koje gume kupiti?

koje gume kupiti?

znaci stari je kupio golfa 4 sa ljetnim gumama
sad smo kupili 15-ke alu felge i hocemo da kupimo 15 gume za njih
sta mislite da li je najbolje kupiti 195/65 r15 M+S ?
koju marku guma preporucujete?
nemojte sad navoditi 300 KM jedna guma jer nije to auto od 50 000 KM
ali neke oko 100 KM koje mogu par godina fino sluziti s obzirom da se auto ne vozi bas puno...
on prelazi oko 20 000 km godisnje...
sta mislite o tigar gumama?
 
Ma nista M+S, to ti je za zime samo. Tigar Hitris je sasvim ok, no kada je nov, cim ostari, guma postaje plasticna i losije je po kisi. Mozda da vidis pored Tigra i Fuldine gume, izdvoji malo vise, ali makar ce biti bolje, i glava je u pitanju ;)
 
technoGeek je napisao(la):
Ma nista M+S, to ti je za zime samo. Tigar Hitris je sasvim ok, no kada je nov, cim ostari, guma postaje plasticna i losije je po kisi. Mozda da vidis pored Tigra i Fuldine gume, izdvoji malo vise, ali makar ce biti bolje, i glava je u pitanju ;)

koliko su otprilike te fuldine 15-ke po jednoj gumi??
 
Član
I nema ti veze koliko auto kosta. Nebiras gume po auto nego kako ti vozis.
Ako ti normalno vozis 80 i nesilujes kocnicu po kisi mozes uzet koje oces.
Ja imam Tigar nove su po kisi su za normalne voznje.
Sumnjam da bi ih ponovo uzeo.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Za te pare i nemaš neki izbor. Ako nisi trkač, može i Tigar, ali je očajan po mokrom.

Sportiva u mnogo skupljoj dimenziji 195/50 je oko 95 km komad.

Ja sam po čitav dan u autu pa pređem 10 milja godišnje. Obiteljska fabija koju vozi 3-4 ljudi je za 10 godina prešla 130 milja.
 
Član
Ja placao Fuldine gume 137 km komad 195/50 R15, gume su evo i nakon 4 godine jos uvijek super i veoma dobro drze cestu. Ja prelazim godisnje oko 25-30 000 km, ali naravno ljetne gume vozam od 4 do 10 mjeseca i skidam kakvo god da je vrijeme :) tako da one mozda gaze 12-15 000 km godisnje, pa ti vidi koliko su do sada presle :) ja sam prezadovoljan i po kisi a bome i po suhom :)
 
hvala vam puno na pomoci...valjda se jos neko javi ko ima fuldine ili continental pa da se odlucim izmedju te dvije marke...
 
Top