Kupovina novog opela

Kupovina novog opela

Nazalost, desava se, a vrijedi procitati sve da vidite sta vas moze ocekivati,,,,

covjek je kupio Opela, i nabasao na ovo, ali nije nemoguce da sve firme rade isto

http://myopelastraproblems.blog.com/2011/05/17/uvod/
 
Uradiše zato što znaju da se nikome ne može žaliti... ma ovlašteni zastupnici i serviseri su najveća banda koja postoji... :icon_rolleyes:
 
Legend
Koliko god ne volim opel i apsolutno se slažem sa njegovim stavom, moram naglasiti da u bilo kojoj državi (CRO, SRB ili BiH) i bilo koji diler nije bitno dali je to Opel ili Audi, apsolutno sve uslove diktiraju stranci, Njemacka, Madzarska Austrija Japan ili gdje je vec sjediste tog proizvodjaca. Tako da zapravo kada se radi o garanciji i garantnom roku, na to ne moze da utice niko iz Servisa, jer i oni cekaju odobrenja. Zasto, pa zato sto bi onda svako redom podvaljivao ispravne dijelove i provlacio kroz garanciju a zatim ih na crno prodavao u pola cijene. Inspekcije koje dolaze u kontrolu su strasno rigorozne, sam cin prijave garancije izuzetno koplikovan.

Ako se ne varam, zakonski rok za popravku vozila u garnciji je 60 dana, nakon cega prodavac je duzan vratiti novac ili dati novo auto. U koliko je sam diler doveo/prouzrokovao kvar na vozilu nestrucnim rukovanjem duzan je da obezbjedi zamjensko vozilo. Primjera radi, ako se Mazda u garanciji pokvari u BIH nekoj NN osobi, i kvar se ne moze okloniti u narednih 48 sati, Mazda pokriva troskove hotela, avionske karte ili zamjenskog vozila.

Sigurno slicne uslove ima i Audi, Mercedes itd....
 
Član
tako se igraju sa reputacijom marke i ocekuju neki napredak i promjenu 'loseg imidza', pitanje vremena kad ce opel propasti :cool:
ono sto je zanimljivo da ovlasteni servisi cesto ne skontaju problem (nestrucnost ili sta vec ), dok neki 'saban' majstori to urade za 3x manje para i identifikuju kvar....
da sam bio na mjestu lika bilo bi pravac njemacka,iako mislim da je ovo izuzetak (crna ovca) vrlo malo mogucnost da se desi, bas zbog toga to treba rijesiti brzo i efikasno , cak davanjem novog automobila , bolje nego se izlagati losoj reputaciji :cool:
 
Znate li koji je naveći problem: taj što je ovo balkan i ovdje je samo 2-3% ukupne prodaje auta, i zato ih boli kita.

Siguran sam da se ovo ne događa u Njemačkoj, Italiji ili V.Britaniji
 
Legend
Porschefan je napisao(la):
Znate li koji je naveći problem: taj što je ovo balkan i ovdje je samo 2-3% ukupne prodaje auta, i zato ih boli kita.

Siguran sam da se ovo ne događa u Njemačkoj, Italiji ili V.Britaniji

UPRAVO TAKO ;)
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Znate li koji je naveći problem: taj što je ovo balkan i ovdje je samo 2-3% ukupne prodaje auta, i zato ih boli kita.

Siguran sam da se ovo ne događa u Njemačkoj, Italiji ili V.Britaniji

ne mora da znaci, od npr. 10 000 auta moguce da jedan ima 'gresku' bilo gdje i to nije nista nevjerovatno kod novih proizvoda...
ovdje je glavni problem garancije (servisa)...
da je u njemackoj vjerovatno bi u roku 2 sata covjek dobio potpuno nov auto a nebi se vozao godinu dana ;)

kod nas je tako garancija je uglavnom mrtvo slovo na papiru i uglavnom te jebu u zdrav mozak za tvoje pare ...
imao sam par iskustava sa mobitelima i sl. stvarima tako da ovdje skoro nista novo i ne kupujem nego narucujem iz EU gdje je musterija bog i batina i gdje su 'pametni' bosanci razbijali npr. nove telefone namjerno i dobijali nove uravo iz tog razloga :)
 
