lampica corsa b

lampica corsa b

Član
Ova lampica mi stalno gori dakle motoru je zamjenjen zupcasti remen dihtung glave i sve ostalo da ne nabrajma izbacio je kod greske 340 pa me zanima sta je u pitanju majstor kaze posto sam mjenjao sve da malo vozim da se nista ne moze desiti

lav007 je napisao(la):
Ova lampica mi stalno gori dakle motoru je zamjenjen zupcasti remen dihtung glave i sve ostalo da ne nabrajma izbacio je kod greske 340 pa me zanima sta je u pitanju majstor kaze posto sam mjenjao sve da malo vozim da se nista ne moze desiti



lav007 je napisao(la):
Ova lampica mi stalno gori dakle motoru je zamjenjen zupcasti remen dihtung glave i sve ostalo da ne nabrajma izbacio je kod greske 340 pa me zanima sta je u pitanju majstor kaze posto sam mjenjao sve da malo vozim da se nista ne moze desiti
 
Član
P0340 Camshaft Position Sensor Circuit No Signal C-13
P0340 Camshaft Sensor Incorrect Signal C-13

ili zeza taj senzor pozicije bregaste osovine ili ne valja kako je "uzubljeno". Ovo ja onako laički :)

EDIT:
iz radoznalosti sam pogledao par UK foruma za taj kod gdje je najčešći razlog bio loš kontakt senzora nakon servisa i slično.
Tako da ako nisi mnogo peh, vjerovatno je samo to :D
Samo očistiti i sve bi trebalo da radi
Imaš li ikakve probleme u vožnji??
 
Član
pa da nije dobro uzubljeno nebi motor radio kako treba i ja sam laik ali nema mi logike majstor kaze da je sve ok da ce mozda vremenom sama da se ugasi sad malo kopao pa kazu da probam skidanjem kleme neznam da li bi to upalilo sta ostali misle
 
Član
Cuj MAJSTOR ti rekao da ce MOZDA VREMENOM SAMA da se UGASI... Valjda mu tesko priznat da ne zna sta je... Vozi ti to nekom drugom, il probaj ocistit kontakte, kako pise u postu iznad
 
Član
lav007 je napisao(la):
pa da nije dobro uzubljeno nebi motor radio kako treba i ja sam laik ali nema mi logike majstor kaze da je sve ok da ce mozda vremenom sama da se ugasi sad malo kopao pa kazu da probam skidanjem kleme neznam da li bi to upalilo sta ostali misle

Skidanje i stavljanje kleme u nekim slučajevima može pomoći, jer će se ECU reboot-ati.
Ništa te ne košta da odspojiš minus i ponovo spojiš. Ugasiš motor, svjetla. zatvoriš sva vrata i sačekaš 3-4 minute za svaki slučaj prije neko skineš klemu da ECU ode u sleep mode. Onda kad spojiš sačekaš opet 1-2 minute da se reboot-a.
Tako je bar kod mene procedura ako hoćeč baš da paziš ECU. Ne znam kako je za Opele.

Isto tako, majstor može biti upravu, neke greške će se same ukloniti i lampice će se ugasiti ako se sam uzrok greške vremenom ukloni (npr. prestane se gubit kontakt na tom senzoru) i 2-3 puta upališ voziš i ugasiš motor bez da se ponove te greske.
Ali kako rekoh, ovo je iz iskustva na mom Citroenu, i ne mora biti tako na Opelu. A i drugi tip greške je bio upitanju.
 
Član
Sto se tice voznje sve ok iako mi se jutros nesto cudno culo kao da je strugalo ali vremenom nakon nekih 7-8 km prestalo da struze ako to tako mogu nazvati
 
Top