kasko??

kasko??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LJudi , ima li iko iskustva sa naplatom kaska?? rijec je o manjem ostecenju na karambolci prednjoj koje nisam ni primjetio dok nisam oprao auto... ima par poprilicno dubokih manjih ogrebotina i jedna povelika oko 15 cm tacno kao da se neko ocesao o auto:(( (nemama pojma odakle i kako vjerovatno me je neko na parkingu poderao:) koje bi sad naravno da popravim, imam full kasko auto star 2,5 mjeseci. e sad treba li muriju zvati ili odma te ljude u osiguranju ili vozit na servis na procjenu ili sta vec.... imam ja taj pravilnik od osiguranja ali to je neki j... pravni jezik za koji treba diploma iz prava da bi bila imalo shvatljiva. sutra cu ja na tel sjest i redom zvati da vidim sta mi je raditi al dobro bi mi dosle neke smjernice od vas iskusniih po ovom pitanju.. hvala
 
Član
odes u osiguranje i zavrsis,samo vidi vjerovatno ce ti i oni to reci
al opet zavisi od kaska i ugovora
ako je prva steta u godini oni placaju 100% drugi put ti 20% od premije placas dakle ako je premija godisnja 1000 tvoje da platis od toga je 200 maraka,pa bila steta 50 ili 5000km.

tak je bar u slucaju mog osiguranja
 
Član
i ja imam kasko al nisam ga nikad koristio al ja mislim da ce ti trazit izvjestaj od murije i sto kaze lov2xlr8 sacekaj pred kraj isteka kaska pa onda vidi za te sitnice, nedo bog nesto vece pa si na zijanu
 
Za manje štete ti nije potreban policijski zapisnik samo nazoveš osiguranje i sa njima se dogovoriš,ali to ipak zavisi koje je osiguranje nazovi prvo njih i provjeri.
 
Legend
Neke osiguravajuce kuce traze zapisnik od policije, a neke ne. Zavisi kako koja posluje.
Ako je vozilo osigurano policom FULL Kaska bez fransiza, i ako ti je to prva steta, onda ces dobiti 100% uplatu. Ti odvagaj, vidi isplatili ti se to prijavljivati ako nije velika steta, bolje saniraj sam, a ovo cuvaj za nedaj boze ;)
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
odes u osiguranje i zavrsis,samo vidi vjerovatno ce ti i oni to reci
al opet zavisi od kaska i ugovora
ako je prva steta u godini oni placaju 100% drugi put ti 20% od premije placas dakle ako je premija godisnja 1000 tvoje da platis od toga je 200 maraka,pa bila steta 50 ili 5000km.

tak je bar u slucaju mog osiguranja

upravo ovo, znaci prvi put ti isplacuju stetu 100% a drugi put mozes iskoristit samo 20% znaci ako ti je trenutna steta na autu 100 KM toliko ces dobit ali nedo bog da se desi nesto vece, da te neko na parkingu udari ili neko vece ostecenje da napravis onda ako ti steta bude 1000 KM moces naplatit samo 200... pred istek kaska na kraju pregledas auto i zovnes muriju da ti naprave zapisnik, onda sa ides u mup i predas zahtjev za izdavanje kopije zapisnika, onda tu kopiju nosis u osiguranje i onda cekas procjenu, kad procjene stetu onda si na cekanju za isplatu i onda cekas i cekas i cekas i onda se nekad sjete da ti to uplate (cekanje moze potrajat i do 6 mjeseci), najbrze sto mozes dobit pare i je ovako:
kopija zapisnika - 15-20 dana
procjena - 15-30 dana
naplata 1-6 mjeseci
 
Znam da je jaran za nepunih mjesec dana naplatio za ogrebotinu na autu,u pitanju je bio
full kasko i dobio je oko 250-300 km...:cool:
 
Član
Djulba No 2 je napisao(la):
Znam da je jaran za nepunih mjesec dana naplatio za ogrebotinu na autu,u pitanju je bio
full kasko i dobio je oko 250-300 km...:cool:

jest dobio 250-300 KM a full kasko platio 2000-3000 KM ;);)
 
Moja je 2008 godina,nazovi osiguravajuce kuce pa se raspitaj,i sa sigurnoscu ti govorim
full kasko je u pitanju,a ne onaj gdje stetu malo namiris ti,malo oni!!!raspitaj se samo...;)
 
Član
@dulox
pogresno si shvatio

prvi put stetu naplatis onoliko koliko je i ti nista ne ucestvujes
drugi put oni isto placaju stetu ali ti placas 20% od ugovorene fransize,sto je npr u mom slucaju 400 maraka.
dakle stete ispod 400 ja placam a 405 ja 400 oni 5 maraka.
i naplatio sma 3x do sad i sva tri puta sve je zavrseno za 15-30 dana.
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
@dulox
pogresno si shvatio

prvi put stetu naplatis onoliko koliko je i ti nista ne ucestvujes
drugi put oni isto placaju stetu ali ti placas 20% od ugovorene fransize,sto je npr u mom slucaju 400 maraka.
dakle stete ispod 400 ja placam a 405 ja 400 oni 5 maraka.
i naplatio sma 3x do sad i sva tri puta sve je zavrseno za 15-30 dana.

pa dobro zavisi od osiguranja do osiguranja, ja sam 2 puta naplatio za sofersajbu i jednom sto me na parkingu covjek macno sa kamionom i pobjego u pitanju je bio passat 4...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top