Kupovina automobila...Pomoc od BHtuning strucnjaka

Kupovina automobila...Pomoc od BHtuning strucnjaka

Član
Pozdrav ekipa...

Posto sam dobio neki mali bonus za kupovinu automobila (polovnjaka 2007-2009.godiste), ne mogu da se odlucim izmedju Passata b6 TDI i golfa 5 ili eventualno golfa 6 TDI. Koliko sam uspio procitati na netu svi imaju svoje prednosti i mane ( sto je i normalno ). Medjutim kad sam malo dublje zagrebao, vidim da passat 2.0 TDI ima odredjenih problema sa diznama i ostalim glupostima. U pocetku sam mislio da uzmem bas taj 2.0 TDI, ali dizne su me definitivno udaljile od te vrste passata. Rezervni plan je da uzmem passata 1.9 TDI, ali nisam siguran dali je taj motor za tu sasiju dovoljan i kako sve to fercera... Imam osjecaj da mu malo nedostaje power-a. Kad pogledam golfove kao rjesenje mog problema, pomalo imam nelagodu jer imam cetvorku i nisam bas nesto happy sa njom ( uz duzno postovanje fanovima cetvorki ).
Jos kad moram odluciti gdje kupiti, jednostavno se nadjem u slijepoj ulici....:icon_question:
Zato bih zamolio sve clanove koji imaju iskustva da mi daju savjet, sta kupiti i gdje (mislim koja auto kuca ili od vlasnika koja je bolja opcija)...
Hvala u naprijed na pomoci...
 
Za koje potrebe zelis auto? Duza putovanja, lokalno drljanje, porodican covjek, solo, do koliko novaca? Najbolja opcija je nov auto pa makar i "klasu" nize jer novo je novo..
 
Ako već imaš pare ja bih išao na Passata . Ne zato što vozim Passata,ali Passat je klasa iznad Golfa . Što se tiče motora ,koliko znam 2.0 TDI motori su imali problema oko dizni,ali ne svi . Samo verzije od 180 kS ( čini mi se) a oni od 140 kS nemaju tih problema . B6 je dosta dobar auto . Tetak mi ima 2.0 TDI od 180 kS,uvezao ga prije godinu -dvije i uz redovne servise i odrzavanje nema nikakvih problema . Imao sam priliku da ga vozim i tih 180 kS čupa nenormalno . Sve zavisi na kakvo auto naletiš (čitaj kako je održavan ranije). Dakle,ja bih izostavio Golfove i išao na Passata tog 2.0 TDI ali slabiju verziju.140 kS :) Javi nam kad odlučiš :) Srećno !
 
Član
Mislim da passat tog godista koje si naveo ima rijesen problem s diznama, ali neka kaze neko iz iskustva.
 
Član
Sto se tice kupovine i auto kuca pogledas u Kramaru . . . oni su pouzdani i daju garanciju na auta na kilometrazu auta su sa servisnim knjigama ma sve je uredno .

A sto se tice tvog izbora auta taj passat je na losem glasu s 2.0 TDI motorom dok taj 1.9 je dobar , sto se tice snage nije uopste toliko slab jedno je kad ti gledas po netu brojke ubrzanja i sve to , i kad sjedes u auto i provozas ga potrosnjom je jako dobar mala mu je potrosnja skroz a auto je poprilicno udobno i fino za puta ima mjesta i gepek .

Golf 5 ok auto ali po meni malo pogotovo zadnja klupa , ako vozac i suvozac namjeste "komotnije" sjediste ozada nema mjesta da se fino sjede . . .

Sve zavisi za sta tebi treba auto , ali opet najvaznije sta se tebi svidi . . .
 
Član
B.M - Floyd je napisao(la):
Ako već imaš pare ja bih išao na Passata . Ne zato što vozim Passata,ali Passat je klasa iznad Golfa . Što se tiče motora ,koliko znam 2.0 TDI motori su imali problema oko dizni,ali ne svi . Samo verzije od 180 kS ( čini mi se) a oni od 140 kS nemaju tih problema . B6 je dosta dobar auto . Tetak mi ima 2.0 TDI od 180 kS,uvezao ga prije godinu -dvije i uz redovne servise i odrzavanje nema nikakvih problema . Imao sam priliku da ga vozim i tih 180 kS čupa nenormalno . Sve zavisi na kakvo auto naletiš (čitaj kako je održavan ranije). Dakle,ja bih izostavio Golfove i išao na Passata tog 2.0 TDI ali slabiju verziju.140 kS :) Javi nam kad odlučiš :) Srećno !

