Kupovina golfa 5

Kupovina golfa 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prije svega pozdrav svima;)

Trenutno sam u potrazi za golfom 5 i ono što me interesuje je njegova cijena, ono što ja tražim je 05/06 godina da je prešao do 125 000 ili poslije servisa max 130 000km da ima dig klimu elektro paket, 1.9 tdi ostalo bi ja dograđivao...

Koja je realna cijena ovih kola u BIH,

na šta bi trebao da obratim prilikom kupovine ovih kola, koliko mi može pomoći dijagnostika u nekom ovlaštenom servisu ako je ovaj neš dirao recimo kilometražu i sl stvari....

Vjerujem da na forumu ima ljudi koji su bili u sličnim mukama pa bi volio da svoje iskustvo podijele samnom.

Takođe bi zamolio one dobre ljude da se suzdrže komentara 'zašto baš 5 ima neš..'

Unaprijed se zahvljujem
 
Član
buraz ja neki dan na autopijaci u sarajevu gledao peticu za 12 je covjek daje.hitno mu bilo za pare,ko god je kupio obradovao se,dobro je auto pravo, a inace cijena petice je oko 17 hiljada pa na vise,sve zavisi,,,kome god odvezes na dijagnostiku moze naci da li su vracani kilometri ili ne,mada novije je to auto,cisto sumnjam da bi neko vracao,al et,ima svakakvih budala sasvim sigurno
 
Član
ma puno ih ima sa vracenom kilometrazom, svaku ti dobro pregledaj a posebno iz uvoza, ako uzmes ispod 17500 da ima to sve sto trazis i sa tom kilometrazom bices dobar
 
Član
Odes u ovlašteni servis neki i uzmeš Golfa 5 koju je neko zamjenio staro za novo i bićeš koliko-toliko siguran...


Samo da znaš,koliko para toliko i muzike.Ima ih reći će ''eno petica za 14 milja,ovako,onako''...pa eto kad ima nek dovuku meni za 14 milja...

Sve što platiš ispod 19,mislim da joj nešto nije ok.Ipak dobro je to auto;)
 
Član
Ako kupujem u ovlaštenom servisu onda je cijena gore na 2-5000 veća sve zavisi od opreme...

Za cijenu sam vas najviše pitao zbog 'tipova' koji mi govore za te pare si mogao naći .... nije mi stvarno hitno sa kupovinom i mogu da biram do mile volje, ali sam želio da znam do koje granice mogu ići.

Nisam baš upućen u tu dijagnostiku, poprilično znam o računarima i poznato mi je da ako neko vraća kilometražu onda to mora ostati u nekom logu, ako briše log onda mora ostati da je brisao log itd tako da bi se sa sigurnošću moglo reći da je taj dirao kilometražu i da ga odmah otpišem :D i da koja je mogućnost da se to neotkrije ako je dirao, procentualno, stvarno sam laik a interesuje me...

Pregledo sam u par dana 20-etak 5 i pošto se nisu uklapale u moj zahteve nisam ni vozio u servis ali niko nije bio spreman da plati servis ako govori suprotno, svi tipa goni gdje hoćeš ali ti plaćaš... što mi je odmah u startu sumnjivo...

Btw koliko košta jedan pregled u ovlaštenom servisu ili Neovlaštenom :D
 
ArminM je napisao(la):
buraz ja neki dan na autopijaci u sarajevu gledao peticu za 12 je covjek daje.hitno mu bilo za pare,ko god je kupio obradovao se,dobro je auto pravo, a inace cijena petice je oko 17 hiljada pa na vise,sve zavisi,,,kome god odvezes na dijagnostiku moze naci da li su vracani kilometri ili ne,mada novije je to auto,cisto sumnjam da bi neko vracao,al et,ima svakakvih budala sasvim sigurno


Druze,postoji aparat koji vraca kilometrazu a na dijagnostici ne mozes da provalis,vraca istovremeno i u tabli i u kompjuteru
Moj drug u Baru ima taj aparat,100% JE TACNO OVO STO SAM NAPISAO
Pozdrav
 
