Kupoprodajni ugovor.....

Kupoprodajni ugovor.....

Dakle kupio sam vozilo marke Fiat Punto 1.1 98" u decembru prosle godine u Konjicu, i tada zbog moje gluposti nisam zavrsio kupoprodajni ugovor, e sad moram da registrujem auto na sebe posto je istekla registracija a bivsi vlasnik mi je tada dao stari ugovor i kopiju licne karte vlasnika vozila postoji li neki nacin da zavrsim kupoprodajni ugovor bez bivseg vlasnika jer sam izgubio kontakt s njim tj cuo sam da vise nije u bih vec da je u inostranstvu....hvala unaprijed...
 
pa samo otidji sa time sto imas u osiguravajucu kucu i zavrsice ti sve, imas kopiju licne njegove i to je to;)
 
SoundLunatic je napisao(la):
a sta je sa tim ako auto nije u tom gradu odjavljeno? kako to ide? moze li i tako?

ako imas kakvih poznanika u toj opstini gdje je prijavljeno mozes telefonom, ako ne nema ti druge nego da ides tamo ;)
bar je tako bilo do unazad 3 godine kada sam ja zadnji put odjavljivao
 
a jbg, ja imam kupoprodajni, a znaci nema sanse da se moze nekako rijesiti u mom gradu produzetak registracije bez odjave u drugom gradu.. :icon_evil:
 
cini mi se da ima i ta opcija sluzbenim putem, ali koliko se sjecam nacekaces se pomasno, pa ako ti se isplati otidji do MUPa i vidi ;)
 
evo sad sam ti provjerio sa "sluzbenim" licima :D:D

moze se sluzbenim putem, tj tu kod sebe odes u stanicu, kazes da hoces da odjavis vozilo bla bla, oni to ostalo elektronskim putem sve zavrse, ti kada budes dolazio po nove tablice te svoje vracas tu u MUP i miran, informacija 100% provjerena i tacna ;)
 
Član
ljubinjac je napisao(la):
Dakle kupio sam vozilo marke Fiat Punto 1.1 98" u decembru prosle godine u Konjicu, i tada zbog moje gluposti nisam zavrsio kupoprodajni ugovor, e sad moram da registrujem auto na sebe posto je istekla registracija a bivsi vlasnik mi je tada dao stari ugovor i kopiju licne karte vlasnika vozila postoji li neki nacin da zavrsim kupoprodajni ugovor bez bivseg vlasnika jer sam izgubio kontakt s njim tj cuo sam da vise nije u bih vec da je u inostranstvu....hvala unaprijed...

Druže,ja sam iz Konjica,pa ako ti kako mogu pomoći,reci.
 
Ako auto nije posjedovalo vlasnicki list moze se odjaviti sluzbenim putem a ako jest bez njega nema sile da se sta uradi, provjeri i to jesul nove table ili stare na autu
 
mirza_mali je napisao(la):
Ako auto nije posjedovalo vlasnicki list moze se odjaviti sluzbenim putem a ako jest bez njega nema sile da se sta uradi, provjeri i to jesul nove table ili stare na autu

Auto je odjavljeno u saobracajnoj, i nove su table na autu.....
 
Ja te sad nikako nekontam, auto si prosle godine uzeo i vozao i sad si ga odjavio jel? ako je tako onda 20 km svaka osiguravajuca kuca ti napravi ugovor onaj o kupoprodaji novi i to je to.
 
Član
možda je kasno pitanje,ali nikad nije kasno:)!Nešto slično kao gore navedeno kupio sam auto od lika iz Sarajeva imam kupoprodajni ugovor,broj lične karte ali ne i kopiju lične,normalno saobraćajnu i vlasničku samo nemam kopiju lučne,e sad dali će biti kakvih problema prilikom registracije koja je za 20 dana???prijatelji su rekli da neće ali bih da čujem vaše mišljenje i iskustva???pozdrav
 
Top