lamela ili nešto drugo

lamela ili nešto drugo

Član
prijatelj čipao auto golfa prešao jako malo oko 50 hilja...prva ruka on vlasnik bla bla... :)

dešava se al samo u 4 brzini da kao lamela proklizaje, i to od 2,5 do 3 kad se stisnes gas... jel to do lamele ili do remapa? znači ako kazaljka bude ispod 2 i stine gas vuče do 2,5 i onda kao zastane pa kad se malo popusti gas ono kao ufati i nastavi dalje da vuče preko 3 obrtaja al nema onao ravnomjerno kao na ostalim brzinama...

Da napomenem ne dešava se nikad na brzinama 1,2,3,5,6.. samo u 4

Jel to do remapa ili do lamele, prije remapa nije imao taj problem...
Znači prije čipa nikad nije imao to proklizavanje?

Šta bi moglo biti radi reklamacije :)

Još jedno pitanje za drugog prijatelja, gdje u tz ima dobar električar za alfu?
 
Član
aServis je napisao(la):
prijatelj čipao auto golfa prešao jako malo oko 50 hilja...prva ruka on vlasnik bla bla... :)

dešava se al samo u 4 brzini da kao lamela proklizaje, i to od 2,5 do 3 kad se stisnes gas... jel to do lamele ili do remapa? znači ako kazaljka bude ispod 2 i stine gas vuče do 2,5 i onda kao zastane pa kad se malo popusti gas ono kao ufati i nastavi dalje da vuče preko 3 obrtaja al nema onao ravnomjerno kao na ostalim brzinama...

Da napomenem ne dešava se nikad na brzinama 1,2,3,5,6.. samo u 4

Jel to do remapa ili do lamele, prije remapa nije imao taj problem...
Znači prije čipa nikad nije imao to proklizavanje?

Šta bi moglo biti radi reklamacije :)

Još jedno pitanje za drugog prijatelja, gdje u tz ima dobar električar za alfu?

druze kako mislis zastane? ili samo obrtaji prolete a nevuce ? ali da je do lamele koliko znam desavalo bi ti se i u 5 i 6 !!!
 
Član
6 je teško ispitati :) peta je probana nema probelema, 4 se najviše korisiti i ajmo reć ona je za prestizanje, bar ja prestižem :)

ne prolijeću obrtaji, zastane kazaljka od obrtaja i počne se čuti kao da je lamela proklizala...i ako popustimo gas ono kao počne hvatati i nastavi dizati od 2,5 pa preko 3...sad neznam jel prolijeće kazaljka od obrtomijera kad lamela proklizavaa..nisam se nikad susretao sa tim problemom na novim autima..
 
Član
Ako se nevaram a mozda se i varam kad je otisla lamela onda je sve kao da je auto u leru, tj obrtaji bi trebali rasti samo nema preko cega da pokrene tockove :icon_question:
Kad je meni na stojadinu otisla lamela tako je bilo znaci dodaji gas koliko hoces on u mjestu, a u brzini.
E sad je li tehnika ista napredovala od stojadina do petice ne znam :D:D
 
Član
sigurno je lamela jer pocne proklizavat na nekih 2.5-3 obrtaja jer auto ima snage na tim obrtajima jer nemoze jos ona prokliazat na nekih 1.5-2 (jer tek je krenula proklizavat) i nece proklizat u 1 2 i3 tek poslje u ostalim brzinama na 2.5-3 obrtaja....a kad bas proklize i ode skroz onda nece ni u jednoj brzini da ide auto isto da je u leru...jer i meni se desilo tkao prvo proklizavala 4 i 5 brzinom a poslje se skroz sjebala nije mogao nikako ic...probaj 6 brzinom na 2.5-3 obrtaja i vices da ce proklizat ono kad odjednom spucaš gas...jer sta ste vec chipali auto mozda je i pocela proklizavat zbod dodatne snage posto je chipovan...:icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 

rs6

Član
druga, potegni rucnu, dodaj malo gasa probaj krenut, ako ga ugasi lamela je dobra ....
 
Član
nesto nije uredu dok obrtaji tako prolete a izgubi vucu jbg to su ti simtomi lamele mozda zbog chipa ali kazem moze biti tu nesto drugo ipak su mladza auta puna elektornike...;)
 

rs6

Član
pa 90 % mislim da je do lamele, jer ako je chipovao auto, vjerovatno ju je spalio, jer se auto drugacije ponasa, ne onako kao sto je vozac navikaoo ...
 
Član
možda me niste razumili ali obrtaji ne prolete sa 2,5 na 3 i veće zastanu tu kao da je auto došlo do limita nekog al ako malo popustim gas ono kao ufati i nastavi dalje da vuče dizat na 3 i dalje..., ne dešava se to uvijek recimo kad lagano diže neće se javiti, kad ga krenem od početka da ga nabirem i šaltam recimo na 3 to se ne dešava, samo u 4 iznenada kad se da gas...tipično za preticanje...

Da se razumijemo auto hoće navući velike brzine i velike obrtomjere ali ne u 4 kad se stisne gas

auto je remapiran prije par dana pa nije imao kad spaliti ili tako nešto nije napravio ni 200km
 
Član
covjek je napisao da obrtaji zastanu NEPROLETE znaci da nije do lamele, kad je lamela otisla onda se desi da obrtaji odu na npr. 5000 rpm aa brzina stoji neide aaa ti kako si opisao to nesto nije uredu za chipom koliko sam ja shvatio, NIJE LAMELA SIGURNO idi uradi reklamaciju
 
Član
navodim primer ako je neko auto imalo 100 ks i dignuto na nekih 130 odma je to neko opterecenje za lamelu....i opet zavisi kako se auto vozi lagano ili ono 1 spura 2 spura...ono do daske..jer u njega je tek pocela klizat jos moze da auto vozi ali s vremenom skroz ce je spaliti....
 

rs6

Član
ako obrtaji ostanu na 2 - 2.5k rpm, onda je nesto do remap-a vozi na iscitavanje ....
 
Član
oo izvini jarane nisam vidio to nesto me jebe konekcija...mislio sa da je do lamele ali ako obrtaji ne rpoleze nego zastanu tu je nesto drugo oko elektronike e tu ti bas nemogu pomoc jer nemam puno istkusta stim...pozzz:icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Član
interesovalo me jel samo moguće da je zakazao remap...

a dobar argument u vidu reklamacije je NE porlijetanje obrtomi

A valaj mi reći nek proba i ovo sa kretanjem u 2, ako bude htio probati :) gora je picajzla od mene :)
 
Član
Drug, nek proba krenuti 4 brzinom, u mjestu potegni ručnu i u 4 nek ubaci, ako se auto ugasi dobra je lamela, a to uopšte nisu simptomi lamele, kada je lamela spaljena ti dodaješ gas, obrtaji prolete a auto stoji
 
Top