kazaljka temperature

kazaljka temperature

Član
sinoc se malo provozao, malo zatezao bravica da vidim kako se ponasa nakon udesa jer ga nisam bas nesto vozikao i primjetim kad sam stao da mi varira kazaljka temperature, bude na sredini i odjednom se popne na 3/4 pa se vrati, pa sve tako, isto da pravi neki spoj ili je do kazaljke ili je neki ozbiljniji kvar?
 
Član
Probaj ocistiti kontakt na senzoru na motoru, meni je tako slicno radio kad je bio zaprljan kontakt na senzoru na motoru, stoji normalno i odjednom ode na max pa se vrati na min pa onda se vrati na normal i opet radi 15-ak minuta i opet tako krene na max pa padne na min i mrtva 2 min pa proradi, i kad sam ocistio onda je sve bilo ok...
 
Član
@ oggy

elmir je napisao(la):
sinoc se malo provozao, malo zatezao bravica da vidim kako se ponasa nakon udesa jer ga nisam bas nesto vozikao i primjetim kad sam stao da mi varira kazaljka temperature, bude na sredini i odjednom se popne na 3/4 pa se vrati, pa sve tako, isto da pravi neki spoj ili je do kazaljke ili je neki ozbiljniji kvar?

moze biti da je do termostata jer sam imao necu reci identicne probleme ali vrlo slicne :)
 
Član
Ne znam, možda, ali ako termostat zakuje, temperatura će da skoči i neće da padne već će auto da prokuva. Posle gasanja kad ugasiš auto, a ventilator ne odradi, motor se neće ohladiti već će nabiti još temperature kad daš kontakt i izgledaće ti kao da je pred ključanjem, upališ auto, temperatura će da spadne, možda je i on ovako nešto radio pa mu čudno, a ovo je sasvim normalna stvar jer toplota ostane pod haubom.
 
Član
meni se npr desavalo sljedece, vozim normalno stoji na sredini kazaljka, zagasam malo temp lagano pocinje da raste s tim da sam je ja obarao grijanjem :D grijanje na max i spadne, stvar je bila u tome sto termostat nije radio kako treba, tj. nije dovoljno otvarao :)
 
Član
drugovi, danas vozao auto citav dan i nije mi se disala kazaljka vise od pola.. to je mene sinoc namjerno zajebavalo jer sam trebao ici u belaj.. vidjet cu kako ce se ubuduce ponasati pa javim.. aaa svi su mi dijelovi stavljeni s maree a mareu sam vozio samo 100km tako da nisam znao u kakvom je sta stanju.. majstori su ispitali, provjerili stavili ali opet mozda nesto bude pa bumo vidjeli;)
 
Top