Kontrolna tabla - audi 80

Kontrolna tabla - audi 80

Član
Pozdrav
Imam problem sa osvetljenjem kontrolne table znaci nema uopste osvetljenja. Dizao sam ovu plastiku odozgo gledao ali nisam vidio nigdje sijalice ili tako nesto pa me zanima ako neko zna kako da popravim osvetljenje tj. gdje se nalaze sijalice da mogu postaviti nove.
 
:lol::lol: kako ih bolan nisi vidio... kada skines onaj gornji dio koji pokriva instrument tablu, odmah sa zadnje strane instrument table na coskovima se nalaze sijalice, nemoras vaditi instrument tablu... prilikom postavljanja vodi racuna da grlo ima kontakt sa vodovima ;)
 
Član
Nisam ih uspio vidjet, kako sam se zavlacio uspio sam otkinut srednji retrovizor :S
Gledao sam i prekidace nema ni na njima sijalica niti slicno samo kablovi koji idu u njih.
Mozes li mi napisat i sijalice koje su mi potrebne da kupim pa da pokusam naci i zamijenit.
 
Evo kako sam ja kod sebe rijesio osvjetljenje prekidaca..

168dcpf.jpg


Koristio sam ove sijalice, model T5:

kajvc.jpg


Dakle, poenta je u tome da fino rastavis gornji dio prekidaca sa tankim sarafcigerom, lagano zavuces ispod poklopca da se skine, tako i donji dio prekidaca, vidjeces i sam samo lagano odvajas... onda ces viditi dvije nozice na koje je zalemljena sijalica... jedna je "+" pod kontaktom pod kojim svijetli sijalica a druga je masa... ja sam koristio ove sijalice jer sam zelio jace osvjetljenje i ne griju prekidac... ako ti budu kratke nozice sijalice, nadjes jednu zicu i onda je ogulis i uzmes dvije tanke zice da bi produzio nozice i onda zalemis... pol nemozes pogrijesiti jer je ovo obicna sijalica... kad to sve fino spojis ima da svijetli prepoznatljivo audi crveno osvjetljenje :icon_smile:

P.S. sto se tice instrument table i osvjetljenja... kad skines onaj poklopac, skini ga skroz jer sa zadnje strane instrument table je osvjetljenje.. tu idu T10 sijalice od 5W... sa obe strane po jedna, u cosku nemozes je promasiti nikako :D ;)

P.S. 2 - na svaki od prekidaca bi trebala da bude jedna tanka crno/plava zica, to je "+" osvjetljenje prekidaca.. uzmi brifer, ukljuci kontakt i provjeri da li imas plus na toj zici... ako imas onda su sijalice pocrkale...
 
Top