Lampica se povremeno pali????

Lampica se povremeno pali????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Naime kod mog Seata Toleda 1.9 tdi 2000 godina u zadnjih nekoliko mjeseci mi se pali lampica od ulja i to na sljedeći način,

Nekada kad je hladan nekad kad je vruće nema pravila, znači kada dam kontakt i lampica od ulja bilnka i to u žutoj boji, kad se auto upali u roku od 5 sekundi ona se ugasi i ne pojavljuje se više, dakle samo kod paljenja i to ne svakog.
Imajući u vidu da mi kilometar sat pokazuje da je vrijeme za inspekciju (neznam kako da ugasim to ) da to dvoje nije slučajno povezano.

Napominjem da se to ranije nije dešavalo,

Hvala,
 
Član
Kad si mu radio servis? Mislim da se to sve ponisti na servisu, da komp. krene ispocetka sa odbrojavanjem do sledeceg.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Kad si mu radio servis? Mislim da se to sve ponisti na servisu, da komp. krene ispocetka sa odbrojavanjem do sledeceg.

Servis se radi svakih 7000 km, ali nisam resetovao upozorenje na tabli, auto je kod mene prešlo 30000 km radio sam servis jedno 5 puta i nikada nisam resetovao to upozorenje blinka ono odavno, ali mi se tek nedavno počela lampica za ulje paliti (pa sam slučajno pomislio da bi to dvoje moglo imati veze onako odokativno),
 
Član
Mislim da ima veze. Meni je majstor pokazao kako sam da resetujem, ali ne znam kako je za tvoj auto. Objasnice ti vec neko kako se resetuje, a mislim da je samo zbog toga.
 

LSD

Član
lampica od ulja se gasi kad uljna pumpa nadruka dovoljen pritisak....
cim nema ulja ona se pali....
provjeri nivo ulja....jer kad fali malo ulja pumpa sporije druka pritisak...logika:icon_smile:
 
na mom golfu blica non stop jos ga nisam vozio na servis zbog toga, ali jedno sam siguran da je nivo ulja ureduuu sad sto blica ne znam
 
Član
LSD je napisao(la):
lampica od ulja se gasi kad uljna pumpa nadruka dovoljen pritisak....
cim nema ulja ona se pali....
provjeri nivo ulja....jer kad fali malo ulja pumpa sporije druka pritisak...logika:icon_smile:

ulja ne fali uvijek je na polovini, auto ne troši ulje, mislim potroši ga ali baš minimalno,
mislim da nije do količine ulja u motoru,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top