Član
Pa svugdje se potkrade po koji mucak, tu nema sumnje..
A sto se tice nasih servisa tu nema pomoci. Ne smiju ti dati obicni katalog o nekom modelu auta a da ne pitaju nekog ''odozgo'' a kamoli da ti daju nov auto ako se taj ne moze popraviti.
O strucnosti i obucenosti mehanicara u ovlastenim servisima bolje da ne pricam...
Pomenucu samo ovo:
Prije 3 godine dovezem auto sa 5000Km na prvi servis. Zamjena ulja.
Zahtijevam da se ulje ispusti iz kartera a ne da se srce sa onim aparatom. Ok prihvataju..
Treba da skinu zastitnu plastiku ispod motora koja je zakacena najjednostavnijim kopcanjem koje se skida rukom i dijete ga sa lakocom skine.
Gledam sta se desava , 15 minuta pokusavaju njih trojica da odgonetnu kako to ide i na kraju kada ne ospijevaju jedan od njih se hvata za sarafciger da to odradi na svoj nacin.. tu sam ga prekinuo i pokazao mu kako to da skine. Toliko
 
Član
Meni da se ovo desi ne znam kako bi osaburio da nekom cjevuru na glavu ne prislonim:icon_mad:[/align]
 
Član
Imao sam skoro pa isti problem... mozda ova prica nekom i pomogne... elem..:
Kupljen nov chevrolet aveo sa 1.2 motorom, nakon prvog servisa i nekih cca pola godine voznje, auto pali indikaciju kvara. Kako je jos bio pod garancijom, odvezem auto dileru gdje je i kupljen, bio sam prisutan da vidim sta je sa autom, skopcaju dijagnostiku koja pokaze gresku, resetuju tu gresku, otkace uredjaj i kazu izvolte auto sve je ok..... U povratku kuci, auto ponovo pali tu isti indikaciju, nazovem ih, kazu dovezi auto ponovo... servis je od kuce na nekih 120Km... Nakon dva dana ponovo u servis, dijagnostika.. kaze sef servisa da su obje lambda sonde otisle, naravno nije do njih, nego sam ja sipao lose gorivo. Auto ostaje kod njih do nabavke dijelova (2 dana). Odem po auto, potpisem papire, preuzmem ga i dovezem kuci. Nakon 3 dana ponovo ona mala zuta lampica gori......Nakon poziva kazu mi dovezi auto !! Ja ih pitam ko ce sipati gorivo za 3 dana u sedmici koja ja moram voziti auto po 240km do njih i nazad.... E tu pocinju komplikacije, ali prave... Po dolasku u servis, izlazi gospodin koji nije sef servisa, nego sef prodaje, kaze meni da izadjem iz servisnog prostora, i prica sa sefom servisa... Izlazi i pita me ko je "dirao" auto u tih par dana.... Ja kazem niko, jer niko i nije otvarao haubu, a i zasto bih kad imam njihovu garanciju ??? On uporan kako je auto neko popravljao, pa oni sad kao neznaju sta ce sa njim... Nakon pola sata prepirke, kad su vidjeli da necu odustati, kazu Ok, kao promijenice mi ponovo obje lamba sonde, ali opet je do goriva, nije do njih. Zamijenjene sonde nisu izdrzale put do kuce, ponovo gori zuta lampica. Nazovem servis po XX put, kazu nije to do nas... Ok.
Pitam Google kome da se obratim, nadjem broj u Madjarskoj, Chevy centar za east europe. Nazovem, spoje me sa nekom tetom koja prica nas, kazem joj u cemu je problem, pomenem naravno i njihov drcan stav, i kazem teti kako sam voljan potrositi jos jednog avea za advokata ako oni nemogu da poprave auto ! Teta ljubazno zamoli da sacekam nekih sat, dok oni obavi telefonski razgovor sa njima, pa ce mi se javiti. Nakon pola sata teta zove mene .... kaze pricala sa servisom, oni neznaju (?) sta se desava sa tim sondama. Zamoli me ta ljubazna teta da ponovo imam sat strpljenja, dok ona provjeri kako mi moze to rijesiti.... I ponovo nakon par minuta, ta ljubazna teta zove i kaze: Vi vozite svoj auto sa tom lapmicom dok mi ne posaljemo svog servisera da dodje dole, ako vam auto stane, zovite tog dilera, oni ce vam dovesti drugi auto, a taj ce preuzeti o svom trosku naravno. Nakon svih maltretiranja oko servisa, pojavi se i tracak nade u istinitost price ove tete...
Tri dana nakon tih razgovora sa Madjarskom, zovu me iz tog servisa izvinjavaju se zbog cekanja i kazu : Servis za vase aauto je stigao, te vas MOLIMO da auto kad budete mogli dovezete do nas, ili ako nemozete da posaljemo vucnu sluzbu ???? Ovakva prica od onih koji su prije par dana pricali kako sam ja ili neki majstor pokvarili auto me malo i zacudila... Auto odvezem isti dan do njih, javim da dolazim, a vratima me doceka onaj isti gospodin u odijelu koji mi je rekao da je auto neko drugi "dirao", i kaze : Nismo bas trebali stici do ovoga, mogli smo to rijesiti i bez zvanja Madjarske?
Kulturno se nasmijem i kazem oprostite ali nismo mogli.... Ma sve je kao u redu, izvolite vi zamjenski auto (Opel Corsa), sa punim rezervoarem goriva, nemate ogranicenja na predjen Km, te ako potrosite gorivo iz auta nemorate dopunjavati rezervoar. Ostavim svoj auto, uzmem zmajenski i vratim se kuci. Sutradan prije podne ponovo isti gospodin, kaze vas aveo je popravljen, zelite li da vam mi dovezemo auto ili cete doci po njeg?
Kako nisam bas bio siguran da su popravili ponovo ja odem po auto. Gospodin me ponovo docekao na vratima, da mi objasni sta se desvalo sa autom : Board comp je imao neki bag u svom softweru, te je motoru dodavao prejaku smjesu, koja je palila lambda sonde. Serviser iz Madjarske je zamijenio cijeli komp. Nakon ovog aveo nikad nije upalio zutu lampicu.
Poenta cijelog ovog pisanja "knjige" da nisam se obratio centru u Madjarskoj, sa ovim domacim nikad ne bih rijesio problem.... jos bi ispalo da sam ja pokvario auto....zalosno !
 
