Kupovina graficke

Kupovina graficke

Aj pomoc, ne da mi se registrovat se sad na gamers ili hardwarebase i sl sajtove, pa da pitam svoju bht raju, ima i ovdje gejmera :)

Budzet je do 250 km, sta preporucate?

Ovako, da prvo kazem ostatak konfe kakav je i na sta je prikljucen komp

maticna srednja zalost - asus p5kpl am
cpu e4200
napajanje Macron 500W, marka je nepoznata, ali samo napajanje ne djeluje ko kinez, tesko je, sa bruku izlaza i jako tiho
2gb ddr2, nakanim se kasnije nekad jos 2 upikat
i jako bitno komp je priljucen na Sonijev full hd (1920x1080) 32' lcd tv

eh, do sad mi je u najjuzi izbor usla Sapphire 6770 1gb gddr5 sa vaporX hladnjakom, u Os cijena u HG spotu 230 km i tu sam konto da mi cura uzme.

imal ko kakav prijedlog drugi i zasto bas ta neka, a ne ova grafa?

drug jedan me nagovara da radije uzmem za te pare polovnu high end grafu, al meni se polovno nikako ne kupuje, macak u vreci i kad je tehnologija upitanju ne volim to
 
Član
Kupi Nvidia GeForce GTS 250 ;)
Ovdje je riječ o posljednjoj, 55-nanometarskoj varijanti čipa (G92b) koji posjeduje 128 stream procesora, 64 teksturne i 16 ROP jedinica te 256-bitnu memorijsku sabirnicu. Novi referentni dizajn donosi i gigabajt video memorije efektivnog takta 2,2 GHz (moguće su i verzije s 512 MB) te takt jezgre od 738 MHz, a shadera 1.836 MHz. Sam dizajn tiskane pločice je također unaprijeđen i modificiran, tako da je sama kartica nešto manjih dimenzija od 9800 GTX uz dual-slot hladnjak i najviši TDP od 150 W. Dodatno napajanje zahtijeva samo jedan 6-pinski konektor.



Series GeForce 200 Series
Chipset GeForce GTS 250
Key Features UDV
Core Clock 738 MHz
Shader Clock 1850 MHz
Memory Clock 2000 MHz
Memory Type GDDR3
DirectX 10
D-sub Yes
DVI Yes(DVI-I)
Multi-GPU 2-way SLI

Dual-link DVI
Able to drive two of the industry's largest and highest resolution flat-panel displays up to 2560x1600.

SLI™ Technology
Delivers up to 2X the performance of a single GPU configuration for unparalleled gaming experiences by allowing two graphics cards to run in parallel. The must-have feature for performance PCI Express graphics, SLI dramatically scales performance on 60 top PC games.

OpenGL 2.1® Optimizations
Ensure top-notch compatibility and performance for all OpenGL 2.1 application.

Shader Model 4.1
Shader Model 4.1 adds support for indexed temporaries which can be quite useful for certain tasks.Regular direct temporary access is preferable is most cases. One reason is that indexed temporaries are hard to optimize. The shader optimizer may not be able to identify optimizations across indexed accesses that could otherwise have been detected. Furthermore, indexed temporaries tend to increase register pressure a lot. An ordinary shader that contains for instance a few dozen variables will seldom consume a few dozen temporaries in the end but is likely to be optimized down to a handful depending on what the shader does. This is because the shader optimizer can easily track all variables and reuse registers. This is typically not possible for indexed temporaries, thus the register pressure of the shader may increase dramatically. This could be detrimental to performance as it reduces the hardware’s ability to hide latencies.

HDMI Ready
High Definition Multimedia Interface (HDMI) is a new interface standard for consumer electronics devices that combines HDCP-protected digital video and audio into a single, consumer-friendly connector.

PhyX Technology
NVIDIA® PhysX™ is the next big thing in gaming!The best way to get real-time physics, such as explosions that cause dust and debris, characters with life-like motion or cloth that drapes and tears naturally is with an NVIDIA® PhysX™-ready GeForce® processor
 
Član
Imam ja GTS 250 ali Zotac od ali kod mene je 2 puta 6-pinski konektor,nisu skupe a nije losa ali do 250 KM moze ici jos dosta gore, samo sto ce ti ostale komponetne ostale komponente ostati slabe
 
Graficke koje imas u vidu provjeri na ovoj listi:

http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html

Izaberi naravno onu koja ima veci highscore.
 
