kolika je carina ako uvezem auto?

kolika je carina ako uvezem auto?

Član
menso je napisao(la):
carina iznosi 6% i PDV 17% sto znaci na hiljadu KM imas 230 maraka dazbina pa ti sad izracunaj u cijeni auta i zooll table su oko 80€ i plus kad ocarinis vozilo registracija najnize 500KM...eto to bi bilo to otprilike i da dodam dok dodjes s autom ode u gorivo i putarinu od 500-700 KM....

bolji odgovor odavno nije nitko dobio...
 
Član
kaseljxxx je napisao(la):
menso je napisao(la):
carina iznosi 6% i PDV 17% sto znaci na hiljadu KM imas 230 maraka dazbina pa ti sad izracunaj u cijeni auta i zooll table su oko 80€ i plus kad ocarinis vozilo registracija najnize 500KM...eto to bi bilo to otprilike i da dodam dok dodjes s autom ode u gorivo i putarinu od 500-700 KM....

bolji odgovor odavno nije nitko dobio...

da da sve jasno
moze lock



mario05 je napisao(la):
i ja nesto nevjerujem da ce dovuci golf-a 4 i da ima 50 000 na satu.. mozda ako dodamo jos jednu 0...
:lol::lol:

http://www.blocket.se/sodermanland/Golf_tdi_115_hastar_6_vaxlad_svensksald_30809762.htm?ca=23_8&w=3


eo pa pogledaj samo pise u miljama pretvori u kilometre;)
 
Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
kaseljxxx je napisao(la):
menso je napisao(la):
carina iznosi 6% i PDV 17% sto znaci na hiljadu KM imas 230 maraka dazbina pa ti sad izracunaj u cijeni auta i zooll table su oko 80€ i plus kad ocarinis vozilo registracija najnize 500KM...eto to bi bilo to otprilike i da dodam dok dodjes s autom ode u gorivo i putarinu od 500-700 KM....

bolji odgovor odavno nije nitko dobio...

da da sve jasno
moze lock



mario05 je napisao(la):
i ja nesto nevjerujem da ce dovuci golf-a 4 i da ima 50 000 na satu.. mozda ako dodamo jos jednu 0...
:lol::lol:

http://www.blocket.se/sodermanland/Golf_tdi_115_hastar_6_vaxlad_svensksald_30809762.htm?ca=23_8&w=3


eo pa pogledaj samo pise u miljama pretvori u kilometre;)





drug sretno sa tim al to sa kilometrazom nemoj biti siguran da je stvarna ovdje kod nas ima ih par koji ce ti za 50KM napraviti kilometrazu na autu koju ti srce pozeli
 
Član
znam to
jbm mu nisu onda svaki prepravljali, jer na kojeg god golfa odem ima malu kilometrazu:icon_question:
 
Član
kurbla2005 je napisao(la):
+ carina porez prevoz nema te nigdje na kraju bi mogao ovde peticu uzet registrovanu

nema s ovim gore jer je to skoro najskuplja sto sam nasao
al bilo je slucajeva kad bi bio dobar i po 2000 (i onda mogu spustit cijenu za 1000 i meni u dzep 1000)
 

xrx

Član
Ja prvi nebi nikad kupio auto 2001-2002 godiste sa 50.000 km. Cak i za nase autoputeve je to malo, a njemci to u prosjeku prevale za 2 godine. Znaci ili vracena kilometraza ili je auto stajalo na parkingu godinama. Ne znam sta je gore od to dvoje :)
 
Član
xrx je napisao(la):
Ja prvi nebi nikad kupio auto 2001-2002 godiste sa 50.000 km. Cak i za nase autoputeve je to malo, a njemci to u prosjeku prevale za 2 godine. Znaci ili vracena kilometraza ili je auto stajalo na parkingu godinama. Ne znam sta je gore od to dvoje :)

nisu nijemci u pitanju.bgm i ja sam se zacudio kad sam cuo do 50 000 na satu :icon_eek: jbm mu nevjerujem da su svi vracali jer koji god otvorim ima malu kilometrazu
 
Vec ti je sve receno, carina 6%, PDV 17% + coll table, homologacija, tehnicki, registracija itd..

Nego da ne bude zabune, da ponavljam, samo bi se nadovezao na ovo svercanje.. Ja imam jarana i komsija koji se time poslom bave godinama, svi odlicno zive. Normala, pijaca kao pijaca, mozes auto prodati odmah, a moze i par mjeseci stajati kod tebe.. Ali ako vec imas mogucnost da ti neko pomogne da radis sa time, probaj, pa ako izgubis na prvom autu, odustanes i to je to.. Mada, ja ove sto znam jos se niko ne zali da ce napustiti taj "posao", svi zaradjuju vise nego dovoljno.. Sto se mene tice, kad vec imas mogucnost da ti neko pomogne da i ti sta zaradis, probaj, ko riskira il' profitira, ili gubi, ko ne riskira uvijek ce se kajati sto nije probao, a imao priliku.
 
Član
samo treba imati dovoljno para za pocetak a rijetko ko da odustane od uvoza ili mu stoji auto par mjeseci sto almir kaze ali kada ga proda i taj nastavlja u 90% slucajeva da opet trazi i uvozi
 

MTR

Član
joj jaro pazi da se ne zaletis grlom u jagode , kakvi crni golfovi 4 po 4000 dje to ima , drugo vidim ti po postovima da ti je ova tematika hojlala , ti ces prodavat 1 sedmicno ili mjesecno 4 komada ??? i odma hoces da podjes sa autima od po 10 milja i vise , hmm .
druze nemoj mislit da sam neki hejter , evo cak cu ti pomoc da prodas to sto dovuces , pitanje je samo da li imas novce da radis sa njima ili bi naplacivao pa dovlacio , imam ja auta ako hoces da radis , za svakog kupca kojeg mi dovedes imas 300 KM , evo jedan lijep za tebe , sve placeno full oprema , 2004 godina , 2,0 HDI 110 KS ,12500 KM

PICT3544.jpg

PICT3540.jpg
 
BMW 316i 90god je napisao(la):
elmir je napisao(la):
racunaj na to drug da ce sad cijena puno pasti bas zobg toga sto nema granice godista.. ja to tako mislim i vjerujem da ce biti 100%

jes al vidi ovo u mjesecu 4 sedmice i svake sedmice prodam 1 auto po nizoj cijeni, tako da i ako dobijem samo 1000 KM profita to je 4000 KM mjesecno a nista neradim, samo primim auto i prodam ga jer ce mi ih rodjak dovlacit

Ma nema buraz,pare samo cekaju tebe da ih uzmes :)
 
Top