Kvar na AudiA4

Kvar na AudiA4

Član
Imam jedno pitanje,imam Audia A4 2.500 kubika V6 motor. Prije neki dan desio mi se jedan problem. Normalno pali,radi i ne puši ali neće gas preko 1.500 obrtaja kao da ga gusi nešto. Otišao sam na kompjuter ali nema grešaka.Majstor mi je rekao da je moguće u rezervoaru da je pumpa otišla i da moram držati pun rezervoar goriva, pa sam ga poslušao i natočio ali i dalje se isto događa.
Da li neko nešto zna šta bi moglo da bude.
Unaprijed hvala
 
AudiA4 je napisao(la):
Imam jedno pitanje,imam Audia A4 2.500 kubika V6 motor. Prije neki dan desio mi se jedan problem. Normalno pali,radi i ne puši ali neće gas preko 1.500 obrtaja kao da ga gusi nešto. Otišao sam na kompjuter ali nema grešaka.Majstor mi je rekao da je moguće u rezervoaru da je pumpa otišla i da moram držati pun rezervoar goriva, pa sam ga poslušao i natočio ali i dalje se isto događa.
Da li neko nešto zna šta bi moglo da bude.
Unaprijed hvala
Nesto je zacepilo!
 
Član
Ako bas bas nece da krene i trom je moguce da ti je turbina otisla u safemode. A to sto nece preko 1500 obr, si skino EGR ventil da ga ocistis ikad ??
 

MTR

Član
MAF pregledaj i ovo sto Nele kaze EGR , usput pregledaj vakum crijeva da nije koje napuklo ili spalo
 
Član
Ja sam gledo slucaj na Merc ML, dizlo... nije mogao nikako preko 2000 obrt. Covjek je ocistio pumpu, EGR i crjeva pregledo, onda se s lakocom zavrtio do 4000 obrt...

S obzirom koliko se smrada zavuklo u EGR, dobro je upalio ikako :)
 
Član
Ako je pumpa otisla dzaba i pun rezervuar kad ona nema snage, ali opet ja koliko znam audi 2.5 V6 TDI je bosh pumpa, a ne PD motor. Ako na leru isto tako nece da predje 1500 RPM cisto sumnjam da moze biti do turbine jer turbina kad je u safe modu i auto stoji (nije u pokretu) on bi i dalje trebao prelaziti 1500 rpm jer tada nema tereta na motoru, tacnije bio bi kao da nema turbine i trebao bi vrtiti preko samo slabije. A ako nece na leru da predje 1500 rpm moze biti senzor zraka (koji se nalazi na kucistu filtera zraka), zaprljan filter goriva, zacepljen filter zraka, zacepljen katalizator ili neki od lonaca, sva crijeva koja idu iz turbine u motor mogu biti zaceljena ili zaprljana, ili isto tako da je neko crijevo puklo koje ide sa turbine na intercooler pa sa njega u motor,EGR moze isto uzrokovati slicne porbleme kako rekose, itd...
 
Član
Prije svega da se svima zahvalim koji su mi odgovorili na temu. Evo upravo sam došao od majstora.Pregledao mi je od rezervoara do motora dotok goriva,filtere zraka i pritiska. Sve je u redu ali i dalje na kompjuteru ne pokazuje grešku a meni se isti problem javlja neće obrtaj iznad 1.500. Majstor kaže da je moguće da je do elektronike nema šta drugo.
Ako neko nešto zna neka se javi :)
 

MTR

Član
Koji ti je to majstor boga ti de napisi , da znamo da se ne zaletimo kod njega , i jos kaze da je do elektronike , mehanicki je kvar 100 % , cim ga nema u CEM-u zabiljezenog . Opet zavisi jel kopcano na no name dijagnostiku ili na pravi stroj
 
Top