Kupovina auta iz Brckog

Kupovina auta iz Brckog

Član
Evo ovako zanima me da li se neko susretao sa tim.Da li je nekome poznato kako ide kupovina auta iz BRckoga,navovim primjer sa cim se trenutno susrecm nasao sam jedan auto tamo za sebe.Auto je registrovan do septembra 2011 god pa me sada zanima kako ide prepis toga vozila hocu odmah da stavim auto na sebe,konkretno me zanima da li je to moguce uopste uraditi jer se kod njih tamo ne placa carina na uvoz ili se placa nesto sitno pa me zanima da li je to uopste moguce uraditi ili moram platiti nekakve poreze ko je upucen u to i ko zna bilo sta dobro bi mi doslo ,pozdrav unaprijed zahvalan xD
JBG sta ces drzava u drzavi :D
 
Napravis kupoprodajni ugovor i kod sebe u gradu odes na tehnicki, platis vanredni tehnicki koji kosta nekih 27 KM, i ako auto nema nove table, placas nove tablice, saobracajnu, stiker, vlasnicki list, ako ima nove table onda placas sve ostalo osim tablica, polica osiguranja ostaje ona koju je prethodni vlasnik uplatio, ne uplacujes novu, samo je auto na tebi, i tvoje ime u saobracajnoj i vlasnickoj, znaci ovo ti govorim iz prve ruke... Iz Brckog ti se nista ne razlikuje, sa istim papirima samo prijavis auto kod sebe u opstini, jaranov otac kupio u Brckom, doso ovdje u grad normalno registrovao kao i svako drugo auto, kod njih ti je razlika sto imas puno manju registraciju, jer placas puterine i sta ja znam sve samo za distrikt, nista Federacija i RS.....
 
Član
E hvala druze puno objasnio si mi to super razumio sam te ,posto je auto na novim tablicama ja mislim da cu morati odjaviti te njegove tablice tamo u brckom gdje su vec a dobicu nove u svom gradu,zanimalo me je samo reko da necu morati ponovo placati registraciju posto je auto vec regano ,znaci samo vanredni tehnicki pregled i ostalo saboracajna tablice i taj novi stiker hvala puno
 
Član
z3k4 je napisao(la):
E hvala druze puno objasnio si mi to super razumio sam te ,posto je auto na novim tablicama ja mislim da cu morati odjaviti te njegove tablice tamo u brckom gdje su vec a dobicu nove u svom gradu,zanimalo me je samo reko da necu morati ponovo placati registraciju posto je auto vec regano ,znaci samo vanredni tehnicki pregled i ostalo saboracajna tablice i taj novi stiker hvala puno

sto se tice novih tablica, znam da je bila prica da ce nove tablice "pratiti auto" tj. da se nece mijenjat bez obzira sto je drugo mjesto u pitanju. sad nezz jel stvarno tako, mada ti to nije tesko provjerit, a i da jest, hebat ih, bar to nije tesko odradit...

nek je sa srecom ak uzmes bibi ;)
 
emir_89 je napisao(la):
z3k4 je napisao(la):
E hvala druze puno objasnio si mi to super razumio sam te ,posto je auto na novim tablicama ja mislim da cu morati odjaviti te njegove tablice tamo u brckom gdje su vec a dobicu nove u svom gradu,zanimalo me je samo reko da necu morati ponovo placati registraciju posto je auto vec regano ,znaci samo vanredni tehnicki pregled i ostalo saboracajna tablice i taj novi stiker hvala puno

sto se tice novih tablica, znam da je bila prica da ce nove tablice "pratiti auto" tj. da se nece mijenjat bez obzira sto je drugo mjesto u pitanju. sad nezz jel stvarno tako, mada ti to nije tesko provjerit, a i da jest, hebat ih, bar to nije tesko odradit...

nek je sa srecom ak uzmes bibi ;)

Upravu si, ja sam uzeo auto iz Sarajeva, i ostale mi iste table, samo promjenjen vlasnik!

I jos sam nesto zaboravio napisat, posto sam se ja trampio za auto, moje osiguranje iz Brckog ne vazi u federaciji, kako zasto je*em ga ne znam, ali znam da je moje auto jos na meni, mislim nisam provjeravao, ali covjek me zamolio da ostane na meni, jer ne priznaju osiguranje! E sad dal je on mene zaje*ao ili sta vec to ne znam:) Ja sam njegovo normalno preveo, bez problema! Osiguranje ostalo isto, samo drugi zeleni karton uzeo!
 
