kupovina novog auta

kupovina novog auta

imam fiat punta 1.1 benzin
u posljednje vrijeme se bavim poslom u kojem stalno nesto dostavljam i tako da mi je bitna potrosnja a auto mi nenormalno trosi,mijenjao sam sondu par mjeseci manje ali isti problem,ali sta stavio polovnu sondu...
znaci planiram mijenjati auto i kupiti nesto bolje
sad ne mogu tacno cijenu reci ali od 6500 do 7500 KM racunajuci i novac od punta kojei uzmem....
naravno TDI
koje auto vi preporucujete za tu cijenu gledajuci i odrzavanje auta,sigurnost na putu i izgled naravno
nisam previse zahtjevan i znam da je ovo cijena za koju se ne moze kupiti neki luksuzan auto ali razmisljao sam o tome da imam fiat punto koji lijepo izgleda i zasto bi sad dodao jos toliko novca i kupio nesto sto je losije....
razmisljao sam o golf 3 ali nekako mi je to ono sto je poznato i sto ide po brojevima pa svi kad pogledaju joj golf 3 a izasao je i 6,sutra ce 7,8 a ja i dalje golf 3 ...
za ove pare se moze naci neki golf iv ali sdi
znaci ja zelim tdi ali ako ne nadjem nesto mozda se odlucim i za sdi ali samo golf iv a drugo auto ne bih uzeo bez turbine...
dajte savjete o sdi golf 4 i trugim autima sa tdi motorom koja se uklapaju u ovu cijenu
 
Član
Po naslovu bih se reklo da kupuješ potpuno novi auti....... Kupi Punta 1.3MJTD, troši ko upaljač, ili Fiat Pandu 1.3 MJTD, svakako je ljepša od tog tvog punta, a jeftina do bola. 2009, s klimom i 1.3 MJTD možeš naći za te pare.. druga opcija je Opel Corsa.

Neznam baš da ćeš za te novce naći golfa IV, a golf III ti je već zastario...
 
Član
Mozes uzeti i punta 2 JTD , SDI nije los motor jeste da nema neku snagu preveliku . koliko para toliko i muzike ,
Znaci samo ti dizel odgovara ?
 
Član
Šta reći i kakvu posluku porati čovjeku koji ima oko 7.500KM i vidi da je Golf 3 pravi izbor za te pare:icon_question:
Da li uopšte ima potrebe da dobiješ koji savjet:icon_question:
 
Početnik
Ili protegni se jos malo i prodam ti ja golfa 4 sdi 2003 godiste za male pare :D
Iz iskustva govorim od sdi-a stvarno nema stedljivijeg motora,smijesno pricat kako malo trosi,a i neide nesto lose.Jam sam na svom izvadio katalizator,isporto glavu i usisnu ocistio i sl,ugl sad ima fine performanse u odnosu na fabricke ;)
 
Početnik
edoze je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
Jam sam na svom izvadio katalizator,isporto glavu i usisnu ocistio i sl,ugl sad ima fine performanse u odnosu na fabricke ;)

hoces reci da bolje ide nego kad je nov bio?

Hocu reci da ide bolje nego drugi sdi-vi na kojima nije cackano nista.Dooosta bolje ide. ;)
A i ubrzanje mu je bolje nego po fabrickim specifikacijama.
 
Član
on topic: kod mene astra 1,7 dti,ako je ispravna, ide fino za svojih 75konja,gradske nije presla 6 litara po zenici u guzvi,a otvorene izmedju 4 i 5 litara,zavisi od tempa...na 4 je nisam spustio...za 7000 mozes kupit solidnu,oko 2000-te godine
 
Član
Vidim da nitko ne komentira ovu Pandu, valjda zbog izgleda:D , ali kad gledaš, nemožeš mlađeg dizela s klimom za manje para kupit
 
Član
Yellow je napisao(la):
Vidim da nitko ne komentira ovu Pandu, valjda zbog izgleda:D , ali kad gledaš, nemožeš mlađeg dizela s klimom za manje para kupit


De ba kralju imat 7-8 milja u dzepu i razmisljat o pandi nidje veze :lol::lol:
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
Ili protegni se jos malo i prodam ti ja golfa 4 sdi 2003 godiste za male pare :D
Iz iskustva govorim od sdi-a stvarno nema stedljivijeg motora,smijesno pricat kako malo trosi,a i neide nesto lose.Jam sam na svom izvadio katalizator,isporto glavu i usisnu ocistio i sl,ugl sad ima fine performanse u odnosu na fabricke ;)

buraz tdi za 10 000, pa ti vidi sad;)
 
Top