Kupovina Peugeot 307 - pitanje za felge

Kupovina Peugeot 307 - pitanje za felge

Član
Pozdrav svima,

Ovako, odlucio sam da kupim Peugeot 307 facelift, bez FAP-a. E sad, nasao sam jednog koji mi se bas svidio, ali nisam siguran da li je cijena realna ili je malo pretjerana.

Evo pogledajte na PIK-u pa kažite vaše mišljenje.

http://www.pik.ba/artikal/2117322/auto-pezo-307-1-6-hdi/

Pričao sam sa vlasnikom, i kaže kao da bi dao za 14500. Mozda bi išlo i niže ako malo zapnem, ne znam.

Unaprijed hvala.
 
Član
RE: Kupovina Peugeot 307 - Da li vrijedi ovoliko?

puno brate puno
evo 2 zanimljiva:
http://www.pik.ba/artikal/2188967/pezo-307-2006-godina-/
http://www.pik.ba/artikal/1940879/peugeot-307-1-6-hdi-sport/
 
Super Moderator
RE: Kupovina Peugeot 307 - Da li vrijedi ovoliko?

puno puno.... ovaj sivi je izmisljen za tog sto ti hoces a cijena se sigurno moze spustiti
i nije 66kW nego 80 ;)
 
Član
RE: Kupovina Peugeot 307 - Da li vrijedi ovoliko?

Puno. Ovaj sivi je odličan, samo treba vidjeti koliko je lupan, da nije malo ukrivljen.
 
Član
RE: Kupovina Peugeot 307 - Da li vrijedi ovoliko?

Treba dooooobro pregledati auto prije kupovine, 90% ih je udarano, ispod 14 000 facelift ne mozes kupiti a da si siguran sta kupujes.

Govorim o modelu bez FAP filtera i plivajuceg zamajca.
 
Član
RE: Kupovina Peugeot 307 - Da li vrijedi ovoliko?

to se podrazumijeva, detaljan pregled i dijagnostika obavezno
 
Član
RE: Kupovina Peugeot 307 - Da li vrijedi ovoliko?

jusuf je napisao(la):
Treba dooooobro pregledati auto prije kupovine, 90% ih je udarano, ispod 14 000 facelift ne mozes kupiti a da si siguran sta kupujes.

Govorim o modelu bez FAP filtera i plivajuceg zamajca.

I više, ali to ne treba da te brine ako ništa vitalno nije stradalo. Uglavnom su to sitna lupanja gdje stradaju branici, farovi, hladnjaci,... Bitno da ne stradaju krakovi i nešto bitno.;)

I da, zašto srljati za dizelom kad za manje para može benzin + plin i još da ostane keša?
 
Član
RE: Kupovina Peugeot 307 - Da li vrijedi ovoliko?

OggyBoy je napisao(la):
jusuf je napisao(la):
Treba dooooobro pregledati auto prije kupovine, 90% ih je udarano, ispod 14 000 facelift ne mozes kupiti a da si siguran sta kupujes.

Govorim o modelu bez FAP filtera i plivajuceg zamajca.

I više, ali to ne treba da te brine ako ništa vitalno nije stradalo. Uglavnom su to sitna lupanja gdje stradaju branici, farovi, hladnjaci,... Bitno da ne stradaju krakovi i nešto bitno.;)

I da, zašto srljati za dizelom kad za manje para može benzin + plin i još da ostane keša?
Bas tako, sitna lupanja nisu problem, problem je ovo boldano...

Moze za manje para uzeti benzinca, ali sto se tice 307-ice najbolje su se pokazali ovi dizeli bez FAP-a i plivajuceg (za facelift to je 1.6 HDI motor 66kw)
 
Član
RE: Kupovina Peugeot 307 - Da li vrijedi ovoliko?

mumi80 je napisao(la):
puno brate puno
evo 2 zanimljiva:
http://www.pik.ba/artikal/2188967/pezo-307-2006-godina-/
http://www.pik.ba/artikal/1940879/peugeot-307-1-6-hdi-sport/

Vidio sam oba, i plavi mi je baš sumnjiv. Baš je niska cijena za facelift. Sivi je stvarno super ali ima FAP, što bih izbjegao.

OggyBoy je napisao(la):
I da, zašto srljati za dizelom kad za manje para može benzin + plin i još da ostane keša?

Ma imao sam benzinca, ne mogu više, ubi me potrošnja. A sa plinom i prostorom koji boca zauzima mi se neda zezati.

jusuf je napisao(la):
Treba dooooobro pregledati auto prije kupovine, 90% ih je udarano, ispod 14 000 facelift ne mozes kupiti a da si siguran sta kupujes.