Član
bas ima svega, razlicitih iskustava, ja sam se sve bojao kako bih ja reagovao kada bi mi se desilo nesto slicno, i eto kao da Bog hoce da prodjem i to iskustvo.
Vecina aktivnih clanova zna da sam imao problema sa dihtungom glave, odnosno trosenjem rashladne tekucine, ne znam vise ni da li je dihtung glave bio u pitanju. Odmah nakon sto su mi odradili sve auto je opet bio isti, trosio je vodu znaci, i onda smo mjesec dana grcali u govnima, te probaj ovo, te probaj ovo, sada oni nemaju vremena, imaju rezervisane termine, ajde dodji drugi dan i sve tako, sada je proslo mjesec i pol otkako su mi radili auto, btw taj isti auto je sada gori nego prije sto su ista dirali, trosi vodu ko magare, pravi majonezu na cepu i slicne stvari. Problem pocinje kada ja trazim reklamaciju, kada to sve neko treba da plati. Ocigledno je da ljudi nisu dobro uradili, ok pristat ce oni da rastave sto to ponovo,,, ali pitanje je ko ce snositi troskove za novi dihtung, za hidrotest koji oni nisu uradili prvi puta i sve ostale stvari. Ova ironija jos traje, i samo molim Boga da i pomogne da sve izadje na dobro. ovo veslanje musterija je stvarno ironicno, evo iz raznih slucajeva vidim da ima stvarno gorih slucajeva:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
@ArminM : koji auto je u pitanju ?
Moj savjet... trazi nekog ko je ovlasten za Evropu ili Blakan, samo nek ima vece ovlasti od BiH, i zali se njemu. Kazi da ces angazovat advokata, snimit lijep prilog za TV, da ih reklamiras kako su dobri... Ako skontaju da te mogu veslat...nista nece sredit. Nazalost tu smo gdje jesmo :(
 
Top