Kvar na passatu

Kvar na passatu

Imam passata, 2000 god., tdi 110KS. Imam problem.
Zaključam ga daljinskim uredno, potom se upali alarm. Nekad odmah, nekad malo kasnije, a nekad puno kasnije. Nema nekog reda. U kabini mi stalno gori svjetlo suvozačevih vrata po čemu se da zaključiti da senzor daje signal kao da su vrata otvorena. Vjeojatno zato i pali alarm. Da li je problem u vratima ili u elektronici pod nogama vozača??
Ako netko ima nekakvu ideju bio bih zahvalan.
 
Član
Passat-st je napisao(la):
Imam passata, 2000 god., tdi 110KS. Imam problem.
Zaključam ga daljinskim uredno, potom se upali alarm. Nekad odmah, nekad malo kasnije, a nekad puno kasnije. Nema nekog reda. U kabini mi stalno gori svjetlo suvozačevih vrata po čemu se da zaključiti da senzor daje signal kao da su vrata otvorena. Vjeojatno zato i pali alarm. Da li je problem u vratima ili u elektronici pod nogama vozača??
Ako netko ima nekakvu ideju bio bih zahvalan.

Meni je rodjak imao slican problem na Toledu na vozacevim vratima, i bila mu je u pitanju, brava, sad moze biti da je i kod tebe a mozda i nije, ali mislim da jeste, skini tapacirung dodji do brave malo je naprski vedom mozda se razradi jer je to njemu uspijevalo ali na kratak period :)
 
Vjerojatno je nešto sa bravom ali kako rastaviti to? :) Čuo sam da je malo zaguljeno.
Još nešto nisam spomenuo. Sve to se počelo događati otkada mi je supruga uspjela pogoditi susjedov betonski stup sa prednjom, desnom felgom. Polomila je dosta toga na toj strani. Guma ostala čitava. :cool:
 
Član
Passat-st je napisao(la):
Vjerojatno je nešto sa bravom ali kako rastaviti to? :) Čuo sam da je malo zaguljeno.
Još nešto nisam spomenuo. Sve to se počelo događati otkada mi je supruga uspjela pogoditi susjedov betonski stup sa prednjom, desnom felgom. Polomila je dosta toga na toj strani. Guma ostala čitava. :cool:

Da je lagano nije, imas tapacirung skinuti pa onda lim na kojem je podizac ili nesto takvo a kad skines bravu ne mozes nista raditi ne moze se rastaviti jer je zanitovana, mozes jos nesto odraditi da bi mozda izbjegao paljenje svijetla tj alarma, otidji nekom elektricaru ili ako ti znas nadjes zice ubacis prekidac na stok kao kod nekadasnjih auta i kada otvoris vrata tek se onda pali svijetlo, to ti je da izbjegnes struju kroz bravu :) to mi je uradi jaran na passatu 99 godiste, a brava polovna na otpadu ti je oko 150 do 200 km, pa vidi sta ti se isplati:)
 
Ako se brava dade naći po toj cijeni onda ću potražiti to. samo mi nije jasno kakve veze udes ima sa bravom. To me buni. Zato sam i postavio pitanje ovdje da ne činim pogrešne korake.
Usput, javlja mi se i greška da mi je air bag neispravan!! ;)
Ima li to dvoje veze ikakve?? :icon_question:
 
Član
Brava 100%,neki dan sam prijatelju to ustanovio,pa je otisao popravit :icon_biggrin:
A kakve veze udes ima s bravom,pa evo ja nisam imao udes pa i mene brava zeza,nece da mi pali svjetlo kad otvorim vrata...velika su boljka ti mikroprekidaci,a na najgorem mjestu su u bravi,kojoj je vrlo tesko prici...
 
skini tapacirung, skini staklo, pa onda skini lim na kojem je podizac, sa bocne strane skini plasticni cep iza njega je imbus saraf odvrna ga toliko da mozes izvuci ulozak brave, otkacis sajlu za otvaranje odvrni bravu i napolje.......
vidjet ces ima jedan mikrokontakt do njega ti je sve.......... ali pazi kad budes vracao da sajlu koja otvara vrata vratis na tacno mjesto gdje je bila ako pogrijesis i sve vratis vrata neces moci otvorit :D
 
Top