Kuciste tuning pitanje neka za pocetak rada

Kuciste tuning pitanje neka za pocetak rada

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ovako moje iskustvo.napravi rupe na obe strane kucista.flekasricom lagano.i kupi cooler sa neonkom.10-15 maraka.i slopacaj.cudo izgleda.nikakva isnvesticija a extra look.vjeruj mi
 

187

Član



eto kralju to je moj komp, to sam ja pravio sam... uzeo odsarafio ovaj lim nacrto i izrezo, onda zalijepio pleksiglas a unutra kupio 2 diode crvenu i plavu spojio ih na kablove od napojne kao sto je CoL3-99 gore pokazao. onda ima da se kupi kuler (ventilator) sa diodama koji ima prikljucak samo se usteka kao cd-dvd rom, i kupio neonke one takodje imaju isti dzek stamo ih ustekas i to je to....
 
Član
Mislis vent sa diodama, ne cooler, nije isto;)

http://www.vsc-trgovina.com/slike/velike/ventilator-revoltec-dark-blue-led-12cm-300039_1.jpg

Ali ako mozes nadji pleksi, 4KM 50x50cm debljine 2mm je bio u obi-u.
 

187

Član
Limpi je napisao(la):
Mislis vent sa diodama, ne cooler, nije isto;)

http://www.vsc-trgovina.com/slike/velike/ventilator-revoltec-dark-blue-led-12cm-300039_1.jpg

Ali ako mozes nadji pleksi, 4KM 50x50cm debljine 2mm je bio u obi-u.

hahah.. ja kad sam kupovo reko imate li vent. za komp sa diodama kaze mislis cooler reko ma ne bitno kako se zove samo nek se vrti i nek sija xD
 
Član
Dobro, brkanje
coolera
cpu_cooler_charts_2008_part_iii___e6300_e6400_box.jpg

i venta
ventilator-revoltec-dark-blue-led-12cm-300039_1.jpg

je normalno u 90% slucajeva ;)

Mada i ove neoke brzo znaju dosaditi, ubijaju po noci, ali barem vecina ima on/off prekidac.
 
Član
neki me nisu dobro shvatili.. limpi misli na crne neonke..neonku bi stavi unutra..polozaj kako bude trebalo da sija..kako mi bude odgovaralo..a ovaj ventilator..na cemu stoje kod njega ove diode..mozda bi mogo neki homemade ako nije toliko tesko..uzecu do jarana i skemijat nesto..a ovo za rezanje..kod sviju kocka..to mi pomalo montono..al to je najljepse..ako je neko jos radio da mi pokaze..ne mogu da se odlucim sta bi kocke ili krugove..i ja mislim da bi bila ljepse crna boja..a kad bi farbo onda bi radije stavio manje prozore...za neonke..imaju li neke posebno za racunar sa usb prikljuckom..ili da kupim obicne neonke..a za prekidac znam gdje cu ga tutnut..
ako bi farbo mat crnom..kakva mi podloga treba za metal a kakva za plastiku..da bude bas fino uradjeno..a ne da izgleda sfusereno..
 
Član
Vidi neonke:
http://images.google.ba/imgres?imgurl=http://www.neon-lights.co.uk/gallery/images/portfolios/1.jpg&imgrefurl=http://cgi.ebay.co.uk/Desktop-PC-Mods-2x-12-BLUE-Neon-Lights-Accessories_W0QQitemZ400078633697QQcmdZViewItemQQptZUK_Computing_DesktopComponents_RL%3Fhash%3Ditem5d268b7ae1&usg=__Iv8rts1D6JKI79_jHFI2EgTs8ZE=&h=376&w=500&sz=40&hl=bs&start=43&um=1&itbs=1&tbnid=JWJLsPs02JhMfM:&tbnh=98&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3Dneonke%2Bmolex%26ndsp%3D18%26hl%3Dbs%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:eek:fficial%26hs%3DMQz%26sa%3DN%26start%3D36%26um%3D1
Mnoge imaju i podesavanje jacine inteziteta svjetla, on/off prekidac, koji mozes staviti nazad na pci otvor ili izvesti van kucista.
Nemas sta kemijati tu, led ventilator ima diode na sebi, i prozirne lopatice i kada se zavrte, svijetli citav vent, ili ima neke efekte, zavosno od modela..

Imas sada ove farbe u svakoj radnji boja i za plastiku i metal sto mogu, ide kao bezbojna osnova i nekoliko slojeva boje, najbolje pitaj u najblizoj radnji boja i lakova.
 
Član
neradi slika...ja sam mislio ubacit neonke plave ..sto i idu u komp..jel to ima kupit u shopovima gdje se i kompvo prodaju..a prekidac sam konto provest...izvan kucista..imam tamam urezano mjesto mislim drzi se na malim tackicama ..tako doslo..i tamam moze stat ili kockasto ili okruglo.. sutra idem u zenicu..pa gdje ima to kupit tamo..ako neko moze rec
 
Član
Nedelja sutra nista ne radi, mada ima u vecini radnji. Vidi u shoppingu u ze, tehnomax kod pokretnih stepenica mislim da radi jedini ned. Radi link, ali sa preusmjeravanjem, moras kliknuti na sljedeci link.
 

187

Član
Taaky je napisao(la):
neradi slika...ja sam mislio ubacit neonke plave ..sto i idu u komp..jel to ima kupit u shopovima gdje se i kompvo prodaju..a prekidac sam konto provest...izvan kucista..imam tamam urezano mjesto mislim drzi se na malim tackicama ..tako doslo..i tamam moze stat ili kockasto ili okruglo.. sutra idem u zenicu..pa gdje ima to kupit tamo..ako neko moze rec

dodje ti sve sa neonkama, dodje prekidac i njega provedes gdje hoces... ja sam stavio ispod onog dugmeta gdje palim komp tako kad mi smeta samo ga dole nogom istekam..
 
Član
super..a kolike su te neonke..kako se one kupuju po komadu il..a ima li mozda u onom trznom centru dzananovic..ima onde oni tehno prodavnica
 
Član
Oko 15km je jedna, a i vise ti ne treba, inace bi svijetlilo ko betlehem, a trebalo bi da ima u centru, radnja odmah do pokretnih stepenica.
 

187

Član
ma gdje ima dijelova za komp ima i neonki, ja sam trazio neonke za komp on mi dao ove. Dodju 2 neonke 13 KM
 
Član
vidjecu sutra..nacu ja to nezvo se ja tarik ;) ...vidjecu sutra u trznom..i gdje jos ima ako ne bude tu slucajno..i gdje bude jeftinije
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top