Kupovina audija a3 1.8t preporuka

Kupovina audija a3 1.8t preporuka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Trebao bi savjet ljudi koji su imali ovo auto ili auto sa ovim motorom da napisu na sta najvise obratiti paznju prilikom kupovine, kao stanje turbine i slicno i nacin na koji to provjeriti.
radi se konkretno o modelu audi a3 1999... 1.8t, 150hp, ima ih par quatro i u prosjeku su presli 200.000 auta su u Svicarskoj.
i bas pitanje quatro ili obicni pogon? i omjer potrosnje i dobivenog?

pozz
 
Član
Po meni Q pogon nije potreban za vozila do nekih 180hp, ako imaš u planu drastično dizati snagu vozila a taj motor je za to dušu dao, onda definitivno Q pogon. I sam znaš prednosti Q pogona te neke njegove "mane" nešto skuplje održavanje.
Što se tiče tih motora, kao i svaki Turbo motor moraš paziti na stanje turbine, najbolje je takvo vozilo odvesti osobi od povjerenja da je detaljno pregleda, ništa konkretno ti ne mogu preporučiti da paziš osim stanja turba. Vozio sam ih nekoliko svi su bilo debelo preko 200hp, nevjerojatna vozila... Isto tako budi spreman na velikuuuuu potrošnju.

Sretno
 
Kod auta stoji potrosnja u prosjeku od 8L, a sa manjim prepravkama mape i sitnica da motor ima 250....hp nebi trebao previse da uzima? do 12L u prosjeku je ok preko je....
Golf i audi TT imaju verziju sa 6 brzina a3 koliko sam vidio da nema mozda s3??
 
Član
rale_cazin je napisao(la):
Kod auta stoji potrosnja u prosjeku od 8L, a sa manjim prepravkama mape i sitnica da motor ima 250....hp nebi trebao previse da uzima? do 12L u prosjeku je ok preko je....
Golf i audi TT imaju verziju sa 6 brzina a3 koliko sam vidio da nema mozda s3??

On sa tvorničkih 150hp kombinirane vožnje teško ide ispod 9,5l, a sa nekih 250hp bilo bi moguće oko 14l s tim da uzmi u obzir kada imaš ispod sebe 250hp često, jako često je noga na gasu i računaj u prosjeku 15+ litara.

Ovu zadnju rečenicu ti nisam razumio, pitaš za mjenjač u S3 1.8T ili za A3?
 
Član
isti je samo blok motora ostalo je vecinom razlicito i ima bar 10-15 modela 1.8T motora
najbolje ti je da napises MKB ( troslovna oznaka motora ) pa ces moci dobiti vise informacija
 
tu ti je najvaznije stanje motora, jer je to najvrijedniji dio auta,,
ako imas opciju pogona kvatro jos bolje, zbog prenosa snage na cestu,,
do nekih 200-tinjak ti je dovoljna prednja vuce, vec preko bi bilo zanimljivo,,
taj ako ima 250 ks,, nece ispod 13, 14 trositi sigurno,, kad ga stisnes i vise ;)
ali quatro + 250HP to bila jebac.a kombinacija


razlika izmedju 150 i 180hp verzije, je veca turbina malo, dizne,
 
Član
Ja imam Leona Top Sport sa tim motorom samo je kod mene 180 KS. Stvari koje trebas gledati sto se motora tice naravno stanje turba ali obavezno diagnostika motora, najvece mane su: lambda sonda, MAF senzor, elektricni ventili oko turbine N75, N249, od kojih je svaki oko 200 KM kod ovlaštenog prodavača naravno jer ove fuš se ne isplati kupovati jer je mala razlika u cijeni a crkne brzo a pri tom ni nov ne radi kako treba. Nadam se da sam ti pomogao. Pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top