Govorim o modelu bez FAP filtera i plivajuceg zamajca.

Slažem se, mislio sam ga voziti u ovlašteni da pogledaju i kod dobrog limara da vidi da li je udaren. A da li je 100% da ovi facelift 66kw nemaju FAP?

I šta ti a i ostali kažete koja bi bila realna cijena za auto koje sam pitao?
 
Član
RE: Kupovina Peugeot 307 - Da li vrijedi ovoliko?

Prvo da ti odgovorim vezano za FAP filter, motor 1.6 HDI 66kw nema FAP filter i plivajuci zamajac sto se tice facelift modela, a sto se tice prvog modela kod njega motor 2.0 HDI 66kw nema FAP i plivajuci.

Moje je misljenje, a to sam vec i prije rekao, da ispod 14000 facelift 307 sa 1.6 HDI 66kw ne mozes naci a da si siguran da nije udaran i tako dalje (mada nista nije sigurno)

Sto se tice provjere, samo odvezi u ovlasteni servis na pregled, ovdje taj pregleda kosta oko 50-tak KM, nemas potrebe voziti autolimaru i u servis jer ce ti ovi u servisu reci sve sto te zanima.
 
Član
RE: Kupovina Peugeot 307 - Da li vrijedi ovoliko?

jusuf je napisao(la):
Prvo da ti odgovorim vezano za FAP filter, motor 1.6 HDI 66kw nema FAP filter i plivajuci zamajac sto se tice facelift modela, a sto se tice prvog modela kod njega motor 2.0 HDI 66kw nema FAP i plivajuci.

Moje je misljenje, a to sam vec i prije rekao, da ispod 14000 facelift 307 sa 1.6 HDI 66kw ne mozes naci a da si siguran da nije udaran i tako dalje (mada nista nije sigurno)

Sto se tice provjere, samo odvezi u ovlasteni servis na pregled, ovdje taj pregleda kosta oko 50-tak KM, nemas potrebe voziti autolimaru i u servis jer ce ti ovi u servisu reci sve sto te zanima.

Ako već ima limara, bolje će on znati nego majstori u ovlaštenom.;)
 
Član
RE: Kupovina Peugeot 307 - Da li vrijedi ovoliko?

Zavisi :D:D:D

Salu nastranu, naravno da ce limar detaljnije da vidi, ali i u servisu ti mogu reci ako je udaran gdje je udaran i to...eh ako se utvrdi da je udaran auto, onda limaru da se vidi sve...

PS: Ja sam se ucrvo u servisu dok su pregledali, malo manje od 2 sata mislim da sam sjedio i gledao sta sve rade, tako da nije ni u servisu tek tako da samo bace pogled i to je to...
 
Član
RE: Kupovina Peugeot 307 - Da li vrijedi ovoliko?

Slažem se sa tobom. Čovjek koji je kupio 206-icu od mene je vozio u ovlašteni na Stupu i rekli da je udaran naprijed a ja pojma nisam imao. (pregled trajao oko 1 sat) Kad sam ga ja kupovao nisam uopšte to provjeravao. Samo vozio na dijagnostiku kod svog mehaničara koji ima Planet i gledali ga odozgo da nije truo negdje. Ali sad sam to ozbiljnije shvatio pa ću obadvoje učiniti. Ovaj limar je stvarno vrhuhunski, Jeftović, možda su i neki bili od vas, i može prepoznati da li je udarano.

Hvala ti za mišljenje oko cijene. Ako još neko ima neštko da kaže u vezi cijene, neka napiše.
 
Član
RE: Kupovina Peugeot 307 - Da li vrijedi ovoliko?

Nemoj da te brine ako je udaran, skoro svaki je udaran koji dođe kod nas, maloprije ti rekoh, bitno da ništa vitalno nije stradalo, a ako je mjenjan blatobran, hauba, maska, branik, far,..., jeb'o to, to je ništa. Prvi ja bih prije uzeo udaren auto (što sam i uradio) da znam kako je udaren, nego neki za koji neko kaže da nije pa se ispostavi da jeste i to dobro i da nikad više ne može biti isti.;)
 
Član
RE: Kupovina Peugeot 307 - Da li vrijedi ovoliko?

OggyBoy je napisao(la):
Nemoj da te brine ako je udaran, skoro svaki je udaran koji dođe kod nas, maloprije ti rekoh, bitno da ništa vitalno nije stradalo, a ako je mjenjan blatobran, hauba, maska, branik, far,..., jeb'o to, to je ništa. Prvi ja bih prije uzeo udaren auto (što sam i uradio) da znam kako je udaren, nego neki za koji neko kaže da nije pa se ispostavi da jeste i to dobro i da nikad više ne može biti isti.;)
 
Top