Kupovina dijelova van BIH

  • Začetnik teme GoPlay
  • Datum pokretanja

Kupovina dijelova van BIH

  • Začetnik teme GoPlay
  • Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
G

GoPlay

Da li je neko kupovao dijelove van BIH i prebacivao ih u BIH. Kakva je procedura da li se placa carina i porez za polovnu stvar i sl.

Konkretno me zanima bodi kit za renault clio. Najduzi i naj veci su pragovi, a naprijed i nazad su lipovi.

Uvezao bih iz Osijeka.

Pozz
 
Član
neki sam dan pricao s rodjakom oko toga, on vozi za jednu spediciju i stalno je po granicama. Rece on meni da je kod nas na snazi zakon koji kaze da se roba vrijednosti do 1000€ ne carini. Ja sam ga pitao jer sam ja htio da kupim burazu laptop na poklon, ali u Italiji.zanimalo me i oko povrata poreza pa sam pitao ovog rodjaka i tako mi on rece, sad ako nema jos kakvih caka, ali mislim da nema
 
G

GoPlay

ArminM je napisao(la):
neki sam dan pricao s rodjakom oko toga, on vozi za jednu spediciju i stalno je po granicama. Rece on meni da je kod nas na snazi zakon koji kaze da se roba vrijednosti do 1000€ ne carini. Ja sam ga pitao jer sam ja htio da kupim burazu laptop na poklon, ali u Italiji.zanimalo me i oko povrata poreza pa sam pitao ovog rodjaka i tako mi on rece, sad ako nema jos kakvih caka, ali mislim da nema

ma joook... 1000E ovo je 300KM... al naravno.. nemam racun :)
 
Član
nemas onda tu problema, samo prijevoz rijesi. Nemas sta placat na polovnu robu, znam kad sam ja prosle godine dovozio jedan mjenjac iz Hrvatske. Niko me nije crvao, pitaju normala imas li sta za prijavit, imam polovan mjenjac i to je to, ako na hr strani su pogledali, a na ulazu u bosnu nista, spavalo se onom cariniku:lol::lol:
 
G

GoPlay

ArminM je napisao(la):
nemas onda tu problema, samo prijevoz rijesi. Nemas sta placat na polovnu robu, znam kad sam ja prosle godine dovozio jedan mjenjac iz Hrvatske. Niko me nije crvao, pitaju normala imas li sta za prijavit, imam polovan mjenjac i to je to, ako na hr strani su pogledali, a na ulazu u bosnu nista, spavalo se onom cariniku:lol::lol:

ma sjest u auto i po to otici. kazem najveci su pragovi od auta. (problem je sto su spojleri nikad montirani ali se vec smatra polovnom robom cim su izasli iz prodavnice) ???
 
Član
ArminM je napisao(la):
neki sam dan pricao s rodjakom oko toga, on vozi za jednu spediciju i stalno je po granicama. Rece on meni da je kod nas na snazi zakon koji kaze da se roba vrijednosti do 1000€ ne carini. Ja sam ga pitao jer sam ja htio da kupim burazu laptop na poklon, ali u Italiji.zanimalo me i oko povrata poreza pa sam pitao ovog rodjaka i tako mi on rece, sad ako nema jos kakvih caka, ali mislim da nema

100€ je granica vrijednosti robe kada licno prevozis robu, a 50km je vrijednost sedmicno u postanskom prometu ;)
 
G

GoPlay

todorovic je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
neki sam dan pricao s rodjakom oko toga, on vozi za jednu spediciju i stalno je po granicama. Rece on meni da je kod nas na snazi zakon koji kaze da se roba vrijednosti do 1000€ ne carini. Ja sam ga pitao jer sam ja htio da kupim burazu laptop na poklon, ali u Italiji.zanimalo me i oko povrata poreza pa sam pitao ovog rodjaka i tako mi on rece, sad ako nema jos kakvih caka, ali mislim da nema

100€ je granica vrijednosti robe kada licno prevozis robu, a 50km je vrijednost sedmicno u postanskom prometu ;)

znaci moram reci da je vrijednost robe ispod 100Eura i to je to.. i prodavac da potvrdi. jer nemamo racuna!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top