Kupovina auta iz Brckog

Kupovina auta iz Brckog

Član
E de mi recite da olaksam sebi,mozda bi bilo najbolje da napravim kupopordajni ugovor sa njim i da vozim auto dok mu ne istekne registracija i onda jednostavno prevedem na sebe poslije isteka registracije.Posto je to auto uvezeno tamo i carina je nesto manja ocu li imati kasnije nakon istke registracije problema oko prepisa ocu li imati kakvih dodatnih poreza i slicno >
 
Član
z3k4 je napisao(la):
E de mi recite da olaksam sebi,mozda bi bilo najbolje da napravim kupopordajni ugovor sa njim i da vozim auto dok mu ne istekne registracija i onda jednostavno prevedem na sebe poslije isteka registracije.Posto je to auto uvezeno tamo i carina je nesto manja ocu li imati kasnije nakon istke registracije problema oko prepisa ocu li imati kakvih dodatnih poreza i slicno >

ne vidim razlog zasto bi ponovo morao regati auto koje je vec registrovano.Kad ga prepises na sebe ostaje ti i dalje registrovano. I moje je bilo registrovano u Sarajevu,ne znam koje je osiguranje. Sada je promijenilo osiguranje,ali je i dalje registrovano jbt. Nije nam valjda drzava toliko u kurcu:icon_rolleyes:
 
Član
ArminM je napisao(la):
z3k4 je napisao(la):
E de mi recite da olaksam sebi,mozda bi bilo najbolje da napravim kupopordajni ugovor sa njim i da vozim auto dok mu ne istekne registracija i onda jednostavno prevedem na sebe poslije isteka registracije.Posto je to auto uvezeno tamo i carina je nesto manja ocu li imati kasnije nakon istke registracije problema oko prepisa ocu li imati kakvih dodatnih poreza i slicno >

ne vidim razlog zasto bi ponovo morao regati auto koje je vec registrovano.Kad ga prepises na sebe ostaje ti i dalje registrovano. I moje je bilo registrovano u Sarajevu,ne znam koje je osiguranje. Sada je promijenilo osiguranje,ali je i dalje registrovano jbt. Nije nam valjda drzava toliko u kurcu:icon_rolleyes:

Kako je bola promijenilo osiguranje?
 
ev buraz da ti objasnim fino vidim da nesto naglabate, to mi je posao to radim svaki dan... napravis gore s njim ugovor i posto su novi papiri i table odma s njim na mup i odjavi auto, (provjeri koje je osiguranje i ako ga ima na podrucju federacije onda ostaje njegova polica (jer neke police iz RS-a ne vaze u federaciji kao npr Jahorina...) ako ne vazi polica odes odma s njim na osiguranje gdje registrovao nek odradi povrat nocva po polici i fino ti s tim parama uplati novu policu u svom osiguranju u svom gradu...)

znaci ako ti bude vazeca polica napravis s njim kupoprodajni i odjava u svom gradu odes na mup s orginalnim kupoprodajnim i kopijama licnih i fotokopijom police (ako je vazeca) uplatis 5KM novu saobracajnu i 8KM takse i to je ne treba ti tehnicki dobit ces na mupu zahtjev da popunis...

nadam se da sam pomogao.... ;)
 
evo ja sam prije 20 dana uzeo iz BD vozat cu ga dokad je dole regan i onda na sebe registrovati. razlog nemoze se odjaviti ako se misli koristit u federaciji tj nevazi osiguranje a druga stvar ako ima vlasnicki karton tj novi onaj karton mora se licno otici u BD i da se odjavi treba taxe 5 km komisioni ugovor i kopija ID broja dje radjen ugovor to sam ja saznao jer sam zvao MUP BD
 
Moj vam je savjet da odjavite auto k'o god ima registrovano auto u drugoj opstini, ja sam proslo auto preveo, sada ovo sam ostavio do kraja registracije, auto regano u RS, ja zivim u federaciji, udes imao, nisam ja kriv, evo kila problema sa osiguranjem krivca, jebavanje, papiri... Znaci nikad ne znas kad ce te sranje zahvatiti, to je samo moj savjet ko se zeza sa time, da je najbolje da auto odjave, traze povrat novca i reguju na sebe u svom gradu... Ja da sam znao kakvo ce me sranje zapast, odmah bi to uradio!
 
Top