Kupovina auta

Kupovina auta

Član
8-9 litara za bravo 1.6 16v po gradu je znanstvena fantastika. Ljeti uzima oko 10, zimi oko 12 litara.

Iza ove izjave stojim životom:icon_biggrin:
 
Član
imam ti ja jedan solidan e30 318i crna boja 4 vrata 89 godina alu felge solidne gume nije registriran 2300km ako te zanima bacim ti slike.
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
8-9 litara za bravo 1.6 16v po gradu je znanstvena fantastika. Ljeti uzima oko 10, zimi oko 12 litara.

Iza ove izjave stojim životom:icon_biggrin:

U voznji po Beogradu(ko je bio zna kakve su guzve) moj HGT trosi 14-15l plina, a benzina racunaj 10-20% manje, tako da ne vidim zasto ne bi mogao bravo 1.6 u nekom manjem gradu da trosi 9l...
 
Član
Hoće čovjek brz i jak auto, a neko mu predlaže Golf 2 dizela. Ooooo, zemljo, otvori se!!!

Druže, koliki ti je budžet, to je najbitnije, a nisi nam rekao? Poslije toga će sigurno biti interesantnih predloga.
 
Član
@Oggy... pa naveo je Eclipsu kao primjer cjenovnog ranga,pa smo mu dali priblizno par prijedloga u tom cjenovnom rangu. Da uzme jurilicu do 3000KM, bogami naucna fantastika, naravno u voznom i tehnicki ispravnom stanju. Druga stvar je sto preko 9 il 10 litara, tesko da ce sipat i vozat svaki dan kao student, zato sam i predlozio dizela kao najbolju varijantu jer sam i ja od toga krenuo...
Meni za Punta Mk2, 1.2 60 KS treba 120 KM mjesecno, za voznju...svaki dan...

@Dellas, moj Punto Mk2, 1.2 60KS trosi gradske ljeti normalne voznje izmedju 6 i 7L, zimi je oko 8 do 9L, otvorena se spusta na nekih 4,5L do 6L zavisi kako vozis...
Sto znaci da Bravo 1.6 nema boga da trosi 8L po gradu,osim ako ufati zeleni val i vozi 4 brzinom 60 km\h.
Dalje,evo ti kataloskih podataka vezano za Bravo 1.6:
City: 23.8 mpg (9.9 L/100Km)
Highway: 39.2 mpg (6 L/100Km)
Combined: 28.6 mpg (8.2 L/100Km)
 
Član
Ako si student, roditelji nisu u prilici da te guraju onoliko koliko tebi treba mani se corava posla. Ja koliko vidim naveo si eclipsu i 2000 KM, raja ne zna tacno koliko novca si naumio da das za auto, ali ako je u pitanju tih 2000 nema sportskog auta za te pare da trosi manje od 10 l koliko je tebi prihvatljivo. I ako ubodes kakvo jace auto za te pare sto se tice kw racunaj jos dosta novca da moras uloziti da bi se to dovelo u normalno stanje, ponovo kazem mani se corava posla i uzmi ti sebi nekog nekog dizela, pa kad bude love lagano je onda uzeti bolji, jaci i brzi auto. Svi bi mi vozali brza i mocna auta, ali realnost je drugacija. Kako god sretno tebi u potrazi za autom :cool:
 
Član
Ako ti se svidja taj auto, jedino ti se on uklapa u cenovni rang do 2000km, da je brz, i da nije preveliki potrosac... Kadett GSI
 
Član
Slusaj ovako, gradska je jedno otovrena drugo, ali kad picis po Sarajevu ulicom Zmaja od bosne to ti ga je otvorena pa se potrosnja nevjerovatno spusti.Opet bolje da sam se izrazio kombinovane 8L.
Jesam ja fino napisao da posrce i 10L a 12 ako mu jebes mater...
Imajte na umu da je auto jako malo presao pa ne trosi kao onaj od 200-300 hiljada Km.
A to da je benzin neisplativ je istina, meni je 1.2 od 80KS trosio kao dizel od 140Ks... tu nema poredjenja, no sve ima svoju cijenu.

