Kupovina auta!

Kupovina auta!

Član
Pozdrav, zelio bi da kupim auto do 6000km, dvoumim se izmedu 106 gti, corsa b gsi 16v ili mozda saxo vts, koje je vase mišljenje i vaša iskustva u vezi ovih auta gledajuci na mane i vrline, slobodno predlozite neko drugo auto, preko 100 ks. pozZ
 
Golf II je'an sest :lol:, i moj glas ide za VTS, tu su negdje ta tri modela, razlikuje se u nijansu, ali po meni Sekso je ljepsi:icon_biggrin:. Imas na forumu i 106-icu i VTS, pa pogledaj.

http://www.bhtuning.com/citroen-saxo-vts-16v-t-29896.html

http://www.bhtuning.com/kvarovi/peugeot-106-gti-rallye-16v-malo-paznje-t-36172.html

;);)
 
Član
rasho16v je napisao(la):
IGY je napisao(la):
od nabrojanih ja bi VTS
mozda jos da pogledas renault clio sport ?

Jedan moj prijatelj ima renola klia (nije sport) ali je mjesecno bar dva puta kod mehanicara

To su gluposti :cool: to je neki les od clia zato je i kod mehanicara svaka dva puta u mjesecu :cool:
Renault ima jako dobre masine i izdrzljive i uopste nisku kvarljive, sluzbeni kangoo presao 185 000km bez i jednog kvara na motoru, cak ni grijaci nisu mijenjani, samo potrosni materijali i pici, u komsiluku imam clio 1.2 16V samo servisi i vozi ga, onda od bratovog kuma ima clia 1.4 16V i to dugo je kod njega i nema problema, kolega mi ima laguni 2.0 isto tako nema problema a te gluposti sto neko pise da se kvare ja samo :lol: :lol:
Renault clio sport je prava jurilica i jedna od najboljih gradskih jurilica koja je naravno bila i proglasena kao jedan od najboljih manjih sportskih auta i cak u jednim HR autonovinama sjecam se da su ga nazvali "Porsche za sirotinju" :lol; i po lezanju i po odnosu sange i kila, takodje i clio 2 se jos bolje pokazao sa jos boljim ovjesom i malo jacim motorom. Moj glas ide za Clio 2 RS sa 2.0 16V i 182 konja :cool:
Citroen Saxo je malo sex auto :cool: jako brzo,maleno i pravo momacko auto koje fino izgleda i ima dosta jak motor a laganu karoseriju, lezanje se dobro pokazalo na tom autu, a za snagu i ubrzanje da ne pricam :D bilo kojeg od ova dva auta da uzmes neces se pokajati ali trazi malo ocuvanje da nisu trani puno :D
Moj glas je za oba ali sex(o) je manji pa po meni vise odgovara za grada :cool: sex na tockovima su oba :)
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
rasho16v je napisao(la):
IGY je napisao(la):
od nabrojanih ja bi VTS
mozda jos da pogledas renault clio sport ?

Jedan moj prijatelj ima renola klia (nije sport) ali je mjesecno bar dva puta kod mehanicara

To su gluposti :cool: to je neki les od clia zato je i kod mehanicara svaka dva puta u mjesecu :cool:
Renault ima jako dobre masine i izdrzljive i uopste nisku kvarljive, sluzbeni kangoo presao 185 000km bez i jednog kvara na motoru, cak ni grijaci nisu mijenjani, samo potrosni materijali i pici, u komsiluku imam clio 1.2 16V samo servisi i vozi ga, onda od bratovog kuma ima clia 1.4 16V i to dugo je kod njega i nema problema, kolega mi ima laguni 2.0 isto tako nema problema a te gluposti sto neko pise da se kvare ja samo :lol: :lol:
Renault clio sport je prava jurilica i jedna od najboljih gradskih jurilica koja je naravno bila i proglasena kao jedan od najboljih manjih sportskih auta i cak u jednim HR autonovinama sjecam se da su ga nazvali "Porsche za sirotinju" :lol; i po lezanju i po odnosu sange i kila, takodje i clio 2 se jos bolje pokazao sa jos boljim ovjesom i malo jacim motorom. Moj glas ide za Clio 2 RS sa 2.0 16V i 182 konja :cool:
Citroen Saxo je malo sex auto :cool: jako brzo,maleno i pravo momacko auto koje fino izgleda i ima dosta jak motor a laganu karoseriju, lezanje se dobro pokazalo na tom autu, a za snagu i ubrzanje da ne pricam :D bilo kojeg od ova dva auta da uzmes neces se pokajati ali trazi malo ocuvanje da nisu trani puno :D
Moj glas je za oba ali sex(o) je manji pa po meni vise odgovara za grada :cool: sex na tockovima su oba :)

Sto se tice klia, neka hvala, a sto se tice vts-a cuo sam da im je mana zadnji most, koliko to moze biti ozbiljno???
 