Član
druze ja sam skoro kupio auto,i prepisivao ga na sebe. Nisam iz Brckog doduse kupio,ali nema razlike. Evo potvrdili su ti to i kolege sa foruma. Auto koje sam ja kupio nije imalo nove table,znaci nakon sto smo ovjerili kupoprodajni ugovor prethodni vlasnik je odjavio auto u svom gradu i sa tom starom saobracajnom ja sam prijavio auto u svom gradu. Mene je sve izaslo nepunih 40km,dobio sam nove table,novu saobracajnu i u vlasnicku knjizicu je upisano moje ime. Vidio sam da neko spominje vandredni tehnicki,od toga nema nista,napisao si da je auto registrovano tako da ne moras to da placas,samo odi u svoje osiguranje i oni ce ti sve rijesit;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
druze ja sam skoro kupio auto,i prepisivao ga na sebe. Nisam iz Brckog doduse kupio,ali nema razlike. Evo potvrdili su ti to i kolege sa foruma. Auto koje sam ja kupio nije imalo nove table,znaci nakon sto smo ovjerili kupoprodajni ugovor prethodni vlasnik je odjavio auto u svom gradu i sa tom starom saobracajnom ja sam prijavio auto u svom gradu. Mene je sve izaslo nepunih 40km,dobio sam nove table,novu saobracajnu i u vlasnicku knjizicu je upisano moje ime. Vidio sam da neko spominje vandredni tehnicki,od toga nema nista,napisao si da je auto registrovano tako da ne moras to da placas,samo odi u svoje osiguranje i oni ce ti sve rijesit;)

Mora na vanredni tehnički:icon_rolleyes:
 
ZELA GTI je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
druze ja sam skoro kupio auto,i prepisivao ga na sebe. Nisam iz Brckog doduse kupio,ali nema razlike. Evo potvrdili su ti to i kolege sa foruma. Auto koje sam ja kupio nije imalo nove table,znaci nakon sto smo ovjerili kupoprodajni ugovor prethodni vlasnik je odjavio auto u svom gradu i sa tom starom saobracajnom ja sam prijavio auto u svom gradu. Mene je sve izaslo nepunih 40km,dobio sam nove table,novu saobracajnu i u vlasnicku knjizicu je upisano moje ime. Vidio sam da neko spominje vandredni tehnicki,od toga nema nista,napisao si da je auto registrovano tako da ne moras to da placas,samo odi u svoje osiguranje i oni ce ti sve rijesit;)

Mora na vanredni tehnički:icon_rolleyes:

Ne mora;) ili to mozda zavisi od grada do grada:icon_smile:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
druze ja sam skoro kupio auto,i prepisivao ga na sebe. Nisam iz Brckog doduse kupio,ali nema razlike. Evo potvrdili su ti to i kolege sa foruma. Auto koje sam ja kupio nije imalo nove table,znaci nakon sto smo ovjerili kupoprodajni ugovor prethodni vlasnik je odjavio auto u svom gradu i sa tom starom saobracajnom ja sam prijavio auto u svom gradu. Mene je sve izaslo nepunih 40km,dobio sam nove table,novu saobracajnu i u vlasnicku knjizicu je upisano moje ime. Vidio sam da neko spominje vandredni tehnicki,od toga nema nista,napisao si da je auto registrovano tako da ne moras to da placas,samo odi u svoje osiguranje i oni ce ti sve rijesit;)

Mora na vanredni tehnički:icon_rolleyes:

jbg ja nisam morao,ja rijesio sve a auto nije bi bilo kod mene kad sam to sve radio
 
Član
izgleda da su se stvari mijenjale,i moj je auto registrovan do aprila 2011,i nisam nigdje morao ici,samo u osiguranju sve rijesio,i odnio papire u MUP,ujutro u 8 sam ih predao a u 12 bile i table i saobracajna gotove;);)
 
Po svakoj logici moras ici na vanredni tehnciki, zbog slikavanja, jer ako prijavljujes auto iz jedne u svoju opstinu... Ja sam na autu imao stare tablice, i da bi preveo auto na sebe, morao sam vaditi nove tablice, saobracajnu, vlasnicka, stiker itd.. I MORAO sam ici na vanredni tehnicki... Tvoje auto najvjerovatnije je imalo nove tablice pa radi njih nisi morao na tehnicki, jer je auto vec u toku godine proslo redovno tehnicki pregled, jer ako imas stare tablice i staru saobracajnu, onda moras na vanredni tehnicki da bi dobio nove table... Jer ne mozes dobiti novu saobaracjnu na svoje ime, na one stare table, jer su one vise ne vazece, to moze samo ako si kupio auto koje je vec na novim tablicama!
 
Član
Druze ti fino odes u mup u svom mjestu i pitas.
Kako teta koja radi na salteru protumaci zakon ti tako moras uraditi.
 
Član
Hvala svim pomogli ste mi ,taj proces oko tablica nohi i tehnickog mi je jasana,mene je zanimalo konkretno hocu li morati ponovo registroavati auto jer je vec registrovano do septembra naredne godine tj hoce li mi uvaziti to njihovo osiguranje.Jer je kod njih tamo to sve drugacije jeftinije jbg drzava u drzavi Xd jos jednom hvala svima
 
z3k4 je napisao(la):
Hvala svim pomogli ste mi ,taj proces oko tablica nohi i tehnickog mi je jasana,mene je zanimalo konkretno hocu li morati ponovo registroavati auto jer je vec registrovano do septembra naredne godine tj hoce li mi uvaziti to njihovo osiguranje.Jer je kod njih tamo to sve drugacije jeftinije jbg drzava u drzavi Xd jos jednom hvala svima

E druze upravo to moras provjeriti u vezi osiguranja, jer ovom liku sa kim sam se mjenjao ne priznaju moje osiguranje!
 
Top