lamela ili nešto drugo

lamela ili nešto drugo

neka ga vozi u 3-oj 40km/h pa nek mu naglo pukne puni gas u voznji ako primjeti da obrtaji idu a auto ne onda je korpa lamela ili zamajac tako ces probat najbezbolnije da ti za ovo u mjestu nebi nedo Bog puko remen

mada ja tipujem na los remap ;)
 
Član
Komentara i savjeta da se naježiš samo:icon_eek:

Covjek fino kaze da se desava samo u 4 brzini,da auto pri ubrzanju kao da zastane i onda kad popustis pa dodas gas ono krene,oni zapeli ko mutavi,lamela i lamela...ccc


Da je lamela,obrtaji bi prolijetali u svakoj brzini,pocev od prve pa do 6-te,ne bi bilo nikakvog ''oduzimanja'' gasa i slicnih simptoma...

Veoma lako nesto da se sa mapom pojePalo mada sumnjam,prije moze biti nesto u mjenjacu sa zamajcem.Lamela nije 99%
Pumpa goriva isto ne bi trebala biti...
 
@aServis nek uradi ovo sto sam ti rekao i imat ce dijagnostiku problema rijesenu
jer ako polako nabjera tj razvija brzinu ukljuci se na put covjek se ne izivljava na vozilu kao sto si reko da je neka picajzla oko auta znaci normalna voznja ide fino u svakoj brzini
ali kad krene da pretice ili zeli da naglo ubrza recimo s 60km/h u 4-oj dolazi mu do zastoja obrtaja moze mu biti i da ecu na autu ocita da ti lamela proklise i ukljucuje ti ESP ali nema funkcije neka provjeri nagla ubrzanja i lagana ubrzanja i znat ce sta je ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
@aServis nek uradi ovo sto sam ti rekao i imat ce dijagnostiku problema rijesenu
jer ako polako nabjera tj razvija brzinu ukljuci se na put covjek se ne izivljava na vozilu kao sto si reko da je neka picajzla oko auta znaci normalna voznja ide fino u svakoj brzini
ali kad krene da pretice ili zeli da naglo ubrza recimo s 60km/h u 4-oj dolazi mu do zastoja obrtaja moze mu biti i da ecu na autu ocita da ti lamela proklise i ukljucuje ti ESP ali nema funkcije neka provjeri nagla ubrzanja i lagana ubrzanja i znat ce sta je ;)

druze ti bas zakova stim nema veze esp sa lamelom nikakve da proklizuje neznam koliko esp nece reagovari, nije lamela kao sto sam vec i gore napisao jer bi e desilo prije u 5 ali kaze nista i neproklizuje uopste nego zastaje ja mislim 99% da je do mape,jer nisi ti jedini slucaj da se to desiii
 
Član
meni se to isto desilo sa mojim peugeotom samo u 4 brzini, tako je bilo jedan dan i prestalo samo od sebe sad ide normalno

zaboravio sam napisat u mene nije cipovan hehe
 

187

Član
nesobrzi je napisao(la):
ernadhusic je napisao(la):
@aServis nek uradi ovo sto sam ti rekao i imat ce dijagnostiku problema rijesenu
jer ako polako nabjera tj razvija brzinu ukljuci se na put covjek se ne izivljava na vozilu kao sto si reko da je neka picajzla oko auta znaci normalna voznja ide fino u svakoj brzini
ali kad krene da pretice ili zeli da naglo ubrza recimo s 60km/h u 4-oj dolazi mu do zastoja obrtaja moze mu biti i da ecu na autu ocita da ti lamela proklise i ukljucuje ti ESP ali nema funkcije neka provjeri nagla ubrzanja i lagana ubrzanja i znat ce sta je ;)

druze ti bas zakova stim nema veze esp sa lamelom nikakve da proklizuje neznam koliko esp nece reagovari, nije lamela kao sto sam vec i gore napisao jer bi e desilo prije u 5 ali kaze nista i neproklizuje uopste nego zastaje ja mislim 99% da je do mape,jer nisi ti jedini slucaj da se to desiii

ovo sto se desava djeluje mi kao "iznenada" tako da se izrazim..
bukvalno kad mu naglo da gas ecu ne zna sta da radi i kao da zablokira u tom trentku (u smislu veci gas, veci dovod goriva bla bla..) i ono stane iznenadi se, kad ti popustas gas on "polahko ucitava podatke" i onda djeluje..
moj savjet ti je da odes na reklamaciju nek neko od njih sjedne sa tobom u auto, probate nek vide sta je, pa onda da ti podese ponovo sve kako treba i fino sjednes sa njima opet i 1,2,3,4,5,6 jbg nek se oni uvjere
 
Član
ova sva problematika je vezana za prijatelja tako da sam htio da vidim sa vama za mišljenja...


Na početku sam pitao za još jedan savjet elektrika alfa...ko u tz radi kvalitetno :)
 
Top