Član
Ja nisam cuo da imaju manu sa zadnjim mostom :icon_rolleyes: ima jedan kod nas VTS i zvuk i ubrzanje je brutala :cool: i znam par ljudi ali sa obicnim saxom i sta ja znam niko se nije zalio :icon_confused:
 
Mislio je na torziju nazad, a ako je ona otisla, onda su popravke skuplje. Znat ce bolje reci ovi koji voze ta auta ;)
 
Član
Znam da je mislio na to ali ja jos nisam cuo da se neko zalio na njihov trap nazad, imaju i stariji renault-i poput 19 i 5 i ostali isto torziono vjesanje nazad pa se niko ne zali na to :icon_smile:
 
RS TURBO je napisao(la):
Znam da je mislio na to ali ja jos nisam cuo da se neko zalio na njihov trap nazad, imaju i stariji renault-i poput 19 i 5 i ostali isto torziono vjesanje nazad pa se niko ne zali na to :icon_smile:

Znam, ali ako je bas ubijen, onda ne gine reparacija... Mislim da i pogledom na nagib tockova nazad moze utvrditi u kakvom je stanju, a svakako ce odvesti nekom majstoru da pogleda prije kupovine :D
 
Član
Clio Sport da ista valja ne mozes naci za te pare, tako ja bi to zaboravio.

Sto se tice Saxa, na zadnji most svakako moras pripaziti. To nije mana samo Saxa i 106, nego gotovo svih manjih vozila Peugeot-Citroen grupacije. Fol je da straznja torzija uz klasicne lezajeve tocka - koje ima svaki auto, ima jos 4 lezaja (po 2 sa svake strane) u samoj osovini. Ti lezajevi su predvidjeni da se mjenjaju svakih 100.000 km - dodju oko 80 KM u ovlastenom servisu sa svim potrebnim semerinzima i sl za zamjenu. Al malo raje mijenja to kad treba, e tu se pojavi problem, jer kad odu lezajevi, pojedu i osovinu na kojoj stoje, tad moras raditi reparaciju mosta sto je 500-600 KM. Zbog toga ako budes kupovao taj auto, vozi ga u ovlasteni servis na pregled. Oni ce provjeriti jesu li lezajevi jos ok, a ako jesu i zelis se osigurati, mozes ih nakon kupovine preventivno zamjeniti i onda si miran minimalno 50.000 km il jos ugradis mazalice, ubacis ulja unutra i kazu da to onda vise ne odlazi. Ja imam Saxa VTS 1.6 16v...

Sto se tice ostalog, masina je najbolji dio tog auta i gotovo nema nijedan ozbiljniji problem. Od poznatih boljki najcesca stvar je odlazak gumica ventila na autima sa preko 100.000 km, zbog cega motor pocne ulje trositi pa moras dosipati, bar kod zesce voznje. Al to se relativno lako zamjeni i onda nemas problema. Druga stvar vezana za motorni prostor su nosaci motora, to jest konkretno prednji desni nosac, koji se drzi na jednom sarafu i taj saraf cesto puca kad se auto zestoko vozi. Ja recimo taj saraf mjenjam gotovo 1 godisnje - dodje oko 2.5 KM u ovlastenom servisu, tako ako ga znas zamjeniti sam, nije neki trosak. Dalje, ako auto startas recimo sa smotanim tockovima, paljenja guma i sl gluposti, mogla bi ti otici poluosovina. Dosta su skupe pa pripazi kad kupujes da se ne cuju neka kuckanja prilikom kretanja i sl. Kod startova sa ispravljenim tockovima nemas problema. Od daljih boljki ne bi bilo lose mjenjac spomenuti, ne trpe saltanja bez kvacila i puno maltretiranja, posebno divljanja sa kvacilom. Ako vozis koliko toliko razumno i to ce trajati. A dobra stvar kod 106-Saxa je da dosta motora ima mjenjace sa jednako velikim diferencijalom, pa i ako ode, lako je nabaviti zamjenski. Kvacilo je jako trajno i sa tim nema problema, traju i po 50.000 cak i kod vozaca koji gotovo svakodnevno startaju aute, a ako se pazi, hoce pregurati i vise od 200.000 km.

Sto se ostalog tice, gledaj da nadjes ocuvan, kao i svaki drugi auto. Ja sam jako zadovoljan tim auticem jer je jako zabavan za voznju, bas skroman potrosac i uz to pravo jeftin za odrzavanja. Veliki servis te dodje oko 400 KM, diskove uzmes za 120 KM sva 4 i plocice su jako povoljne, a auto ima strasne kocnice. Po testovima staje za 36-37 metara sa 100 km/h, sto je mnogim autima i danas nedostizno.

Ja svog imam preko 5 godina, autom se ne divlja previse, al svakako se ne vozi sporo, nego u skladu sa tim za sta je napravljen. S tim kako slusa jako sam zadovoljan, tako ako trazis iskljucivo zabavnu jurilicu, tesko da ces naci sta bolje za te pare. Samo ne ganjaj najeftinijeg, nego onog u najboljem stanju. Kad sam ja svog kupovao, oni jeftiniji su bili u mnogo losijem stanju, a takvi kasnije mogu skuplji ispasti.
 
Član
Najveća glupost kad kaže "dva puta sedmično kod majstora"... To se može potrefiti, a ne može biti u globalo. Moj glas je isto VTS ;) Mada ni ovo nije za odbaciti http://www.pik.ba/artikal/2486059/ford-fiesta-rs-turbo/ :icon_biggrin:
 
Član
Zahvaljujem se VR6Boki na korisnim savjetima, najvjerovatnije cu kupiti vts-a, nego šta je sa korsom gsi niko je ne spominje, malo je slabija od ova dva ali mi se čini kao dobar autic?
 
Top