Ma GSI je zmaj kojeg bih sad vozio, ali nema ih vise da nisu truli a da su te pare.Bas rijetko.
 
Član
dellas je napisao(la):
Ako ti se svidja taj auto, jedino ti se on uklapa u cenovni rang do 2000km, da je brz, i da nije preveliki potrosac... Kadett GSI

odma sam to rekao, jeftino fino ide(zbog korozije:D) i trosi priblizno i za djelove nije skup drugo neces ni sta naci bar ja mislim
 
Član
s1ck je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Ako ti se svidja taj auto, jedino ti se on uklapa u cenovni rang do 2000km, da je brz, i da nije preveliki potrosac... Kadett GSI

odma sam to rekao, jeftino fino ide(zbog korozije:D) i trosi priblizno i za djelove nije skup drugo neces ni sta naci bar ja mislim

Nisam video da si vec predlozio, realno i po meni, barem po ovome sto je on rekao da trazi. Jedina mana sto se limarija radi svake druge godine :)
 
Član
dellas je napisao(la):
s1ck je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Ako ti se svidja taj auto, jedino ti se on uklapa u cenovni rang do 2000km, da je brz, i da nije preveliki potrosac... Kadett GSI

odma sam to rekao, jeftino fino ide(zbog korozije:D) i trosi priblizno i za djelove nije skup drugo neces ni sta naci bar ja mislim

Nisam video da si vec predlozio, realno i po meni, barem po ovome sto je on rekao da trazi. Jedina mana sto se limarija radi svake druge godine :)

pa zato i ide :lol:
jbg realno ne moze i jare i pare nikako jos njegovi zahtjevi su poprilicno teski za novce koje je pripremio, ja kazem sta bi ja uzeo u tom slucaju
 
Član
dellas je napisao(la):
Ako ti se svidja taj auto, jedino ti se on uklapa u cenovni rang do 2000km, da je brz, i da nije preveliki potrosac... Kadett GSI
Evo auta za njega :icon_biggrin:.Auto leti i ubrzava kao vecina novijih auta od 150ks,ne trosi bezobrazno,djelovi se mogu naci,ocuvano je i sto je najvaznije kosta svega 1600 km.Bolju jurilicu za te pare nece naci.

http://www.pik.ba/artikal/1430385/opel-kadet-gsi/
 
Član
Jos kad bi se i on javio da prozbori koju, ovako mislim da je neka loziona.
Brz auto i 2000 KM, nebo i zemlja
Ako stvarno trazis auto, de prvo reci koliko imas para, sve ostalo ces lako :lol:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
dellas je napisao(la):
Ako ti se svidja taj auto, jedino ti se on uklapa u cenovni rang do 2000km, da je brz, i da nije preveliki potrosac... Kadett GSI
Evo auta za njega :icon_biggrin:.Auto leti i ubrzava kao vecina novijih auta od 150ks,ne trosi bezobrazno,djelovi se mogu naci,ocuvano je i sto je najvaznije kosta svega 1600 km.Bolju jurilicu za te pare nece naci.

http://www.pik.ba/artikal/1430385/opel-kadet-gsi/

Skroz korektan, nije uciganisan, a lik je rekao u porukama 1500 mozda to moze i jos da se spusti...za 500 moze da ga dovede u extra stanje.
 
Član
dellas je napisao(la):
Skroz korektan, nije uciganisan, a lik je rekao u porukama 1500 mozda to moze i jos da se spusti...za 500 moze da ga dovede u extra stanje.
Ma najbolji izbor, dobri stari jednostavni atmosferski 8 ventilac,motor i mehanika su im nepoderivi samo nek lim cuva,ekstra autic i potrosnja mu sigurno nije bezobrazna a leti.
 
Top