Kubanci zive u svom fazonu

Kubanci zive u svom fazonu

obzirom da se odusevljavam kubom, ovaj mi je clanak bas prijao veceras. pa da podijelim sa vama :)

Automobili iz 50-ih i 60-ih još uvijek na ulicama Havane


"Čuo sam da su automobili u Havani posebni. NIsam znao da su toliko lijepi. Najnoviji automobil u Havani je star pedeset godina. Svi automobili su prešli ogroman broj kilometara, pogotovo oni koje voze taksisti. Mnogi od njih su prepravljani, ali većina i dalje posjeduje originalne djelove, točkove i znakove. Ukoliko volite stare američke automobile, Havana je raj za vas", rekao je Stan Papior, fotograf koji je napravio ovu reportazu.

101229037.1_mn.jpg

101229037.3_mn.jpg

101229037.4_mn.jpg

101229037.10_mn.jpg

101229037.12_mn.jpg

101229037.2_mn.jpg
 
RE: Kubanci zive u svoma fazonu

Moć jarane,i mene si odusevio...cudo se nije nas kolega porshefan javio,on je takodjer opcinjen ovakvim stvarima :)
 
Član
RE: Kubanci zive u svoma fazonu

edo_benz je napisao(la):
stvarno cudan narod,bas ih boli briga za svijet

Kakav cudan narod??Mislis da oni vole sto voze auta stara 50+ godina i sto zive tako kako zive.. Odavno vec zive pod embargom koji su im Amerikanci uveli jos davno,ne znam tacno koliko(guglajte ako vas interesuje):D
 
Da,da pa sjecal se ko Drivera 2, kad biras gradove po kojim ces lunjat imas izbor Havanu i sva auta su ova stara iz 50ih i 60ih : )

Njima mozda to nije cool ni sekunde, al nama bi ovdje bio raj otici.
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Da,da pa sjecal se ko Drivera 2, kad biras gradove po kojim ces lunjat imas izbor Havanu i sva auta su ova stara iz 50ih i 60ih : )

Njima mozda to nije cool ni sekunde, al nama bi ovdje bio raj otici.

Ovdje bi se Miso osjeco ko momak ! :cool:
 
Član
ma drug lazu, bio sam 2008-e i ima i skoda felicija i mercedes ML i raznih novih auta tipa audi A4 itd itd
nisam slikao ta nova al ima dosta sliak starih auta pa pogledajte

http://picasaweb.google.com/GaRGaH/Cuba200802#

http://picasaweb.google.com/GaRGaH/Cuba2008Pt2
 
dosta ovih americkih auta imaju ruske motore iz lada, gazova i slicno...jer je jeftino za odrzavat a manje trose od amerikanaca (sto nije bas problem kod njih)...to sam cito nekad davno u auto motor i sport
 
Top