LED dnevna svijetla

LED dnevna svijetla

Član
Ja koristim FLCC prstenove kao dnevna svijetla i nemam problema. Jos me nikad niko nije zaustavio radi svijetala doduse jesu u faru ali prolazi bez problema:lol:
 
Član
I mene su j-bavali zbog ne upaljenih svjetala, pa zbog maglenki i zato sto je nebo plavo, i jos zbog nekih stvari. Ali najjaca mi je bila ova situacija:

U sred Prijedora kod opštine zaustavi mene Murjak (vozio sam Lupa, nazad sve zatamnjeno). I kontrolise on sve, tamo vamo... kaze sta je sa ovim Sajbama crnim? To je zabranjeno!

Ja se poče žaliti se kako su me kaznjavali zbog prednjih, a za zadnje niko nikad.

Kad on izvai komad papira (1/4 A4 stranice na kojoj piše, da komandir Prijedorske policije naređuje od tad-do tad kontrolu saobračaja, a naročito nezakonito zatamnjenih stakala ---- Tako nekako uglavnom

Ja se ibretim, cuj komandir naredio, i to na odersku papira napisao. mada je to sve ovjereno...

Hoće on 40KM, vanredni tehnički, ovo ono, zatvor, Tunjice, Haški Tribunal :lol:

Ali sam ja bio Mudriji (mada to nije teško naspram Murjaka):

Kažem mu ja samo malo da zovnem svoj tehnički (na kojem sam bio samo par dana ranije) da provjerim još jednom, jer oni su mi rekli nešto o novom zakonu. Kaže on: de de, super ideja! ;)

Meni ovi iz Teh. govore ma nije to još ništa regulisano, mada ne bi smio... OK

Kažem ja njemu: Evo oni kažu da se smije iza vožača 100% zatamniti, samo prednje NE!

On meni (pazi sad): Aha, OK pa ako je tako da znamo. Dobro, da ima i takvih momaka, drugi odmah histerišu ;)

I pusti me!

Ovo nikad zaboraviti neću!
 
Član
ja sam skoro ima incident sa policajcem onaj sa trotoara, vidio je on mene kako skrecem na raskrsnici u desno i uz to se upali i desna maglenka, i idem ja pravo na njega on mene zaustavlja i valjda se u tom momentu ugasi ona maglenka, i otvaram ja prozor dobar dan,dobar dan, kaze on sta ih sad gasis kad sam te zaustavio, ja kontam sta sad hoce sta sam ugasio, kad on spominje te maglenke,i onda je uslijedilo objasnjavanje citavih sat vremena, sve mu morao objasnit sto se pali i kad se pali.kad na kraju govori,dobro ti ovo auto bas mi se svidja ovo sa maglenkama :D
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
policija samo provodi zakon,a ko ne zna kako zakon stupa na snagu i ko ga donosi,nije trebao bjezati iz skole ;)

nas zakon ne poznaje dnevna svjetla i to nema veze sa policijom,vi krsite zakon,ljudi rade svoj posao (kaznjavaju vas) i pravno je sve cisto :icon_sad:

to sto mi znamo lupetat po netu,a ne znamo sastavit pismo protesta,organizovat potpisivanje peticije i za to nam je neko drugi kriv :icon_mad:

Kako misliš, naš zakon ne poznaje dnevna svjetla?

-Ja mislim da u zakonu točno ima napisano šta se podrazumjeva pod dnevna svjetla... Mislim, ali nisam 100% siguran, stavit ću članak :
-Nesmiju biti žuta, crvena i nesmiju biti upaljene maglenke... e sad, to što proizvođači auta, dnevna svjetla stavljaju na mjesto gdje po "starom" trebaju doći maglenke, i što našim službenicima moraš objašnjavat da to nisu maglenke, da su dnevna svjetla,i pravdat se, to je problem nedorečenosti zakona, a i tumačenja policajaca...
 
Član
Naš zakon poznaje samo kratka svjetla, a to je valjda svima jasno šta je i kako je...sve te daylight fazone ne poznaje, prolaze jedino kod auta kod kojih su u sklopu fara, kod škoda je u maglenkama i onda zajebavaju drotovi....a pored njih prolaze ukradeni, neispravni, prekucani auti koji eto imaju kratka svjetla upaljena...:icon_evil:
 
Član
jedan je problem kad neko kazni novo auto koje dodje sa takvim sistemom dnevnih svjetala, sto ostro osudjujem.. drugi je par opanaka kada neko na stara auta stavlja neke diode iz kucne radione, iz ocekuje da to ima isti efekat kao ono sto je fabrika napravila.. to sa skodom su sranje samo takvo napravili, cim sam vidio prvu sa dnevnim pored maglenki, znao sam da ce biti problema..
 
Član
ADI187 : Gdje pise to iz novina ,da od sljedece godine sva auta ce morati imati daylight ?? Mislim jel to se uvodi u BIH ili na proizvodjace automobila ?? Nisam te bas najbolje skontao ??



