Kupovina eBay pomoc?

Kupovina eBay pomoc?

Član
Zelio bih da uzmem nesto preko eBay'a ali do sada nikada nisam kupovao na taj nacin i nisam se susretao do sada sa tim.. Da li ima neko voljan iz Sarajeva da mi to uzme preko svog racuna ili kako vec naravno sve troskove snosim + placam uslugu.. aa trebao bih ovo uzeti http://www.ebay.co.uk/itm/Armrest-Centre-Console-RENAULT-CLIO-SCENIC-MEGANE-LAGUNA-MODUS-ESPACE-New-/150689349912?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2315c90118#shId
Ovaj prodavac se nalazi u Bugarskoj koliko sam vidio ima 98,2% pozitivan dojam i do sada je prodao 8 komada ovih naslonjaca za ruku, ugl cijena je 12funti + dostava 7 funti (i da li se placa carina za tu cijenu ili sta vec) nadam se da ce neko malo detaljnije opisati kako i sta treba uraditi ..hvala ;);)
 
Član
Brate meni pise dostava 11,99£ plus cijena 11,90= 23,89*2,31= 55,20km sto zanci prelazi magicnih 50km i podlijeze carini pa neznam isplatili se to kupovat a mogu ti ja to narucit nije nikakav problem ;)
 
Legend
zavisi koliko ti na carini stave vrijednost robe, najvjerovatnije da neces platiti, ali opet nikad se ne zna
 
Član
11,90 je cijena artikla i 11,99 ti je dostava ova druga cijena od 6,99 ti je za svaki dodatni artikal npr da narucis 2 naslonjaca cijena dostave bi ti bila 11,99+6,99=19
a zar se gleda cijena dostave za carinu ?
 
Član
Mislim i dalje da nije previse skupo ako je 11,99 +11,99.. tj 24funte =53 km .. ako neko ima provjerene informacije da li ce se placati carina tj koliko je ona uopste ?
Rado bih kupio ovaj naslonjac jer ne bih stvljao onaj iz auto shopva jer su jednostavno ne kvalitetni ..dok ovaj mi izgleda identicno kao sto sam gledao iz ceske u firmi koja se bavi tim a tamo kostaju oko 150 km sam proizvod aa tesko je naci da mi odgovara naslonjac tako da bih ga rado kupio.. sto vise informacija to bolje hvala vam ;)
 
Član
Sve ti zavisi od srece za carinu,kod mene drugar narucio intercooler i nije platio carinu,narucio blow off platio carinu,tak da moguce da ti i prode bez carine ;)
 
Član
opet nepotrebna tema dovoljno je bilo da si malo procitao forum i javio se likovima koji su vec narucivali al vec kad si je otvorio nek ti se i pomogne.

Ovo je univerzalni naslonjac za renola i takav isti mozes kupiti za 30 km u ono tuning kofol shopu. Ovo ti nece cariniti jer se prodavacu kaze da stavi vrijednost robe 5 $ i postarina 12$ tako da ti ne prelazi 50 km. Ja na ebayu imam preko 300 narucenih artikala , kako nekoj raji sa foruma tako i sebi. Na ebayu treba da kupujete ono sto ne mozete naci kod nas. Zato ti i kazem da je ovo orginalni naslonjac za tvoje auto onda bi te razumio ali posto nije ne vidim potrebu da se uzima preko ebaya.Na kraju dat ces 20 km vise ,a dobit ces isti efekat.
 
Član
Problem je u tome sto u clia 2 phase2 nije dolazio naslonjac za ruku , najradije bih uzeo od nekog drugog auta (tapacirao ga) i fino to sve ustimao i uklopio ali jednostavno ne znam od kojeg auta da stavim a da bi mi odgovaralo tj jedino mi odgovara onaj nacin pricvrscivanja kao na linku od ebay"a ako neko ima bolju ideju sta da uradim neka slobodno predlozi..
 
Član
D_cash je napisao(la):
Problem je u tome sto u clia 2 phase2 nije dolazio naslonjac za ruku , najradije bih uzeo od nekog drugog auta (tapacirao ga) i fino to sve ustimao i uklopio ali jednostavno ne znam od kojeg auta da stavim a da bi mi odgovaralo tj jedino mi odgovara onaj nacin pricvrscivanja kao na linku od ebay"a ako neko ima bolju ideju sta da uradim neka slobodno predlozi..

rekao sam ti otidji dole i vidi koji bi ti najbolje pasao .
 
Član
da ne otvaram novu temu, ista stvat je, treba mi nesto sa ebay-a prelazi 50km pa me interesuje koliko % je carina na tehnicku robu ili kako se vec to gleda...
hvalaa
 
BHT Ovisnik
ima dazbina nekih raznih,ali akda se preracuna sve dođe ti 30% na cijenu koju si platio;)
ako nije bas nesto vrijedno nece te peglat vele,ja narucim vise senzora pa me puste,zmigavce od 50€ u velikoj kutiji su mi pustili,jer sama dostava dođe 15€,zmigavci oko 35 pa hajd pustise me,tako da se u neku ruku moze i snjima
 
BHT Ovisnik
zavisno sta je,ako je neka hajmo reci glupost,ili sitnica onda nece,meni su cak i mobitel poslali bez otvaranja uopce
 
Top