Lamborghini Aventador vs 911 GT2 RS vs Mercedes SLS

Lamborghini Aventador vs 911 GT2 RS vs Mercedes SLS

Porsche mi je uvijek bio medju drazima od ovih supersportskih auta a i opce poznato je da porsche mnogima na startu pobjegne pa sam zato ostao iznenadjen...:icon_eek:

Nelle_G je napisao(la):
emsho21 je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
emsho21 je napisao(la):
ma kako nije,ima vise konja,mjenjac s dva kvacila,pogon na sva cetiri tocka i jos puno toga....;) uglavnom otkida,naruzio ih je lagano bez po muke :cool:

Nije mjenjač sa duplim kvačilom...;)

e nisam to znao,predpostavljao sam da ima posto svi sad stavljaju duplo kvacilo pa reko mora i lambo ;)

I ne treba mu duplo kvacilo, kad je ovo i najbrzi robotizirani mehanicki mjenjac na svijetu. Brzina promjene prenosa 50ms...:icon_smile:
Dosta je manji gabaritima od mjenjaca sa dvostrukim kvacilom, a i donosi vise uzitka u voznji. Da bi bio jos dugotrajniji, sinhroni unutar mjenjaca su izradjeni od kompozitnih materijala na bazi ugljenicnih vlakana! ;)

Na sta Jeremy misli kad kaze "double clutch system"? ipak mislim da aventador ima dvije spojke..
 
Član
electroboy je napisao(la):
Porsche mi je uvijek bio medju drazima od ovih supersportskih auta a i opce poznato je da porsche mnogima na startu pobjegne pa sam zato ostao iznenadjen...:icon_eek:

Nelle_G je napisao(la):
emsho21 je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
emsho21 je napisao(la):
ma kako nije,ima vise konja,mjenjac s dva kvacila,pogon na sva cetiri tocka i jos puno toga....;) uglavnom otkida,naruzio ih je lagano bez po muke :cool:

Nije mjenjač sa duplim kvačilom...;)

e nisam to znao,predpostavljao sam da ima posto svi sad stavljaju duplo kvacilo pa reko mora i lambo ;)

I ne treba mu duplo kvacilo, kad je ovo i najbrzi robotizirani mehanicki mjenjac na svijetu. Brzina promjene prenosa 50ms...:icon_smile:
Dosta je manji gabaritima od mjenjaca sa dvostrukim kvacilom, a i donosi vise uzitka u voznji. Da bi bio jos dugotrajniji, sinhroni unutar mjenjaca su izradjeni od kompozitnih materijala na bazi ugljenicnih vlakana! ;)

Na sta Jeremy misli kad kaze "double clutch system"? ipak mislim da aventador ima dvije spojke..



Drug, sluzbeno saopcenje iz Lamborghinija kaze da nema duplo kvacilo, i ti vjerujes sta kaye Jeremy C. Aj dobro, vjeruj! ;)
 
Ma sta cu mu vjerovat, stari prdonja navozao se auta i auta nego upalim clip a on prvo to rece... kakve mi koristi ima duplo ili troduplo KAD GA NIKAD NECU VOZIT;)
 
Član
Jeremy u klipu iznad govori nesto u stilu "jedna spojka, umjesto kvacila sa dvije spojke, ali promjene su i dalje svjetlosno brze". Ne govori Jeremy dakle da on ima duplo kvacilo, nego to spominje u drugom kontestu, slusaj malo sta prica. Mada zna Jeremy i nesto reci sto nije bas tako, al to ovdje nije slucaj...
 
Član
“Lamborghini ISR” – the ISR stands for Independent Shifting Rod - seven-speed single clutch automated manual gearbox that combines quick shift time with manual shifting, which proves to be quite useful when a car has a low weight and compact dimensions.

The ISR gearbox allows the Aventador to shift gears almost simultaneously. It comes with two modes and 50 millisecond shifts that works in such fashion that when one of the shifting rods is moving out of one gear, the second rod is already shifting on to the next. Another important aspect of the new Lamborghini transmission fits perfectly with the company’s new goal of making its supercars more lightweight: the ISR transmission weighs in at only 79 kilos – about 174 pounds – significantly lighter than any other DSG transmission out on the market."
 
VR6Boki je napisao(la):
Jeremy u klipu iznad govori nesto u stilu "jedna spojka, umjesto kvacila sa dvije spojke, ali promjene su i dalje svjetlosno brze". Ne govori Jeremy dakle da on ima duplo kvacilo, nego to spominje u drugom kontestu, slusaj malo sta prica. Mada zna Jeremy i nesto reci sto nije bas tako, al to ovdje nije slucaj...

Je kaze "single rather than double clutch system Jeremy kaze" kao Lambo koristi jednu spojku umjesto dvostuke...

Svejedno se nemogu iscudit kako ovaj vrag ide....
 
Top