Ja sam imao trakice one sa 6 smd dioda na jednoj i drugoj strani ... i lijepo upalim i nikada me nisu zaustavili radi toga , ustvari jesu jednom rutinska kontrola i pitao me sta ti je ovo naprijed reko diode , kaze jesu maglenke reko ne ,pa sto ce ti to , reko da me drugi vozaci bolje vide , kaze pametno i to je to ...




Imam isto jedno pitanje , za ove sto imaju one univerzalne lece -sociva , i zatamne far , da li je ikad iko imao problema zbog toga ??? Mislim sta kazu ovi na tehnickom ??

A sto se tice folija , meni su razbili staklo na tehnickom mislili da je folija a u mene ona mrezica ,,, naravno kupili sve novo i ugradili mamu im:D
 
Član
Bilo je u par novina ti clanci razlicito obradjeni, uglavnom pise od 2013 vozila i koja nemaju dnevna svjetla morat ce ih ugraditi evo jedna iz avaza http://www.idoconline.info/digitalarchive/public/index.cfm?fuseaction=serve&elementid=883188
 
Član
Pitanje je samo šta će biti sa onim autima koja nemaju dnevna svjetla, hoće li morati koristiti kratka ili ne...pretpostavljam da hoće, tj. da će za njih ostati kao i do sada.

Nigdje se upotreba kratkih svjetala nije opravdala....(osim u Švedskoj i sl.), negdje su sasvim ukinuta, negdje samo jesen i zima (Hrvatska) - što je opet bolje od trenutnog stanja u BiH.
 
Član
e za ovo ovo prvi put cujem da ce se morat koristit dnevna svjetla u 2013,ja sam cito nemogu sad nac da se u 2013 ukidaju posve dnevna svijetla,neznam dal je u citavoj BiH il samo u Brckom,al isto pise da to jos uvijek nije sigurno 100% i da ima mogucnost da se moraju koristit kratka svjetla kad se mora imat i zimska oprema u autu
a to sto se tice skode,ja mislim da skoda pored dnevnog svjetla ima i maglenku,i kad zajebaju za dnevno,samo upalis maglenku i eto
 
badboy je napisao(la):
A sto se tice folija , meni su razbili staklo na tehnickom mislili da je folija a u mene ona mrezica ,,, naravno kupili sve novo i ugradili mamu im:D

:icon_eek:

Pa dje to ima da staklo razbijaju zbog folije?

Ne vrijedi se sa rogatim bosti, sta god da im kazes oni su u pravu, neki su omatorili pa se ne razumiju u ta dnevni svjetla, neki su ku*ceviti pa ih boli racku sto ti imas diode i razne dzidza midze, a nekima treba za kafe:lol::lol:
 
Kenno je napisao(la):
Pitanje je samo šta će biti sa onim autima koja nemaju dnevna svjetla, hoće li morati koristiti kratka ili ne...pretpostavljam da hoće, tj. da će za njih ostati kao i do sada.

Nigdje se upotreba kratkih svjetala nije opravdala....(osim u Švedskoj i sl.), negdje su sasvim ukinuta, negdje samo jesen i zima (Hrvatska) - što je opet bolje od trenutnog stanja u BiH.

Vozio ti Golfa keca ili predzadnju Astru, ako nemas dnevna svjetla morat ces ugraditi ako to stupi na snagu. Naravno, neces moci ti ugraditi, nego ces ici kod unaprijed odredjenih tehnickih ili drugih firmi koje to ugradjuju, a kostalo bi 70 maraka. Samo novi nacin da se pare uzmu i napravi ciganluk na cestama.
 
Član
dok nasi prvo sprovedu prijedlog zakona, pa dok prodje silne procedure, pa dok se nauci i objasni drotovima, rok "zavrsetka" nekoliko godina... :lol:


"nalažu paljenje, osim kratkih, i tzv. dnevnih svjetala, koja starija vozila nemaju pa će ih vlasnici morati posebno ugrađivati",

al ovo se moze tumacit da pored kratkih moras opet dodatno dnevna neka imat :icon_rolleyes:... cirkus ako prodje tako i pocnu tjerat, starije auta montazom "sa trakicama" ledicama i slicnim,...

i opet ce vozace skoda(fabija, octavija, romstera, yeti-a, rapida), passata, pola, itd... zaustavljat, a sto ti gore maglenke(jer nisu led trakice, krugovi i sl), pa idemo opet objasnjavaj maglenke/daylight... welcome to bosnia heh...
 
Član
[undefined=undefined]"nalažu paljenje, osim kratkih, i tzv. dnevnih svjetala, koja starija vozila nemaju pa će ih vlasnici morati posebno ugrađivati", [/undefined]


e stvarno nešto gluplje odavno nisam pročitao....
 
Top