Lampica grijaca

Lampica grijaca

Član
Pozdrav. Imam Renault Scenica 2001 godiste. Prije par dana sam reparirao turbinu u Uzicama, i mijenjao sve sto treba oko turbine, ulje filteri itd.
No prilikom voznje sa velikim brojem obrtaja pali mi se lampica grijaca. Konkretno vozim 80 km/h cetvrtom i ona mi se upali. Upalim ugasim auto ona se ugasi, i auto tada ostavlja kap ulja iza sebe. Majstor mi je rekao da mi egr ventil nije u najboljem stanju, pa ja bih da ovako vas pitam sta bi moglo biti, je li turbina, egr ili nesto sasvim trece? Hvala unaprijed
 
Lampica grijača prijavljuje puno stvari odnosno grešaka od strane elektronike,ali u tom slučaju može biti da je EGR u pitanju,da je turbo,ne bi trebalo jer je sređeno oko toga pa ganjaj se sa EGR-om (bilo je ovih slučajeva i pokazalo se da je EGR,pa eto vidi) i sretno
 
Član
ako kaplje ulje,verovatno sa turbine,tj ako imas ulja oko turbine znaci to je to ,ako nema ulja nigde u bliznini turbine onda je nesto drugo. A to sto pali lampicu za grejac prilikom voznje po meni je greska u kkompu,treba otici na CLIP dijagnostiku iskljucivo sto se tice renoa,pa vidi sta ce da kaze. Sve je moguce,ali dijagnostika ce ti najbolje utvrditi da ne lutas i ne skidas sve pponovo,sretno
 
Top