Član
sve te petice po 14- su sljamovi zesci od auta, udareni, vracena kilometraza, boga pitaj jesul uopce regularni... moj savjet je otidji u servis negdje i pogledaj ima servisa koji normalno cijene auto,a sto se tice toga preskoci asu odma, moja preporuka quattro ili ac skoljic u tesnju imaju ih dosta.. Nek ti obavezno pored diagnostike pregledaju motor, turbinu, jel udaren auto, pogledaj mjenjac, volan na njima se najvise vidi kolko je istrosen auto.. ne pada mi vise nista na pamet :p svaki dobar vw je na cijeni to je oduvijek bilo tako... ali tvoje pare tvoj izbor
 
Član
Ako je iz uvoza i ako je malo para ili je dobro udarena bila ili je prešla 300000 + pa joj je vraćena kilkometraža pogledaj na mobile.de najjeftiniji su ti sa preko 300000 i kad dodaš carinu to je kod nas cijena i tamo što valja je skuplje...Dok auto koje je kod nas voženo ima dosta ljudi koji su uzeli na kredu pa ih pritisla ova kriza za pare i daju ispod cijene.
 
Član
kAcA je napisao(la):
Pa ako je servisna i falsifikovana u servisu ne vidim nacin kako bi uporedio?

Pa vidiš na koliko je kilometraže nešto zadnje rađeno i kolika je trenutna kilometraža i logički uporediš na protekli vremenski period da li je isto manje,više i koliko više...
 
Član
ivanovic.i je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
buraz ja neki dan na autopijaci u sarajevu gledao peticu za 12 je covjek daje.hitno mu bilo za pare,ko god je kupio obradovao se,dobro je auto pravo, a inace cijena petice je oko 17 hiljada pa na vise,sve zavisi,,,kome god odvezes na dijagnostiku moze naci da li su vracani kilometri ili ne,mada novije je to auto,cisto sumnjam da bi neko vracao,al et,ima svakakvih budala sasvim sigurno


Druze,postoji aparat koji vraca kilometrazu a na dijagnostici ne mozes da provalis,vraca istovremeno i u tabli i u kompjuteru
Moj drug u Baru ima taj aparat,100% JE TACNO OVO STO SAM NAPISAO
Pozdrav

to nisam znao,ja sam s prijateljem vracao milion puta kilometrazu,preko komp-a,ali se to vidi,moze se otkrit,a sad da ima to sto ti kazes nisam vidio,al ne kazem ni da ne vjerujem,danas je sve moguce
 
Član
kAcA je napisao(la):
Pa ako je servisna i falsifikovana u servisu ne vidim nacin kako bi uporedio?
možeš ti falsifikovati papir, ali ne možeš ono što je u sistemu, oni u ovlaštenom servisu to vide kad ukucaju tvoj broj šasije u komp, oni ne gledaju tvoju servisnu knjigu i kao što Deyo reče to dvoje se uporedi i tako se zna sve

najbolje u svemu tome je što se tebi ne žuri, samo se nemoj zaletiti, svaki auto se da pregledati do detalja, ništa se ne može sakriti. Ja bih ti preporučio da uzmeš auto sa servisnom knjigom, sasvim svejedno iz BiH ili inostranstva, kod kupovine takvog auta treba ti samo njegov br.šasije sa kojim odeš u ovlašteni servis i zamoliš ljude da ti pogledaju servise (još bolje ako u servisu imaš nekog prijatelja) tako ćeš najbolje vidjeti koliko je auto prešao i historiju servisa, ili eventualne promjenena autu
cijena 17-18 je solidan, ispod je več sumnjiv, sretno kako god
 
Super Moderator
oko 17 milja drug
al danas im pokazes 16 kesa i dat ce ti je ;)
kilometrazu MOZDA mozes skuzit da li je vracana ili nije znaci ne uzdaj se puno u to nego provjeri stanje auta ovako ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top