LED TV ili LCD TV

LED TV ili LCD TV

Član
Nadam se da ce te mi malo pomoci. Naime, planiram aBd kupiti tv pa imam par pitanja. Poslije par dana na netu i prelistavanju specifiakcija kojekakvih model, sveo sam na par, Sony KDL 32EX402AEP, LG LE330 LED tv i grundig vision 7 7020 32incha.
E sad jeli "bolji" led tv od lcd-a, posto je rezolucija ovog LG-a 1366x768, ova druga dva imaju 1080p.. Mada ja sam skoro Grundig otpisao, jer sam vidio na netu dosta losih iskustava, pa me vise interesuje ovaj Sony, ima i Usb port, navodno cita audio,video i jpeg fajlove, pa me interesuje za DivX-e, dali se mogu titlovi kako prikaciti?
Sve sugestije, savjeti ili ponude nekih drugih modela, slicnih karakteristika dobro dosli!
Hvala unaprijed!
 
Član
panasonic_3d_full_hd.jpg


panasonic 3D full HD

khm ako imas para kupi ovo
 
Član
LED TV je isto LCD, imas Plasmu il LCD - to su razlicite vrste. Ovaj "LED" je samo dodatak koji ide na LCD displeye...

Ne znam mnogo o ovoj temi, al sto se mene tice, sa LG imam pozitivna iskustva.
 
Član
led je nacin samo osvjetljena ;) ... grga reci za sta planiras najvise koristit tv, hd, kablovska/digitalna,...te do koje cifre :icon_question:
 
Član
ma tv za digitalnu i ovu zemaljsku zasad, dok ne dobijem mogucnost Moje Tv :D:D a sto se tice para, pa do nekih 1000KM

a evo jos jedan meni interesantan model pa.. LG 32LD465
 
Član
batali se moje tv, nije to to ;)

bila je akcija u mobil mediji plazma, LG 42PJ350 za nekih 900km, za te pare odlican tv, jer toliko kosta 32" LCD srednje klase
 
Član
nesobrzi je napisao(la):
samo malo za mene je bolji dosta led jer led ima 3d definitivno ako biras uzmes led

3d televizor moze biti plazma ili lcd, naravno i da ima 3d certifikat... a za 3d ti treba: 3d cvike kompatibilne sa telkom, 3d bluray player ili 3d satelitski riser ili pc sa grafom koja podrzava stereoskopski 3D, npr nvidia 3d vision.. te na kraju 3d mediji, igre, filmovi... kad sve to saberes, izadje te cifra od koje bi vecina "sjela" na stolicu :lol:
 
Član
nesobrzi je napisao(la):
samo malo za mene je bolji dosta led jer led ima 3d definitivno ako biras uzmes led

dobar prijedlog ali za 1000km tesko da ce dogurat do neke cijene za 3d koji se krece minimalno 2500km+
 
Član
ma netreba meni to sega-mega, roditelji vise gledaju taj tv neg ja, sto se mene tice meni da je da moze citat divx i tilove :D
 
Član
za te pare koje ti govoris uzmes lcd sony i lcd samsung sa full hd 800-900 KM. Plazma nista jer nema efekta ispod 42'' a ta je preko 1000KM a o led-ci da ne pricam jer to je smjesna cifra nekih 5-6000KM a mi ni kako treba signala nemam od nasih kabloskih operatera.... tako vidi
 
Član
nemoj pretjerivat sa velicinom LCD-a da se zaletis da na malu prostoriju uzmes 42'' ..svijet se zezne pa kupi sto veci to bolji (nek komsije vide da on ima) a niko ne misli da za veliki ekran treba i udaljenost da bi slika bila cista za gledati...tj.da se ne bi oci ''umarale'' , uzmes sebi LCD 32'' full hd i na konju si :), nista plazme
 
Član
ljudi ba manite se gluposti, kog ce ti full hd na 32" :icon_eek: da se razumijemo, na tim manjim velicinama efekta nema, ljudsko oko ne vidi tu razliku... radi se samo o "markentiskom" triku, da se pohvalis u carsiji kako imas kao full hd...

sonya u tom segmentu se pusti, kod nas se normalno uzima jer je to sony, pogotovo stariji ljudi... a kada skopcas kablovsku e tek ces onda skontat zajeb... pogotovo se odnosi na starije modele, a to su ti kod nas ovi na akcijama i sl... tj. pocetni model losije slike i karakteristika, neki cak imaju 1024x768 rezoluciju. To je rezolucija 4:3 ekrana...

i ne zaboravi na lcd ce ti slika biti losija nego na "obicnom crt-u", standardna kablovska, analogija i to... jedino ako imas ovu kvazi digitalnu ili preko stb-a, nece biti zrnasta slika... dok plazma ima bolju sliku na analognom signalu
 
Član
Limpi je napisao(la):
ljudi ba manite se gluposti, kog ce ti full hd na 32" :icon_eek: da se razumijemo, na tim manjim velicinama efekta nema, ljudsko oko ne vidi tu razliku... radi se samo o "markentiskom" triku, da se pohvalis u carsiji kako imas kao full hd...

sonya u tom segmentu se pusti, kod nas se normalno uzima jer je to sony, pogotovo stariji ljudi... a kada skopcas kablovsku e tek ces onda skontat zajeb... pogotovo se odnosi na starije modele, a to su ti kod nas ovi na akcijama i sl... tj. pocetni model losije slike i karakteristika, neki cak imaju 1024x768 rezoluciju. To je rezolucija 4:3 ekrana...

i ne zaboravi na lcd ce ti slika biti losija nego na "obicnom crt-u", standardna kablovska, analogija i to... jedino ako imas ovu kvazi digitalnu ili preko stb-a, nece biti zrnasta slika... dok plazma ima bolju sliku na analognom signalu

sve to stoji ali onda se malo raspita koja je najbolja a to ima li efekta full hd na 32'' itekako ima i nije slika 1024x768.... a plazma razmaze sliku analognog signala..... ali otom potom nemoj gledati samsunga ili lg od 500KM sa full hd-om ili samsung-a, sony, lg sa ful hd-om od 900KM ima razlike ogromne........ sve u svemu nemoj pretjerivati u velicini pa sta uzmes hoceli to biti lcd crt ili plazma to je sve do tebe.... sretno u kupovini
 
Top