Član
ASUS VGA ENGT440/DI/1GD5;nVidia GT440;1GB DDR5;
GPU: nVidia GeForce GT 440 @822MHz
MEM clock:3200MHz
MEM size: 1GB DDR5 128bit
D-Sub,DVI,Native HDMI
Microsoft Windows 7 support,DirectX 11
PCIE 2.0;Active cooling,Dual Slot

Cijena 232,56KM
 
Znatno bolja je hd 6770 sto je erol naveo od te gts 250.

U pravu si samo novu u svakom slucaju. Na piku prodaju graficke po cijeni po kojoj mozes kupiti u genelec-u novu :lol:
 
a sto ne ova
VGA SAPPHIRE ATI HD6770 VAPOR-X 1GB DDR5 OC version DVI/HDMI/DP

Output
2xDual-Link DVI
1xDisplayPort
1xHDMI 1.4a
GPU
860MHzCore Clock
800xStream Processors
40nmChip
Memory
4800MHzEffective
1024MBSize
128-bitGDDR5
Software
Driver CD
1xDirt®3 Coupon
Accessory
DVI to VGA Adapter
6 PIN to 4 PIN Power Cable

cijena 245KM

sve cijene provjeri ovdje ako te sta zanima
www.genelec.ba
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
a sto ne ova
VGA SAPPHIRE ATI HD6770 VAPOR-X 1GB DDR5 OC version DVI/HDMI/DP

Output
2xDual-Link DVI
1xDisplayPort
1xHDMI 1.4a
GPU
860MHzCore Clock
800xStream Processors
40nmChip
Memory
4800MHzEffective
1024MBSize
128-bitGDDR5
Software
Driver CD
1xDirt®3 Coupon
Accessory
DVI to VGA Adapter
6 PIN to 4 PIN Power Cable

cijena 245KM

sve cijene provjeri ovdje ako te sta zanima
www.genelec.ba
jeftiniji je Ingel.ba ;) i ja bih ATI-jevu.. ja sam imo neku Geforce davno 512 dobra bila, uzmem ATI-jevu od 256 iste cijene i 30-40% bolja i brža... ;) ja bih ATI :icon_biggrin:
 
ernadhusic procitaj prvi post :icon_smile: vec je naveo tu i jeste ta dobar izbor..

zlajaaa Nvidia je najbolja samo sto u ovoj klasi cijene ATI ima bolje ponude :D
 
Član
Preporucio bih ti ovog lika sa Pika, sto se tice komplet racunarske opreme

http://www.pik.ba/profil/mickey84/

Ja sam od njega uzeo grafu, cooler, gamerski mis i BD kucno kino. Sve novo, po garancijom, dostava na adresu i najpovoljnije cijene

;)

Da napomenem da mi je i strau grafu uzeo u racun i solidno procijeniio. Znaci i kompenzacija je eventualno moguca
 
Hvala momcovi, eo sad sam malo gledo cijene u genelecu, ako su ovo cijene sa pdv-om mozda nema ni potrebe da u Os uzimam grafu, 15km skuplja jeste, al radije u Tz, jer puno cesce idem gore, mislim radi garancije.
A isto tako vidje i da je 6790 samo 15 km skuplja od 6770, pa se kontam mozda radije doplatit jos to sitno i uzet ipak brzu grafu, dodusa ova je sa obicnim hladnjakom, ne vaporX
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Hvala momcovi, eo sad sam malo gledo cijene u genelecu, ako su ovo cijene sa pdv-om mozda nema ni potrebe da u Os uzimam grafu, 15km skuplja jeste, al radije u Tz, jer puno cesce idem gore, mislim radi garancije.
A isto tako vidje i da je 6790 samo 15 km skuplja od 6770, pa se kontam mozda radije doplatit jos to sitno i uzet ipak brzu grafu, dodusa ova je sa obicnim hladnjakom, ne vaporX

lako ti je nekad kasnije kupiti drugi hladnjak
 
Pih onda Genelec nista, preskupo, u Os dosta nize cijene, ista ta 6770 je 230 km, a u Genelecu ispadne oko 290, previse.

onda je rijeseno, 6770 vaporx, jos jedno pitanjce, hocel e4200 cpu (2x2.4ghz) bit bottleneck u ovom slucaju, tacnije hocel moc pratit ovu grafu na full hd rezoluciji?
 
Član
Kod mmene 3,4 GHz i graficka 4650HD ATI i 1Gb rama i ide full hd bez problema tako da bi kod tebe to trebalo da radi perfect! ;)
 
Top