kupovina auta-prepis i prenos vlasnistva

kupovina auta-prepis i prenos vlasnistva

Član
Sta te briga imal kazni na njemu? To je briga vlasnika a ne tebe jer ako ima kazni moze ga odjavit al on tj vlasnik ne moze na svoje ime reg. A da odjavi i ostalo moze
 
Član
Nista bitno je da ti nemas kazni. Taj ako ima kazni odjavi auto i ti normalno reg. A on ne moze reg auto na svoje ime. Moze da odjavi svoje i sve al ne moze reg drugo ili vec postojece
 
Član
Meni su provjeravali i bivseg vlasnika radi kazni, pa mene
Auto odjavljeno u Cazinu, tablice zadrzane na autu, ja prijavio na sebe i ostale iste table, samo saobracajnu mijenjao (il vlasnicku, ne znam)
ako je istekla registracija, trebale bi se i table vratit u roku od mjesec dana, koliko znam
 
Član
Uvedeno je valjda da se ne može odjaviti sa vlasnika ako ima kazni...ranije to nije bilo i moglo se odjaviti bez problema.
 
Član
Od kada je ta informacija da se ne moze odjaviti ako vlasnik ima kazni? jeste sigurni u to svoje? ja sam u svoje siguran provjerite. prije jeste bilo tako ali sada nije. vlasnik moze da odjavi vozilo ali ne moze isto registrovati niti bilo koje drugo dok ne plati kazne
 
Član
Ovo je 100% tačna informacija, samo nisam siguran otkad se provodi, unazad mjesec ili dva možda. Ako imaš kaznu ne možeš odjaviti auto sa sebe i prodati ga nekom drugom...konačno su se spametovali.
 
Član
Sto se tice Brcko distrikta auto MOZE da odjavi vlasnik koji ima kazni. Milijardu posto provjereno. Mislim da je zakon bar u nekim stvarima u BIH isti a ne da tamo kazu crno a ovamo bijelo.
 
Član
Ja druze jutros provjerio u cipsu u brckom gdje se izdaju dokumenta i moze da se odjavi bez problema. Bas zbog prica rekla kazala licno sam to uradio da znam tu informaciju
 
Član
MEni je rekla ova cura u prenosu,sto to radi da je razlicito od kantona do kantona,i eto istina je ;)
Svakako vam hvala,nista od ovog posla sto sam mislio jer se auto prodalo..
Ali me zanima znaci,
ako ja imam kazni na autu sa tim tablama,ja ga uspijem odjaviti i prodati,vlasnik novi ce ga moci registrovati ali ja necu moci drugo auto svoje ?
Nema mi logike to ?
 
Član
Nije krivo tvoje auto sto si ti kazne pravio. On ako hoce da naplati to ce da uradi kad predas vozacku. To je kao kad bi zbog tebe dosli tvom roditelju da naplate jer dijete si njegovo. Kazna se odnosi na nosioca kazne a ne na pokretnu imovinu
 
Top