Koliko kostaju prednji polovni diskovi VW PASSAT 3

Koliko kostaju prednji polovni diskovi VW PASSAT 3

Član
Ja prvi nikad ne bih kupiuo nove, polovne na otpadu uzmes i miran,ako ima potrebe odneses na strug da se poravnaju, ovi novi se pokrive, los materijal!
E sad kazete da je bolje kupiti nove mala prvreda, nego originalne polovne????
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Ja prvi nikad ne bih kupiuo nove, polovne na otpadu uzmes i miran,ako ima potrebe odneses na strug da se poravnaju, ovi novi se pokrive, los materijal!
E sad kazete da je bolje kupiti nove mala prvreda, nego originalne polovne????

fakat sam sblanut :icon_eek: wtf bgt.?
 
Član
George je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Ja prvi nikad ne bih kupiuo nove, polovne na otpadu uzmes i miran,ako ima potrebe odneses na strug da se poravnaju, ovi novi se pokrive, los materijal!
E sad kazete da je bolje kupiti nove mala prvreda, nego originalne polovne????

fakat sam sblanut :icon_eek: wtf bgt.?

Eto pitaj nekog majstora vidjeces sta ce ti reci, ja dosad sam dva puta uzimao polovne diskove i guraju mi po 2 god. kocnica odlican nista netrese, dok ima dosta slucajeva sa novim diskovima da ljudi znaju samo baciti pare, jer pravi diskovi kada se prave legura ostane po godinu dana napolju na kisi mrazu... i kada materijal odradi sve procese onda se pravi disk, dok danas odma liju i nema tu kvaliteta!
 
Član
http://www.ferodo.co.uk/ferodo_web/

na burazovom puntu 5 godina, tek sad poceli tresti ;) a cijena hmmmmmmm 58km dva NOVA diska. pa ljudi dragi nije Majbah da su diskovi danas skupi, polovne stvari se ne kupuju tog tipa, NIKAD, ;)
 
Član
nikad ama bas nikad nebih nekom preporučio polovne diskove i točka. ako nevjeruješ lažnjacima kupi orginal ali nove, kakve polovne bogati o čemu pričate niste normalni držite glavu u torbi... guma i kočnica su ti najbitnije na autu to se nikad ama bas nikad ne uzima polovno osim ako si baš guzicom od ledinu pa nemaš para za novo al onda nebi trebao ni vozit auto ako ga nemožeš pravilno održavati, i u neka doba boli me ***** za tebe kad nemisliš na sebe, nego se bojim za sebe ili nekog drugog kome ćeš ugroziti život ako nemogneš stati ili ti pukne disk u vožnji :icon_mad:
 
Član
Da covjeku sad ne kvarim temu, svakom svacije.... Sta hvali polovnom disku, znaci sada auto ako je stajalo godinu dana moraju se promjeniti diskovi nevaljaju zardjali... smjesno, ne bih dalje ulazio u raspravu....
 
Član
Vidim da se spominje cijena diskova , znam da su za golfa 3 40KM , a ja sam za opela platio 49KM , tako da nisu ni ti skuplji od 50KM ;) , a platices polovne 20KM i dati jos 20KM za obradu , pa ti dodje na isto sa cijenom , a kad kupis nove trebali bi biti i sigurniji i dugotrajniji od tih polovnih ;).

p.s. Mozda je negdje jeftinija obrada , meni je trazio 10KM po komadu .
 
Član
diskovi bar nisu skupi, uzmi nove , neka normalna poznatija marka i bice dobri..oko 60km ces da ti za oba nova ;)

sta ce ti polovno , ako ces tako , odnesi svoje i istokari i ne trazi nove...;)
 
Član
Drugari moji fini,uzeo sam danas nove i diskove i disk plocice ventilirajuce diskove msm izaslo me je sve 110 KM,80KM me izasli diskovi msm 2 diska prednja i disk plocice 30 KM i to je to postavio u servisu za 35 KM e tako sad sam barem miran i ne trese vise volan kada kocim :) poz :*
 
pozdrav prvo pa onda komentar.
ovako kao prvo puno si dao za diskove i plocice
a drugo jos vise si dao za samu ugradnju to se zavrsi za pola sata a naplatit 35 km to je onda neki jebeno extraskup servis
svugdje se sat rada krece od 10 do 20 KM ali ti tvoji su pre pre skupi
a diskove i plocice si mogao nabavit za 85km FERRODO ipak bilo i proslo
zelim ti stovise predjenih kilometara pozzzzzzzzzzz
 
Top