Koje auto kupiti,audi ili mondeo

Koje auto kupiti,audi ili mondeo

Član
prodao sam a6 sad trazim nesto novije,u obzir dolazi samo audi a4 ili a6 1.9 tdi motor,a zapao mi je za oko ford mondeo od 2007godiste...evo npr.ovaj http://www.pik.ba/artikal/4151773/ford-mondeo/,povoljni su a kolko sam cuo da su extra auta pogotovo ovi sa 1.8 motorom,jedino ne znam za odrzavanje kakvi su,i ovaj ford je puno opremljeniji nego neki audi u njegovom cjenovnom rangu a i komotniji je od a4,ako moze koji savjet ili eventualno iskustvo neko ista bi vi kupili,hvala unaprijed
 
Član
Ford bez razmišljanja.
Za iste pare, nekoliko godina mlađi, za generaciju noviji i sigurno mnogo bolje opremljeniji od većine AUDIja.
 
Član
moram saznati koje su cijene velikog i malog servisa za ovaj mondeo,a auto koje je 2007god.je relativno novo i ne bi trebalo biti nekih ulaganja previse,a od mondea mi se najvise svidja unutrasnjot top je :icon_smile::icon_smile: vozio sam se u jednom ovakvom ladja je...
 
Član
Nemrin je napisao(la):
audi je dosta povoljni za odrzavati nego mondeo...

Pojasni.

4 cilinra, dizel neka su oba.
Audi 1.9 TDI, Ford 1.8 TDCI.
Po čemu je skuplje održavanje Forda?
Održavanje Forda je skupo ako se taj isti zapostavi, kao i svaki drugi auto.
Moj prvi komšija na selu vozi Focusa, 2002., preko 200k na satu, BEZ IKAKVOG KVARA!!! Jedino je imao problem sa gasom i nije htio ni da gleda šta je, sin mu pošalje novu papučicu iz Švabije, ugradi i to je to. Istina, sin mu radi u Fordu i on održava auto što je velika prednost, ali auto se nije kvario NIKAD!!!
 
Član
neces pogrijesiti ni sa jednim, audi je ekskluzivniji i kvalitetniji , ali ako ce biti mnogo stariji i losije opremljen od forda, onda je ford bolji izbor
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Nemrin je napisao(la):
audi je dosta povoljni za odrzavati nego mondeo...

Pojasni.

4 cilinra, dizel neka su oba.
Audi 1.9 TDI, Ford 1.8 TDCI.
Po čemu je skuplje održavanje Forda?
Održavanje Forda je skupo ako se taj isti zapostavi, kao i svaki drugi auto.
Moj prvi komšija na selu vozi Focusa, 2002., preko 200k na satu, BEZ IKAKVOG KVARA!!! Jedino je imao problem sa gasom i nije htio ni da gleda šta je, sin mu pošalje novu papučicu iz Švabije, ugradi i to je to. Istina, sin mu radi u Fordu i on održava auto što je velika prednost, ali auto se nije kvario NIKAD!!!

po svemu je skuplje, svaki dio je skuplji, eto navedi bilo koji dio,uporedi ga s audijevim, i nije sto je ford skuplji nego je malo problem i za dijelove,evo npr,ukucaj na piku podizac stakla za audi,a ukucaj podizac stakla za ford mondeo i bit ce ti sve jasno ;)
nego u tog komsije se potrefio dobar auto i to je jedan od 1000 da tako slusa i da nema kvarova, ne kazem ja za audija da se ne kvari nikad,isto tako mozes naletit i na audija da se kvari svaki dan, a i da nikad ne dignes haubu osim kad radis mali servis.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Nemrin je napisao(la):
audi je dosta povoljni za odrzavati nego mondeo...

Pojasni.

4 cilinra, dizel neka su oba.
Audi 1.9 TDI, Ford 1.8 TDCI.
Po čemu je skuplje održavanje Forda?
Održavanje Forda je skupo ako se taj isti zapostavi, kao i svaki drugi auto.
Moj prvi komšija na selu vozi Focusa, 2002., preko 200k na satu, BEZ IKAKVOG KVARA!!! Jedino je imao problem sa gasom i nije htio ni da gleda šta je, sin mu pošalje novu papučicu iz Švabije, ugradi i to je to. Istina, sin mu radi u Fordu i on održava auto što je velika prednost, ali auto se nije kvario NIKAD!!!
Posjedujem jednog mondea pa zato kazem... Bilo koji dio je skuplji od audijevog,pocevsi od obicnog filtera zraka pa nadalje...
 
Član
AnDel je napisao(la):
neces pogrijesiti ni sa jednim, audi je ekskluzivniji i kvalitetniji , ali ako ce biti mnogo stariji i losije opremljen od forda, onda je ford bolji izbor

ovaj mondeo je pojava za mene,robusan je i sa dobrim felgama je ljepsi od a4 100% i svana i unutra,sjecam se nekad 2008/9 kad je izasao u tuzli se vozao zlatni mondeo,svakio put kad sam ga vidio okreto sam se za njim kolko je mocan,a eto sad sam u prilici da ga kupim
 
Član
ma druze baci na papir, odes u neki servis ili mailom odradis sve, posaljes upite za veliki i mali servis za jedno i drugo pa vidi, u svakom slucaju sredno, a fordaljka je pravo mocna ;)
 
Član
Po meni je najbolje uraditi ovako kako sam gore napisao, za forda stvarno nezz nista, znam jedino da su meni govorili za peugeota da je skup ko pamet, a ono nije..
 
Član
teska odluka, po meni ovo je stvar samo ukusa, jer su tu negdje oba auta, izaberes koji ti se vise svidja :cool:
 
Top