Lampica ulja

Lampica ulja

Član
arminnn je napisao(la):
imam isti prolem na bmw-u i kad mi se pojavilo zamjenio sam ulje i filtere al i dalje kad upalim auto nekoliko sekundi gori i ugasi se i vido sam kod druga na istom autu se desava kaze od kako ga je kupio tako je :D

Primjetio sam da dosta ljudi ima taj problem ali koliko vidim to nije normalna pojava, u svakom slucaju nije lose posjetiti majstora da pogleda o cemu se radi.
 
I kod mene je to prije bilo... pogotovo ako auto stoji duze 1-2 dana... upalim auto, ostane lampica od ulja da svijetli 3-4 sec i onda se ugasi... odlucim zamijenuti ulje sa filterom i kupiti VDO satove medju kojima ima i mjerac pritiska ulja... sad kad ujutro upalim auto odmah na prvi takt nabije pritisak na 5 bari i gasi se lampica... sad jel bilo do ulja ili senzora ja neznam ali sad cim upalim auto pritisak bude 5 bari na hladno...

mada je normalno ocekivati da npr. ako auto stoji duze, koji dan da se odmah lampica ne ugasi jer se svaka kap ulja slije u karter i treba "vremena" da se stvori pritisak ali ako se kod tebe prije to nije desavalo a poslije zamjene ulja se desava provjeri koje je ulje sipano, filter i senzor pritiska ulja ;)
 
Član
Filter ulja internim ventilom regulise pritisak ulja.Ako filter nije odgovarajuci(kod nas je sve original a zamjensko) desava se da nakon zamjene filtera lampica ostaje duze goriti pri paljenju auta.Cak se sa nekim filterima mora nekad dati malo gasa da ugasi lampicu.
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
Filter ulja internim ventilom regulise pritisak ulja.Ako filter nije odgovarajuci(kod nas je sve original a zamjensko) desava se da nakon zamjene filtera lampica ostaje duze goriti pri paljenju auta.Cak se sa nekim filterima mora nekad dati malo gasa da ugasi lampicu.

Da li je to stetno za automobil ili nas ne treba previse zabrinjavati?
 
Član
majkilo je napisao(la):
Da li je to stetno za automobil ili nas ne treba previse zabrinjavati?

Hebo ga ti :icon_smile: svezao se "treba li previse zabrinjavati" i ne pustas :)
Svako jutro ti je 5 sekundi bez ulja. To ti je 5 minuta rada motora bez ulja u mjesec dana! Naravno, nece biti vecih termickih ostecenja, jer traje nedovoljno da se bas pregrije od trenja, ali mehanicko habanje svih dijelova ostaje.

Pa sad da li te zabrinjava ili ne, do tebe je.
Ja bih isao provjeriti ili zamijeiti glupi filter, jer je najvjerovatnije to razlog. Vidi koji je trenutno majstor ugradio i je li uopste odgovarajuci za taj motor.
 
Top