Koje vozilo za SR odabrati

Koje vozilo za SR odabrati

Član
Neznam jel bila vec ovakva tema prije, ja je nisam uspio naci!

Dakle, sta bi vi danas napravili za sr? Koje auto, motor? turbo, nitro?

Da budemo skromni, pa cemo reci do nekih 8-10k KM
 
Član
Uzeo fiestu, poskidao stakla i stavio pleksi umjesto njih :D mozda napravio kavez unutra, uzeo RS 2000 motor i narucio kovane klipove za turbo :) stavio turbinu postelao pritisak na svoje :) stavio mjenjac od dizela (zbog obrtnog momenta i malo duzih brzima sto je i potrebno) stavio jeeeeedan drugi anjspric i sve to postelao i to bi bila zvijercica sa nekih 6-700 kg i 280+ HP
I onda test voznja i daljnja postelavanja, a kasnije mozda bi se i ubaci mjenjac sa 4X4 od cossi-a. Ali to su bujne maste jer za to treba minimum 10 000 km pa nagore. Jer kad pogledas dok auto kupis i uradis par sitnica otislo ti je pola tog budzeta, a gdje turbina koja dodje nekih 1000€ min. :p TAko ako nesto radis ili ces ga raditi godinama tj. prirpemati ili ako hoces da bude gotovo za par mjeseci treba izdvojiti dobrih 20 000 km i ivse da bi to licilo na nesto, a ne na sepet i sklepano preko noci :)
 
Član
Ja nebih nista pravio bez minimalno V8 turbo motora...

Neisplati se nista ulagati u motor ako nema bar 5000 ccm,sve ostalo je snaga na "silu" i veoma su ti mali motori skloni kvarovima jer imaju preko 500 ks a motor od 5000 ccm napravis na 800 ks i ides na more sa njim bez problema :)
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Ja nebih nista pravio bez minimalno V8 turbo motora...

Neisplati se nista ulagati u motor ako nema bar 5000 ccm,sve ostalo je snaga na "silu" i veoma su ti mali motori skloni kvarovima jer imaju preko 500 ks a motor od 5000 ccm napravis na 800 ks i ides na more sa njim bez problema :)

Hahahahahaha

najjaci :)


MIslim da najbrze auto za najmanje para izadje golf 2 ili golf 1 sa 1.8T motorom!
Ulozis u novi turbo dizne i remap i imas blizu 350KS na nekih 800-900kg

mislim da od toga jeftinije ne ide!

za skuplje varijante ima dosta dosta opcija,ali kad bih imao dosta sredstava,samo bih bjezao od FWD jer to nije za SR
 
Član
Citroen ax(jer ima 600kg) i to onaj 4x4, motor XU10J4RS (2.0 16v, 163ks xsara) i eventualno turbo,nitro....za "male pare" ubica;)
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Ja nebih nista pravio bez minimalno V8 turbo motora...

Neisplati se nista ulagati u motor ako nema bar 5000 ccm,sve ostalo je snaga na "silu" i veoma su ti mali motori skloni kvarovima jer imaju preko 500 ks a motor od 5000 ccm napravis na 800 ks i ides na more sa njim bez problema :)

ima i ova mjesta
sta ce ti autic koji mozes samo na race vozit, i non stop moras mislit hoce li se sta pokvarit....


a moj favorit je BMW E30, sa motorom iz BMW.a 750i E32

taman dodje u taj cjenovni limit 10 000
 
BHT Ovisnik
o tome sam bas razmisljao,da se upustam trazio bih corsu A,lagano auto,uraditi dobar ovjes,onda neki 2.0 16v,kada bi novaca bilo turbo,ostalo se podrazumjeva sta ide da sigurno ide na cestu
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Ja nebih nista pravio bez minimalno V8 turbo motora...

Neisplati se nista ulagati u motor ako nema bar 5000 ccm,sve ostalo je snaga na "silu" i veoma su ti mali motori skloni kvarovima jer imaju preko 500 ks a motor od 5000 ccm napravis na 800 ks i ides na more sa njim bez problema :)
Kad smo kod V8 motora, znam da si ti dosta nitra u te motore gurao... kako bi se ponasao automatic sa recimo 200-250 KS nitra i dali je to moguce uopste sa autom. mjenjacem
 
Član
Mislim da bi strasan izbor bila i fiat panda 4x4, sa motorom iz lancie kappa 2.0 turbo 220hp;) To je mozda jos manje para od ax-a, a vec imas turbo i imas 4x4;)
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
MIslim da najbrze auto za najmanje para izadje golf 2 ili golf 1 sa 1.8T motorom!
Ulozis u novi turbo dizne i remap i imas blizu 350KS na nekih 800-900kg
mislim da od toga jeftinije ne ide!
za skuplje varijante ima dosta dosta opcija,ali kad bih imao dosta sredstava,samo bih bjezao od FWD jer to nije za SR
Slazem se:D
 
BMW e30,maksimalno olakšan i sa nekim M motorom, ne znam koliko bi to koštalo :icon_question: :icon_biggrin:
Meni bi bila dovoljna klasa 13-14, jer je bitno sudjelovati
 
Član
Corsa stara + motor od Calibre turbo - kao sto je prije vozio Omar iz Sarajeva.

Il ako ces samo za SR, Golfa 1 + Audi V8 unutra (kao sto su oni iz BL uradili). Eno bas na marketu imas Audi S6 onaj sa V8 motorom iz 2000, prodaje lik citav prednji kraj od njega. Mozes motor sa svim uzeti i kad stavis u Golfa, imat ces bolid :D
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Corsa stara + motor od Calibre turbo - kao sto je prije vozio Omar iz Sarajeva.
Il ako ces samo za SR, Golfa 1 + Audi V8 unutra (kao sto su oni iz BL uradili). Eno bas na marketu imas Audi S6 onaj sa V8 motorom iz 2000, prodaje lik citav prednji kraj od njega. Mozes motor sa svim uzeti i kad stavis u Golfa, imat ces bolid :D
Zar je prodao.. koliko znam jos je ima i to sa 4x4 pogonom i ogromnom turbinom. Samo sto je nevoza jer nema sredstava da je zavrsi. Ispravite me ako grijesim


Kakav bi projekat bio audi coupe sa dva V8 motora. Znam da prelazi "budet" al onako, cisto informativno
 
Top