Kupovina DSLR fotoaparata HELP?

Kupovina DSLR fotoaparata HELP?

Član
Deyo je napisao(la):
Ma sve to xxxx i xxx je smeće, prodam ti ja 20D pojeftino :D

Nema tu neke sad prevelike razlike Canon/Nikon, problem je u objektivima, ako kreneš kupovati za jednu marku pa se prebaciš na drugu, a preći ćeš na Canon.

posto 20d i ima li objektiv:icon_smile:
 

IGY

Član
dodatni blic ti je potreban ako zelis profesionalnije se time baviti, za nocne fotke tipa golfa V od clana astre ti je potreban stativ dobar, jer se koristi vrijeme expozicije od par sekundi, sto je nemoguce iz ruke napraviti :)
 
Legend
edoze je napisao(la):
Deyo je napisao(la):
Ma sve to xxxx i xxx je smeće, prodam ti ja 20D pojeftino :D

Nema tu neke sad prevelike razlike Canon/Nikon, problem je u objektivima, ako kreneš kupovati za jednu marku pa se prebaciš na drugu, a preći ćeš na Canon.

posto 20d i ima li objektiv:icon_smile:

i mene zanima...
 
Član
Say hello to my little friend :lol: Ima 18-55, cijena 499KM :icon_twisted:

ilVLX2.jpg


Sad da uzmeš 600D to ti je bacanje para jer za tu razliku možeš uzeti i neki objektiv ili dodatni blic. Sve ti zavisi od objektiva.

Ev' ti kombinacija, ako budeš kod Žunića uzimao mogu ti neki popust srediti.
http://www.fotozunic.com/428/canon-eos-550d-18-55is-kit
http://www.fotozunic.com/410/sigma-70-300-dg-apo
 
Član
Deyo je napisao(la):
Sad da uzmeš 600D to ti je bacanje para jer za tu razliku možeš uzeti i neki objektiv ili dodatni blic. Sve ti zavisi od objektiva.

Ev' ti kombinacija, ako budeš kod Žunića uzimao mogu ti neki popust srediti.
http://www.fotozunic.com/428/canon-eos-550d-18-55is-kit
http://www.fotozunic.com/410/sigma-70-300-dg-apo

Bas sam i gledao kod zunica, eto dobro ce mi to doci :) Stavili su cijenu 600d i ona je skuplja u odnosu na 550d 50 KM. Vjrovatno ce dolaskom 600d spasti cijena 550d tako da mislim da ce to biti dobra kupovina. Sacekat cu pa da vidim kako i sta ce biti a kada budem uzimao svakako se javim tebi Deyo ;)
 
Član
Aj' pitaću ga ja sutra za koliko može dati. Ja ti preporučujem to da uzmeš jer xxxxD to nije to, isto stvar i sa Nikonom, a ovaj 550D ti je faktički zadnji, jer je isti senzor i ostalo što se tiče kvaliteta slike kao na 600D.
 
Član
Deyo je napisao(la):
Aj' pitaću ga ja sutra za koliko može dati. Ja ti preporučujem to da uzmeš jer xxxxD to nije to, isto stvar i sa Nikonom, a ovaj 550D ti je faktički zadnji, jer je isti senzor i ostalo što se tiče kvaliteta slike kao na 600D.

Haj bas pitaj pa da vidim. A imam i ponudi za polovan nikon D3000 za 600 KM. E sad novo je ipak novo a opet mislim da je 550d puno bolji pa...
 
Član
IGY je napisao(la):
vidi sto se tice ostrine i kvalitete skoro svaki dslr to pruza, ostalo zavisi od objektiva kakav je sta je

ja sam ti mislio predloziti bas canon 550d ja ga koristim vec mjesec mozda malo jace...

IGY jesu slike ove Alfe nastale na njemu? Nisi nista slike radio u PS-u jeli tako? Inace pohvale za onako kvalitetne slike, stvarno imas talenta ;)
 
Član
Ne budali sa tim PS-om, te su fotke DIGITALNE i već su obrađene i nemoj se džaba praviti pametan i otvori PS ili nešto drugo i dotjeraj :)

Novo je novo radi garancije, a ovi aparati se rijetko kvare, ako su očuvani onda nema tu šta da ode. Ja ti preporučujem Canon jer možeš od IGYa objektiv pozajmiti :lol:

Canon je Canon :)
 

IGY

Član
Alive alfa je radzena sa 550d no koristio sam hajmo reci fino objektive, kit objekitv nisam nikako stavio na aparat kako sam ga kupio, nov je :D

Fotke su pretezno original, no skoro pa svaku fotku moras preci neke osnove obrade kasnije, pogotovo ako slikas u RAW-u koji ti kasnije daje niz mogucnosti i da fotka je teska od 25 do 40mb sto znaci da moras imati i jak racunar a ne smece kao ja pa 1500 fotki sa nedavnog vjencanja sto sam radio sam obradzivao 5 dana.....
 
Član
super tema ljudi;) ja planiram sebi uzeti NikonD3000 i u nedomici sam kao i korisnik Alive i vagam između NikonD3000 i mozda nekog Canona koji ima i video s tim da ću najvjerovatnije uzeti nov jer, nebi previše rizikovao s polovnim zbog broja okidanja isl.

Ono što mene interesuje je gdje se najvise isplati uzeti Nikon/Canon modele u Sarajevu? Planirao sam uzeti u mobil.mediji, ako neko ima još koju preporuku neka javne;)

Pozz.
 
Top