Mislm da prema onome sto sam uspio procitati Passat 2.0 TDI 140 HP koji koristi Siemens dizne ( serije 2005, 2006,2007 i pojedini primjerci iz 2008 godine ) ima dosta problema...Ne bih zelio kupiti vozilicu pa poslije mjesec dana riknuti jos 1.500 eura za dizne....

Automobil koji me privlaci od navedenih je definitivno passat i kontam ga koristit za normalu, nista specijalno niti neko lupanje po gasu....

Naravno hvala svima koji su ovako brzo reagovali i svojim komentarima pomazu mi sta da uradim... Jer moram to rijesiti u narednih mjesec dana ili ode *bonus* - fu*k....:icon_rolleyes:
 
Član
Sto bi bilo malo neces na trku sa njim, jbg moj jarana sa dvicom cetverobrzincem sprzi iz Doboja za Neum i nazad. Sto se tice Golfa ja bi Golfa uzeo kao rezervno auto, i to samo 4, 5 sa jacim paketom opreme posto je osnovni paket k.... i 6, a golf da mi bude primaran ni u ludilu. Vozio sam se u svim golfovima sem sestice i mogu reci ispodprosjak kolko je navikan, 307 je za cetvorku i peticu izmislila auto, nmg svatit uzmes golfa 2005 godiste nema skoro nista od opreme uvale ti volan ko iz dvice i mjenjac ko na fapu. Ako imas love izmedju pasata i a4 izaberi audija, bar bi ja tako uradio...
 
Član
passata uzmi,ako je redovno odrzavan u ovlastenom servisu volkswagen besplatno mjenja dizne do 200 000 kilometara ;)
2.0 slobodno ;)
a otkud od 180 konja?ima cini mi se 140 i 170
 
Član
taj passat je samo imao problema sa siemensovim diznama, koje kako lover rece servis mijenja besplatno, i te dizne su se ubacivale u prve serije tog motora, poslije je sve boshova dizna, s njom nema problema, ona je pouzdana
meni bi takodje passat bio prije golfa prvenstveno zbog prostora, poslije toga ide sve ostalo. ljepsi je to auto, komotniji i nekako mi je bas ispred golfa

skoro sam radio dva takva passata, jedan 2004 a jedan 2008 god i ni jedan nemaju nikakvih problema. ovaj stariji imao samo problem na lijevom faru, neko na silu gurao sijalicu i lecu izbacio iz lezista, ovaj noviji nikakvih problema nema a oba imaju oko 200 000 predjenih
 
Član
Hvala svima na savjetima i datim odgovorima...

Naravno zelio bi da mi stvarno neko ko ima passata 2.0TDI, ili neko ko je imao problem sa tim ventilima, objasni i pomogne oko tog famoznog problema.... Naime listajuci stranice po netu, sve je vise primjera da su te dizne veoma neugodan problem za passate... sad pozbavajuci mentalitet nasih ovlastenih servisa, ne bi me cudilo kad bi se pojavio da iskopaju neku zackoljicu po kojoj nemam pravo ili mogucnost zamjeniti dizne... E o cemu sve covjek mora razmisljati kad ne moze kupiti novo auto....:icon_cry:

Dajte ba raja vise informacija, sta mi je ciniti po navedenom pitanju...

Jos jednom hvala svima....;)
 
Član
VW Golf 1.9 TDI
http://www.askramar.com/index.php?option=com_autostand&act=object&task=showEO&id=3442&cid=1
http://www.askramar.com/index.php?option=com_autostand&act=object&task=showEO&id=3716&cid=1
Passat 1.9 TDI ( kod njega su skoro svi ti passati s 1.9 motorom )
http://www.askramar.com/index.php?option=com_autostand&act=object&task=showEO&id=3781&cid=1
http://www.askramar.com/index.php?option=com_autostand&act=object&task=showEO&id=3604&cid=1
http://www.askramar.com/index.php?option=com_autostand&act=object&task=showEO&id=3886&cid=1

izaberes koji ti se svidja i odes kupis :icon_biggrin:
 
Top