Kupovina Mazde MX5

Kupovina Mazde MX5

Član
Ako moze mala pomoc imal u BiH ikakva Mazda Mx5 (1989 do 1994) godiste da se prodaje .. jer nasa G*vna na vlasti ne daju da se uveze jer nije E3 .......

Ili MG TR ili Zf.... ali obavezno sa Hondinim motorom :D :D :D
Stanje nije bitno samo da nije havarisana i puno udarana :D LP_
 
Član
Zasto da begam od MG kad ima prejaku Hondinu masinu... a ona mazda mx5 sa Pika... iso jaran gledat kaze sr*nje zesce...
 
Član
mg ima hondin motor i svo sotalo na tom autu je skljopocia sastavljano od dijelova koje su uspjeli nac po svijetu elektronika da valja tesko
 
Član
ne znam samo odakle vam informacija da je Hondin motor u MG-u
oba imaju K series al nista im nije zajednicko osim naziva...
 
Član
i rover i honda imaju K series motore al nemaju nista osim naziva zajednicko

u neki rover se ugradjivala hodnina mashina al ne znam koji mada sam siguran u u MG nije
uglavnom bjezi od MG/Rovera ganjaj MX-5 ako mozes iz njemacke

npr

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mazda-mx-5-1-9i-16v-sportive-1-hand-88tkm-bremen/164383698.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=6&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=16800&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=96&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=109&maxPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2002-01-01&negativeFeatures=EXPORT
 

EE9

Član
GaRGa je napisao(la):
ne znam samo odakle vam informacija da je Hondin motor u MG-u
oba imaju K series al nista im nije zajednicko osim naziva...
To su samo slabe "kopije" HONDA motora, koje su također "downsized" u snazi i po svemu (a najviše po "pouzdanosti"), nisu ni sjena originalnih HONDA motora!
Čak ovaj motor od 1.8 (1796ccm) u MG-u ima "šatro" VTEC tj. VVC (Variable-Valve-Control) ali manje KS (160) nego original u "B" seriji.
U Rover i MG su uglavnom išle kopije "D" i "B" serije Hondinih motora a u veće modele Rover-a "C" serija (V6):

1983–1988 2.5 L C25 (Legend/Rover 825/Sterling 825L/Sterling SL)
1986–1997 2.7 L C27 (Legend/Accord/Rover 827/Sterling 827L/Sterling SL/Rover Vitesse/Rover Coupe)

ali nikad original Hondina "K" serija! ;-)

P.S.
Postoji Google a i forumi direktno vezani za pojedine spomenute modele, tj. milion pitanja i odgovora u vezi njih...
 
Top