Koliko su realne cene majstora

Koliko su realne cene majstora

Poz, nesto sam se ovih dana raspitivao o cenama nekih intervencija na autu i zapitah se da li je to realno. Na primer, za ugradnju klime u g2 momak trazi 500e. Imamo u vidu da doktor sa dva fakulteta zaradi 600e mesecno, da li je ta cena ugradnje klime realna? Ne razumem sta eventualno majstor treba da uradi na autu i kakvu prepravku da izvrsi da bi opravdao tih 500e. Takodje, za ugradnju ABS sistema trazi 700e. Za komplet farbanje auta trazi 1000e. Meni to u poredjenju sa ekonomskom situacijom kod nas nije realno, mislim 1000e za usrano farbanje, pa ni da ce da ga pozlati... Zanima me vase misljenje o cenama, mozda neku ideju kako proce jeftinije itd..
 
Član
Jel nije tebi lakše doći kod nas pa dijeliti evre na 2?

04031d13bfb5c4bb515551487252d448.gif
 
Član
Jedino cijenu farbanja bih opravdao, ali samo ako je baš vrhunski majstor, a da se prije toga uvjeriš na nekom autu koje je radio. Ostale cijene su maloumne.
Kako proći jeftinije? Raditi sam.
 
Član
Jedino cijenu farbanja bih opravdao, ali samo ako je baš vrhunski majstor, a da se prije toga uvjeriš na nekom autu koje je radio. Ostale cijene su maloumne.
Kako proći jeftinije? Raditi sam.
Pogotov takvi kao ti mogu raditi sami ne razlikuju bombinu od pumpe za gorivo.


Ugradit klimu u golfa 2 nije promjenit disk plocice valja sve rastaviti praviti tunele ustimati sve to fino da radi + kupiti potrebne djelove mozda neke i upasovati sve to uzme vremena i mozganja. Ako taj doktor zaradi mjesecno sa 2 fakulteta 600e odvezi njemu da ugradi klimu, plus zar stvarno mislis da u nas taj doktor ne uzme sa strane para tj da u nas nema korupcije.
 
Član
Dok je ovaca bice i vune, a da ne bih bio pogresno protumacen, postujem i podrzavam da svako definise i vrijednuje svoj rad. Sve dok neko bude placao tom nekom toliko on ce i drzati cijenu.

Istina da majstori dobro zaradjuju. Skontas npr zamjena ulja filtera 15 min 20KM (lupam).
I onda kontas, danas neka uradi 10 takvih i jos nesto to je 300KM dnevnica. Ali treba uzeti i racunicu da ce biti i dana kad nece nista zaraditi.
Zanati su takvi, poprilicno neizvjesni, ali i isplativi ko dobro i kvalitetno radi.

A ko god misli da je skupo, neka otvori radnju i obogati se.

Ps. Nisam mehanicar :)
 
Član
Za takve kao ti bi kod mene farbanje bilo 1500€.

Poslato sa HUAWEI SCL-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Top