Koje dimenzije guma mogu uzeti da ne ribaju??

Koje dimenzije guma mogu uzeti da ne ribaju??

Član
Hocu sebi na auto da stavim 16´felge ;)
Sada su na autu 195/50/15 7J iza distance.1,5 struze samo malo kad sjedne neko iza i to na rupu dobru :D:D
Sada moje pitanje je da li bi mogao iza staviti 205/50/16 7,5J ali bez distancera :icon_question:..da mi ne struze :icon_question:
Naprijed cu staviti 195/45/16 jel to isto kao 195/50/15 ili moraju biti 195/40/16 da je isto kao 195/50/15 :icon_question:
Neznam kako da bolje napisem ali mislim da ste shvatili sta pitam :icon_biggrin: ;)
 
Član
nadji gume koje se ubace u oprugu-feder amortizera i malo ce ti zdignuti auto, po jednom amortizeru mozes ubaciti 2kom , po potrebi vise..
 
Član
adams je napisao(la):
nadji gume koje se ubace u oprugu-feder amortizera i malo ce ti zdignuti auto, po jednom amortizeru mozes ubaciti 2kom , po potrebi vise..

koliko je to kesha otprilike :icon_question:jel digne auto ili samo ne da naglo padanje :icon_question:
 
Član
Skrabo je napisao(la):
adams je napisao(la):
nadji gume koje se ubace u oprugu-feder amortizera i malo ce ti zdignuti auto, po jednom amortizeru mozes ubaciti 2kom , po potrebi vise..

koliko je to kesha otprilike :icon_question:jel digne auto ili samo ne da naglo padanje :icon_question:
Kod mene su bile 15ke a sad su 205/50/16 ako nemas gewinde stavis te gume,nisu skupe,to ti digne auto kao sa gewindama,mozes voziti slobodno.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
adams je napisao(la):
nadji gume koje se ubace u oprugu-feder amortizera i malo ce ti zdignuti auto, po jednom amortizeru mozes ubaciti 2kom , po potrebi vise..

koliko je to kesha otprilike :icon_question:jel digne auto ili samo ne da naglo padanje :icon_question:
Kod mene su bile 15ke a sad su 205/50/16 ako nemas gewinde stavis te gume,nisu skupe,to ti digne auto kao sa gewindama,mozes voziti slobodno.

znam ja da mozez ali hoce li strugati iza?Mislim dosta su vise od ovih 15 sa istim profilom gume ;)
 
Član
Skrabo je napisao(la):
znam ja da mozez ali hoce li strugati iza?Mislim dosta su vise od ovih 15 sa istim profilom gume ;)
Ebiga zavisi kakve su ti opruge i amortizeri na njemu,koliko su visoki,koliko tvrdi
Kod mene su 205/50/16 7,5J sve cetri bez distancera
ne struze u voznji osim kad ekstremno smotas volan,npr pri parkiranju malo itd,e sad ebiga naprijed su gewinde pa ja to mogu stelati jer tu cenat igra veliku ulogu,takodjer moraju ti biti podvraceni blatobrani.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
znam ja da mozez ali hoce li strugati iza?Mislim dosta su vise od ovih 15 sa istim profilom gume ;)
Ebiga zavisi kakve su ti opruge i amortizeri na njemu,koliko su visoki,koliko tvrdi
Kod mene su 205/50/16 7,5J sve cetri bez distancera
ne struze u voznji osim kad ekstremno smotas volan,npr pri parkiranju malo itd,e sad ebiga naprijed su gewinde pa ja to mogu stelati jer tu cenat igra veliku ulogu,takodjer moraju ti biti podvraceni blatobrani.

naprijed bi ja svakako samo 195/45 nista drugo ali me zanima za nazad;)
Ma imam dvije 205/50 al isu zimske ja mislim :icon_confused:..pa cu vidjeti kako se ponasa ;)..svakak ocu abd za koj idan uzeti 195/45/16 pa montirati naprijed ;)
 
Član
Skrabo je napisao(la):
naprijed bi ja svakako samo 195/45 nista drugo ali me zanima za nazad;)
Ma imam dvije 205/50 al isu zimske ja mislim :icon_confused:..pa cu vidjeti kako se ponasa ;)..svakak ocu abd za koj idan uzeti 195/45/16 pa montirati naprijed ;)
Nece ti strugati ali ce ti zadnji kraj biti previse podignut ako ces tu dimenziju naprijed,stavi 205/45/16 nazad.To ce ti biti extra ;)
 
Član
Skrabo je napisao(la):
adams je napisao(la):
nadji gume koje se ubace u oprugu-feder amortizera i malo ce ti zdignuti auto, po jednom amortizeru mozes ubaciti 2kom , po potrebi vise..

koliko je to kesha otprilike :icon_question:jel digne auto ili samo ne da naglo padanje :icon_question:

po komadu 2-3 km kako u kojim dijelovima...stavis recimo dvije pa probas... ako treba stavis jos jednu.. auto postane tvrdje-neda oprugi da se stisne ... ja sam kdo sebe na kecu to bio tako rijesio i nisam imao nikakvih problema samo sto sam aj stavio malo vise tih guma, samo6:icon_biggrin: na jednu oprugu...
 
Član
sutra ili prekosutra abd uzimam 2 195/45/16 pa ih montiram a iza ce ici 205/50 za sada zimske su :cool:..dok ne nadjem 195/45 ;)
AKo strugale skinuti cu ih nije problem ;)
 
Top