 6000milja i slicno :icon_question: onda problem nabavke medija, koliko kod nas ima videoteka gdje se moze iznajmit bl sadrzaj, a pogotovo isti u 3du? jer amerikancu nije skupo dati 20$ za film sa amazona... a koliko mi kaskamo za susjedima samo sto se tice digitalnog signala, a kamol hd i 3d-a...

kada sve saberes, ako hoces bas 3d, das koju markicu i lagano u kino ko "dingospo... evo ovdje je u pitanju tv do milje, 3d za te pare, moze uzeti jedino komplet "cala"...

uzet sada da nije 3d tv, pa sta ce biti za godinu dana.. kao prvo izaci ce xxxxxx novih modela, boljih jeftinijih, a u it-u, je tesko pratit trend i drzat korak sa zadnjim modelima,(sem ako ne zaradjuse mjesecno za "najnovije"), igre bez granica ;) pogresno je razmisljat a da sacekam jos malo, ili sta ce biti za godinu, jer ovdje nikad ne mozes biti siguran... ti cekas novo, docekas, pa opet dodje novi i tako u krug... trazit ono sto je "najbolje" u tom trenutku, naravno sto se moze priusit i ne razbijat glavu :icon_smile:
 
Član
Jooooooooooooj kako neki ljudi ovdje valjaju gluposti da toga nisu ni svjesni....:lol:.....momak ce na kraju uzeti ono sta mu se svidza bez obzira sta mu mi predlagali......samo cu jedno da kazem,poslje decenije rada sa tv-ima,lcd-ovima,plasmama i kojekakvim drugim sranjima i kad mi se vise gadi otvoriti ove nove "masine",znam sigurno da mi lcd u kucu nikad nece garant,kad je u pitanju poredzenje kvaliteta slike izmedzu lcd i plasme + dajem plasmi,a kod mene kuci je mada ce mnogima od vas koji se "razumijete" u sve ovo biti smijesno,vec 3 godine nezamijenljiv jedan universum tv flat 100Hz i nebi ga mijenjao ni za kakvo novo govno od lcd ili plasme jer kvalitet slike mu je takav da se rijecima ne moze opisati i nista od gore navedenog ga ne moze zamijeniti,crt je crt i meni bolje ne treba......zasad :D
 
Član
@grga
- mislim da sa 32inch za 500eur nemožeš puno pogriješiti bilo koji da uzmeš niko ti ovdje nemože reći koji da uzmeš svako preferira neki svoj tv iz nekih nerazumljivih razloga.

- obrati pažnju na garanciju koliko ko daje i koji su uslovi gdje se nalazi servis u slučaju kvara i koja je procedura za dalje u slučaju kvara

- neke radnje prodaju tv samo iz izloga, isto obrati pažnju

- većina tv je spojena na neki hd player slika dobra ali loša na 95% vremena gledanja tv dig sat, zemljaska i sl

- teško ti je praviti paralelu između brendova jel jedna radnja drži jedanu ili dvije marke

Svojevremeno kad sam ja kupovao tv malo sam tušio ljude koji rade u radnji, spojili smo 3 tv istovremeno koje sam ja htio da kupim na 3 ista izvora i gledali razliku, znači 3 tv jedan pored drugog na isti izvor sa istim materijalom i gledali, tv su bili slične spec na papiru ali cijena je bila različita i na kraju se ispostavila i s razlogom.

Odvoji koji dan obiđi radnje vidi šta ima u ponodi popiši oznake čekiraj po netu recenzije i kupi koji tebi odgovara.
 
Član
tu si struja u pravu, oni flat samsung, sony imaju "najbolju" sliku za ove nase kanale, te "pirate" dvd-ove itd... mada lcd/plazma te mkv, najbolje rjesenje, ja niti gledam nase kanale, skinem u hd-u, te uzivas, mozes brojat dlake ispod pazuha koliko je slika "dobra".... :D
 
Član
Nisam citao sve iz pocetka.. nemojte zamjeriti

LED TV koju Samsung nudi uopste nije pravi LED TV kakvu nudi Philips. Radi toga Samsung je dobio zabranu prodaje stoji televizora u Britaniji i u nekim drzavama SAD-a, mislim...

Samsung je u bocnim stranama lcd-a ugradio led osvjetljenje i tako izbacio pozadinsko osvjetljenje ali nije nista dobio sa tim.. jer ako se neki od pixela ugase u tom redu ta dioda i dalje mora da radi, radi ostali pixela u istom redu. Znaci dobili su isti klinac, dioda se negasi
Philips je ugradio 2xxx dioda (neznam tacan broj) u pozadinsko osvjetljenje i rezultat je fantastican, pogotovu na vecim dimenzijama. Znaci kad se ugasi neki pixel gasi se i dioda sto dovodi do manje potroslje el energije. Kod njihovi led lcd-ova sam primjetio da je crna boja perfektna sto nije slucaj kod drugi televizora.. Neznam jeste li znali al lcd nema crnu boju, to je neka tamna plava il sta ja znam sta vec al crna nije :)

Bez ljutnje, mozda i ja grijesim.. ja se lcd-ove prodavao prije godinu dana zadnji put pa sam malo ispao iz trake, vjerujem da su danas mnogo naprednije televizije al eto.. valjda sam pomogao nekom

Ja inace vjerujem u dva brenda. Philips kad je lcd u pitanju, po meni no1 a Panasonic nema konkurencije sa plazmama
Al to opet sve zavisi od serije do serije, sretno u kupovini ;)
 
Top