Kupnja kompresora

Kupnja kompresora

Član
Ja imam kompresor od 200 litara i kad farbas vece povrsine zna mi nestat zraka, pa ti vidi sta se desava na 50l, ni ja se ne bavim profi, amaterski ponekad farbam svoje auto i jos ovako nekom kad zatreba od raje, ja mislim da taj od 50l nije ni za sta vece od branika da farbas

P.S. ljeti kad su vrucine ako ti nestane zraka pri farbanju metalika pa moras opet poslije 10-tak minuta nastavit lak sve ce se ogulit, samo da znas :D
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Da, cuo sam jedno paljenje - jedna markica elektrani :D

Ajde, vidjet cemo kad mi dodje, imam bas neku staru haubu, vrata i gepek za testiranja ;)

ma netrosi toliko taj struje, koliko se put do sad kod mene upalio trebao bi bit duzan elektrani :icon_eek:, a zraka moze bit dowoljno ja sa takvim farbam auta i necekam po 10 minuta da se napuni, jer on se il na 4 il 5 bari pali al brzo puni, ima na njemu pise i koliko litara zraka po minuti puni.
 
Eh ovako, juce sam prico sa drugom koji je meni farbo krov i haubu jos ljetos, reko kolka je boca bila na onom tvom kompresoru, kaze 50l i koliko se sjecam on nije ceko nista, kad mu se upali, upali, covjek nastavi farbat, ako bi i ceko, to punjenje traje ne vise od minute. Sama farba je ispala fino, nema nikakvih tackica, ono ko da je nestalo pritiska na sprici pa da je baco grudvice.

I malo se raspitivo, slabo ko farba na vise od 4-5 bara. Nisam doduse prico sa profesionalcima, nego vako medju rajom :)
 
Top