Kazne i registracija

Kazne i registracija

Joj jasta sam.. Da mi je to rijesit vise! Zaboravio sam kakav je osjecaj s vozackom vozit, sve kontam zaustavit ce me pa me peglat kaznu pisat sto nemam vozacke :D
 
Bekir_SA je napisao(la):
nokke je napisao(la):
kolko ja znam..... ako su kazne na tebe.....tj nisu ostavljene na brisac....mozes registrovati a da ne platis.........a ako su ostavljene na brisacu onda idu kazne na auto i ne mozes registrovati

pa ako on ima kazne i auto je na njemu, logicno je da nemoze regat auto... ako mu je kazna ostavljena za brisacem opet je na vlasnika auta i opet nemo regat auto...

bilo kako ako imas kazni imas tri opcije

-platiti kazne i regat auto
-regat auto na nekog drugog
-koristit javni prevoz

Opciju pod rednim brojem 3,iskljucujem.Dvoumim se izmedju 1. i 2. opcije,ma ipak bih iskoristio džoker publika;-)())))

Mara salvatrucha je napisao(la):
Joj jasta sam.. Da mi je to rijesit vise! Zaboravio sam kakav je osjecaj s vozackom vozit, sve kontam zaustavit ce me pa me peglat kaznu pisat sto nemam vozacke :D

heheh tu smo negdje u 100KM,u moju kortist...zena kada je listing izvlacila mislila da printa duple,sve se jadna izvinjava,ma reko uredu je za mene je sve:cool:
 
Član
Mislim da cak neces moci ni regat auto ako prevedes na buraza.
Ne zaboravi troskove koje ces imati dok prevedes auto na buraza, 20KM kupoprodajni ugovor, 60KM tablice i nova saobracajna.... a imas 2 stoje kazne.
Nego moj ti je savjet, pokusaj napraviti kupoprodajni ugovor na staru ili nekog ko ne vozi auto uopste, ako prodje prodje, dobro i jeste, ako ne prodje i moradnes platiti kazne pogledaj u pozitivnom pravcu da je auto na nekom drugom i sve kazne koje napravis u buducnosti a ne okace ti se za brisac (Idu na auto), neces morati platiti u isto vrijeme kad i registraciju.
Ovo je bila moja misao vodilja i sad sam nabesao 1540KM kazne jer nikad niti jednu nisam platio.... ne smijem ni jedan auto na sebe prevesti.....
 
Član
ne mozes registrovati ni na nekoga drugog,dok se kazne ne izmire..dosta ljudi se uhvati za glavu poslije kupovine auta od osobe sa neplacenim kaznama bas zbog toga..
 
Član
Pa to sam i ja mislio, prvo kad kupujes auto ti je da provjeris ima li kazni pa onda da li je regularno auto :)
 
Član
@semma, nije tacno, zakon je promijenjen prije nekog vremena, prije se nije moglo ni prevesti auto s nekoga ko ima kazni, i tu su "nasjedali" takvi, daju pare, a auto nit prevest, nit registrovat, a sada mozes prodat auto/prevest ga na nekog drugog, recimo prodam ti auto, prevedes ga na sebe, i kakve veze imaju MOJE kazne s TVOJIM autom, mozda ih nisam ni napravio s tim autom, nego sa sluzbenim ili sta vec ;)
 
Član
:D jbg, zaustavlja me ciko s lizalom u doboju s plavom temprom, 17", gewinde ovo ono, uzima papire, kaze cije je ovo auto, rek'o "materino, sto", kaze, "bogami, dobro ti auto mati voza" :D ne isplati se placat kazne, samo ih jos dodje :D
 
Član
najlaksa varijanta, idi do prvog saltera osiguravajuce kuce, bilo koje, pitajte rade li kupoprodajne/prevod na licu mjesta, i ako da, objasni situaciju i nek ti kaze :)

@djogi, ma ja , onako malo, momacki :D
 
trizex je napisao(la):
:D jbg, zaustavlja me ciko s lizalom u doboju s plavom temprom, 17", gewinde ovo ono, uzima papire, kaze cije je ovo auto, rek'o "materino, sto", kaze, "bogami, dobro ti auto mati voza" :D ne isplati se placat kazne, samo ih jos dodje :D

Oj padoh sa stolice:lol:
 
Legend
zAaKy je napisao(la):
Stefan, ne mislim, nego znam da ne mozes, jer mi se kosmiji isto desilo, i vozao je vise od pola god bez vozacke, a zabrana bila samo na 2 mj, a nije je mogao podici jer je imao oko 200 km kazni i nije mogao platiti

znaci jos nista od vozacke:icon_sad:, ma nek je zabrana skinuta, ako me zaustave mogu pisati samo 30km za nenosenje dokumenata :icon_smile:
 
Top