kutija za 12-ku Sony

kutija za 12-ku Sony

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zdravo dragi muzicari.....
zanima me dali bi trebao stagod mijenjati,ili bolje receno sta bi bilo naj korisnije uraditi na ovoj kutiji da mi odgovara za ovaj Woofer....znaci koji presjek porta,koje duzine(1 ili 2 porta)...ovo je sony-eva 12 ka 1300Wmax/380WRMS....
kutija je ovakva kupljena za bagatelu,bio u njoj neki drugi pjevac,pa covjek raspario tj.prodao zvucnik i ostane mu kutija.....inace sam planirao raditi kutiju po mjeri al ova mi izleti za dzaba,i reko da uradim najbolje od nje,naravno uz pomoc ekipe sa foruma :)
Hvala na pomoci

51200472.jpg

2c0d9ea5.jpg

184747f4.jpg

ako su potrebne dimenzije i njih znam izmjeriti... ;-)
800x380x200 mm

sa obje strane ima otvore...sa lijeve(sprijeda gledajuci )ima jedan,a sa desne dva...
 
Član
druze imao sam ja ovakav isti samo 1500 al tu je to valjda inace sam koristio kutiju zatvorenog tipa oko 62 litra je bila e sad neznam za taj tvoj

pitaj ove tu muzicare nase hehe izracunat ce ti oni to samo nazi spec od zvucnika

evo ti imaju tu par objasnjenja i momci kome se obratis

http://www.bhtuning.com/dimenzije-kutije-molim-pomoc-t-23650.html
 
hvala druze sad cu ja malo googlat specifikacije...

evo nasunjao sam malo....

Speaker Size (cm): 30
Speaker Size (inch): 12
Peak Power (W): 1300
Rated Power (RMS, W): 380
Impedance (ohms): 4
Sensitivity (dB/W/m): 89
Frequency Response (Hz): 18 - 2,000
Mass (kg): 4.5
Mass (lb/oz): 11
d (mm): 250
d (inch): 9.8
Rdc (ohms): 3.3
Fs (Hz): 24.8
Qts: 0.37
Qes: 0.39
Qms : 7.02
Vas (Lit.): 86.7
Vas (Cu. ft.): 3.06
Mms (g): 162.1
Lvc (mH): 1.1
Xmax (mm): 5.7
Xmax (inch) : 0.2
BL (Tm): 14.1
 
znam druze,listao sam malo interesovalo me najvise oko onih portova mi nekako hrdjavo(koliko da stavim spram ovog svega,koje duzine i tako)reko da jos samo vidim misljenje ovih malo nacitanih oko ovoga(kao npr.,ti,eddo,adi187,bekir ili davor i njih jos )
nema veze roljni onda LOCK ili brisi temu,jbg. napravit cu nesto valjda necu se takmiciti s ovim...hehehe

eddo je napisao(la):
ne radi se to tako baa ... al aj mlad si naucices =P ...

kupio je gotovu ovakvu,za malo novca da mi nebi neko isjekao sikerom za te pare,pa reko da to samo dovedem u neko akusticno stanje i da pjeva...
ubi ova recesija brate moramo se krpiti nekako...hehehehe
 
Član
najlakse bi ti bilo da fino iznutra pozacepljas sve te rupe sto sad imas sa komadom medijapana/iverice, i da fino iskruzis jednu rupu (il ako mozes iskoristit postojecu) i da u nju redas portove razlicitih duzina dok ne dobijes ono sto hoces ... a mislim da ces mozda bit zadovoljan i kad je zacepisu svu ... jbga ja bi ti izmjerio otprilike kakav ti port treba u bassbox-u ali nemam ga trenutno uradio sam format neku noc tak da jbga ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top